25 Eylül 2013, Çarşamba 14:22:32

THY'DEN FLAŞ HAMLE!

Türk Hava Yolları, Antalya’daki Gazipaşa Havalimanı’na uçmaya hazırlanıyor...
  • 737-800 inip kaltığına göre a320de iner kalkar merak etmeyin
  • Ozel sektorun personel egitim ve malzeme eksikligiyle yillardir risk altinda olan bir havalimaninin boyle ucuslara acilmasi cok uzucu, sonuclari agir olur...
  • Yoksa yakınlarda seçimmi varda bir anda Thy'nin ve ulaştırma bakanının aklına geldi ;)
  • kahramanmarasa frekans artisi %100 yapilmasi lazim

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olan Türk Hava Yolları, Gazipaşa için de sefer hazırlıklarına başladı. Daha önce hazırlanan raporlarda A320 tipi uçaklar için uygun olmadığı belrtilen Gazipaşa, artık THY’nin yurt içindeki bir başka uçuş noktası olacak.

Yurt içi ve yurt dışındaki bir çok havayolu şirketinin uçmak için uçak tipleriyle ilgili rapor oluşturduğu ve bazı uçak tipleri için uygun olmadığı ifade edilen Gazipaşa için THY, A320 tipi uçaklarıyla sefer yapılabilir raporunu aldı. Uçuş İşletme'den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Asaf Bora’nın konuyla ilgili Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’yu bilgilendirdiği ve uçuşların kısa bir süre sonra başlatılacağı öğrenildi.

Daha önce yapılan ilk tespitlerde oluşturulan raporların A320 için uygun olmadığı ve bu nedenle seferlerini yapamadığı bilinen Türk Hava Yolları, yeni sunulan raporla Gazipaşa için kanat çırpmaya hazırlanıyor.

Söz konusu uygunluk ile ilgili olarak Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’yu bilgilendiren Uçuş İletme'den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Asaf Bora’nın, Topçu’dan onay aldığı ve İstanbul çıkışlı olarak seferlerin kısa bir süre sonra başlanacağı öğrenildi.

Seferlerle ilgili detayların daha sonra açıklanması bekleniyor.

©AirportHaber Özel

THY'DEN FLAŞ HAMLE!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

askin402 ~ 5 yıl önce
737-800 inip kaltığına göre a320de iner kalkar merak etmeyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
risk ~ 5 yıl önce
Ozel sektorun personel egitim ve malzeme eksikligiyle yillardir risk altinda olan bir havalimaninin boyle ucuslara acilmasi cok uzucu, sonuclari agir olur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gürhan ~ 5 yıl önce
Yoksa yakınlarda seçimmi varda bir anda Thy'nin ve ulaştırma bakanının aklına geldi ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kahramanmaras ~ 5 yıl önce
kahramanmarasa frekans artisi %100 yapilmasi lazim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000