14 Mayıs 2013, Salı 18:53:01

THY'DEN GREV FORMÜLÜ

Türk Hava Yolları, grevin başlamasına saatler kala uçuşların aksamaması için önlemlerini almaya başladı. THY uçakları nasıl kaldırmayı planlıyor?
  • işi yavaşlatan işi aksatan sonra da şirketin zarar etmesine neden olan 305 kişi işden çıkarıldı sırf bu iş için sen grev yapacaksın yok ya bekleyeceksin yargı son sözü söyleyecek ondan sonra ne olacaksa olur o kadar.. sizin yaptığınız thy zarara uğratmaktan başka bir şey değildir greve karşıyım, kesinlikle dünya markası olmuş thy zarar verdirmek için canla başla çalışan sendika ağalarına sormak lazım işçiyi sömürmekle bir şey elde edilmez maaşlarından kesinti yapıyorsunuz nereye gidiyor bun paralar sorarım size ev araba arsa alırsınız yersiniz içersiniz ey sendika ağaları sizi..
  • Yazmayım yazmayım diyorum ama tutamıyorum kendimi.. Ya sizin neyin grevindesiniz hala? Neyin kimin hakkını savunuyorsunuz ya? Kimler var şuan grev alanında? Hangi çalışan size destek veriyor. O 305 kişinin atıldığı zaman da milleti galeyana getirdiniz işlerinden ettiniz kenara çekildiniz şimdi de sanki onları umursuyormuş yada haklarınız yedirmeyiz diye savunuyormuş gibi görünmeye çalışıyorsunuz ama artık yemezler bence.. Kimse size destekçi değil.. Bu arada THY'nin de bu kadar soğukkanlı ve kendinde emin olması biraz korkutucu umarım bu kadar güvenin ardından bir HAVA FACİASI yaşanmaz...
  • 305 için yaygara koparan Sendika 3 yıl önce kapanan hatlarda(Çanakkale,Uşak v.s) işten çıkarılan 19 kişi için ne yaptı? Son 2 yıl içinde halihazırda sendika üyesi iken vefat eden K.Maraş ve Merzifon personellerinin cenazelerine bir çiçek bile göndermedi.Nedenmi? Çünkü onlar Yer personeliyid!Onlar Ötekilerdi! Al işte çok güvendiği Kokpitciler! TALPA açıkladı ''Katılmıyoruz'' Kabinde gerekli desteği vermezse,görürüm sendikayı! Sendika önce tarafsız olacak! Eşitlikci olacak!
  • 2 kuzenin de sendikalı olsun 3 kuruşa çalışmasın. Patrona yalvarma kendi hakkını pazarlıkla al derim.

Türk Hava Yolları, saat 03.00’te başlayacak grev öncesinde uçucu ekiplerle ilgili olası sıkıntıyı aşmak için formülü buldu. THY’nin mevcut kabin ekiplerinden bin 250’sinin uçuşa katılacağı belirtilirken bunlara ek olarak sayıları 1000’i bulan part time kabin memurlarının da sendika üyesi olmadıkları için sorunsuz şekilde uçuşlara katılması planlandı.

Grevin başladığı saatlerdeki uçuşları, rezerv kadrolarla gerçekleştirerek grevi kırmaya çalışacak olan THY, bu şekilde çözüm yolu üreterek domino etkisiyle grevin dalga dalga yayılmasını engellemeye çalışacak.

THY’nin bugün mezun olan 500 yeni part time kabin memurunu da apar topar uçuşlara yazdığı kaydedilirken bu şekilde yaklaşık 3 bin kabin memurunun greve katılmadan sorunsuz şekilde uçuşları gerçekleştirmesi planlandı.

- THY BAZI UÇUŞLARI ÖTELEYECEK -
THY’nin kokpit konusunda da ilk saatlerde sıkıntı yaşaması beklenmezken önlem olarak yolcu sayısı az olan bazı uçuşları iptal etmesi, bazı uçuşları ise ileri saatlere ötelemesi alternatif taktiklerden biri olarak değerlendiriliyor.

Bu kapsamda THY’nin ilk olarak öğlen saatlerindeki İstanbul-Toronto uçuşunu 7 saat ötelemesi ise bu formülün başka uçuşlarda da uygulanabileceği anlamına geliyor.

©AirportHaber ÖZEL

THY'DEN GREV FORMÜLÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (155)

camaroth ~ 5 yıl önce
işi yavaşlatan işi aksatan sonra da şirketin zarar etmesine neden olan 305 kişi işden çıkarıldı sırf bu iş için sen grev yapacaksın yok ya bekleyeceksin yargı son sözü söyleyecek ondan sonra ne olacaksa olur o kadar.. sizin yaptığınız thy zarara uğratmaktan başka bir şey değildir greve karşıyım, kesinlikle dünya markası olmuş thy zarar verdirmek için canla başla çalışan sendika ağalarına sormak lazım işçiyi sömürmekle bir şey elde edilmez maaşlarından kesinti yapıyorsunuz nereye gidiyor bun paralar sorarım size ev araba arsa alırsınız yersiniz içersiniz ey sendika ağaları sizi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neredeler??? ~ 5 yıl önce
Yazmayım yazmayım diyorum ama tutamıyorum kendimi.. Ya sizin neyin grevindesiniz hala? Neyin kimin hakkını savunuyorsunuz ya? Kimler var şuan grev alanında? Hangi çalışan size destek veriyor. O 305 kişinin atıldığı zaman da milleti galeyana getirdiniz işlerinden ettiniz kenara çekildiniz şimdi de sanki onları umursuyormuş yada haklarınız yedirmeyiz diye savunuyormuş gibi görünmeye çalışıyorsunuz ama artık yemezler bence.. Kimse size destekçi değil.. Bu arada THY'nin de bu kadar soğukkanlı ve kendinde emin olması biraz korkutucu umarım bu kadar güvenin ardından bir HAVA FACİASI yaşanmaz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kalfa ~ 5 yıl önce
305 için yaygara koparan Sendika 3 yıl önce kapanan hatlarda(Çanakkale,Uşak v.s) işten çıkarılan 19 kişi için ne yaptı? Son 2 yıl içinde halihazırda sendika üyesi iken vefat eden K.Maraş ve Merzifon personellerinin cenazelerine bir çiçek bile göndermedi.Nedenmi? Çünkü onlar Yer personeliyid!Onlar Ötekilerdi! Al işte çok güvendiği Kokpitciler! TALPA açıkladı ''Katılmıyoruz'' Kabinde gerekli desteği vermezse,görürüm sendikayı! Sendika önce tarafsız olacak! Eşitlikci olacak!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cenk Saysel Ajjans'a ~ 5 yıl önce
2 kuzenin de sendikalı olsun 3 kuruşa çalışmasın. Patrona yalvarma kendi hakkını pazarlıkla al derim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000