13 Ekim 2017, Cuma 19:19:36

THY'den geri dönen Montreal uçağıyla ilgili açıklama

Türk Hava Yolları (THY), bugün Atatürk Havalimanı'ndan kalkış yaptıktan sonra rahatsızlanan bir yolcu nedeniyle geri dönüş yapan Montreal uçağıyla ilgili açıklama yaptı.
  • niye herkez sadece kapt kararina elestiri yapiyorlar anlam veremiyorum... Yakıt bosaltma sistemi olmayan ucaga nasil uzun menzili ucusa dispatch edilir.. hele acil geri donus durumda ve yakinlarda uygun Lnd Dist. olmayan meydan yok iken ...hangi risk degerlendirme yapildi ve bunu musade ettii.. her olay bir cok etken faktor (halka) bulunur ...bir zincir gibi ve kaptanın kararı olayin son halkasidir ... elestiri yapilir tabiki ama sadece son halkaya bakarak haksizlik ve yanlis olur....
  • KISACA: YANLIŞ KPT.KARARI.SONUÇ:TONLARCA YAKIT + PARA İSRAFI VE YOLCUYA YAPILAN İŞKENCE...CHARTERDA YAPILSAYDI KPT GÜZELCE SORGULANIRDI ! GERİSİ?? HOUSTON B777 KARARI OLMASI GEREKEN KARARDIR...
  • 7 saatte okyanusu ortalarsın. dikine helsinkiyi zorlasan gidip gelirsin. koca avrupa da bütün ambulanslar servis dışı mı oldu noldu? harcadıgın yakıtın masrafı daha mı ucuz ve yolcu otel maliyeti ? nedir hesap anlatında bilelim. benim kafam basmadı.
  • Allah korusun, ki merak ediyorum. bu bayılan çocuk o havada yakıt boşaltmak için sarf edilen zaman içerisinde ölseydi. bunun hesabını nasıl verecektiniz.uçak yada içindekilerden bir tanesinin bile hayati tehlike riski taşıması acil bir durumdur ve tüm acil durumlarda ağırlık limitleri dikkate alınmadan iniş yapılabilir. Bir yanlışlık var. ya şirket manuellerinde yada uçuş ekibinde. bu bulunup düzeltici işlem yapılmalı. Allah korusun bir daha ki sefere bu kadar basit atlatılmayabilir.

Türk Hava Yolları (THY), bugün Atatürk Havalimanı'ndan kalkış yaptıktan sonra rahatsızlanan bir yolcu nedeniyle geri dönüş yapan Montreal uçağıyla ilgili açıklama yaptı. 

Yapılan açıklamad 16 yaşındaki bir yolcunun kısa süre baygınlık yaşadığı belirtildi. Uçağın güvenli ağırlığa ulaşabilmesi için holding yaptığı ve 23.00'a kadar inmesi planlandığı belirtildi.

İşte THY'nin açıklaması;

13 Ekim 2017 tarihli, TK 35 sefer sayılı İstanbul (AHL) - Montreal uçağımızda seyahat eden  16 yaşındaki bir yolcumuz kalkıştan kısa bir süre sonra baygınlık geçirerek rahatsızlanmış, yolcumuzun sağlığı önemsenerek uçağımızın İstanbul’a divert etmesi yönünde karar alınmıştır. Uçağımızın, İstanbul meydana güvenle inebileceği ağırlığa ulaşana kadar belirli bir süre holding yaptıktan sonra lokal saat ile 22:00-23:00 arası inmesi ön görülmektedir. 

Yolcumuzun sağlığına ait son durumunun gayet iyi olduğu ekiplerimizce bildirilmiş olup, uçağımızın inişi akabinde ekip değişimi gerçekleştirilecek ve yenilenen ikramların da uçağa yüklenmesi ile seferimizin yeniden hareket etmesi planlanmaktadır.

THY'den geri dönen Montreal uçağıyla ilgili açıklama

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (108)

Yoruma acik ~ 9 ay önce
niye herkez sadece kapt kararina elestiri yapiyorlar anlam veremiyorum... Yakıt bosaltma sistemi olmayan ucaga nasil uzun menzili ucusa dispatch edilir.. hele acil geri donus durumda ve yakinlarda uygun Lnd Dist. olmayan meydan yok iken ...hangi risk degerlendirme yapildi ve bunu musade ettii.. her olay bir cok etken faktor (halka) bulunur ...bir zincir gibi ve kaptanın kararı olayin son halkasidir ... elestiri yapilir tabiki ama sadece son halkaya bakarak haksizlik ve yanlis olur....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KPT ~ 9 ay önce
KISACA: YANLIŞ KPT.KARARI.SONUÇ:TONLARCA YAKIT + PARA İSRAFI VE YOLCUYA YAPILAN İŞKENCE...CHARTERDA YAPILSAYDI KPT GÜZELCE SORGULANIRDI ! GERİSİ?? HOUSTON B777 KARARI OLMASI GEREKEN KARARDIR...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Menfaat ~ 9 ay önce
Acaba neden. 777 diyorsun kardeş
dispatch ~ 9 ay önce
yakıt bosaltma sistemi olmayan ucakları uzun menzile dispatch etmeyelim o zaman,airbusa da söyleyelim bu ucakları niye yapmış diye.ne cok biliyorsunuz
mathgurusu ~ 9 ay önce
7 saatte okyanusu ortalarsın. dikine helsinkiyi zorlasan gidip gelirsin. koca avrupa da bütün ambulanslar servis dışı mı oldu noldu? harcadıgın yakıtın masrafı daha mı ucuz ve yolcu otel maliyeti ? nedir hesap anlatında bilelim. benim kafam basmadı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Deniz ~ 9 ay önce
Personelin mesaisini hesaba kat dostum.
Deniz’e ~ 9 ay önce
Mesai limitlerini biliyor musun? Skpk ile 16 (yazıyla on altı) saat. Tabi bu ilave ekipsiz. Neredeyse Montreal’e gidip gelebilecek bir süre bu. Mesai diye bahane olamaz
airporter ~ 9 ay önce
Allah korusun, ki merak ediyorum. bu bayılan çocuk o havada yakıt boşaltmak için sarf edilen zaman içerisinde ölseydi. bunun hesabını nasıl verecektiniz.uçak yada içindekilerden bir tanesinin bile hayati tehlike riski taşıması acil bir durumdur ve tüm acil durumlarda ağırlık limitleri dikkate alınmadan iniş yapılabilir. Bir yanlışlık var. ya şirket manuellerinde yada uçuş ekibinde. bu bulunup düzeltici işlem yapılmalı. Allah korusun bir daha ki sefere bu kadar basit atlatılmayabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zeka küpü ~ 9 ay önce
Uçağı piste çakıp bütün yolcuları mı öldürsün? bi bitmediniz gitti arkadaş.
Pes yani ~ 9 ay önce
Overweight landing den ucagi yere yakma mi anliyorsun?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000