03 Mayıs 2013, Cuma 15:03:37

THY'DEN FLAŞ GREV AÇIKLAMASI

Türk Hava Yolları Hava İş Sendikası'nın 15 Mayıs'ta greve gidileceğini açıklamasının ardından bir açıklama yayınladı. Hava İş'i uzlaşmazlıkla suçlayan THY, 'grev hiçbir fayda sağlamaz' dedi...
  • arkadaslar 15 mayısta hava guzel olacakmıs. herkesi belgrad ormanlarına piknige bekliyoruz. mangalını etini kapan gelsin :))))))
  • 23. dönem tis i açip okuyun. yeni imzalanacak tise dahil olmayınca neleri kaybedeceksiniz görün. eğer grev kırıcılığı yaparsanız tazminat hakınız bile olmayacak arkadaşlar. bizim tazminat hakkımızı bile tis veriyor. uçucularda tazminat yok. tis tazminat konusunda derki İŞ KANUNU HÜKÜMLERİ UYGULANIR. hatırlayın 305 atılan için şirket avukatları yeni tis imzalanmadığı için kapsam dışıdır ve uçucuların tazminat hakkı yoktur diye savunma yapmışlardı. ama hakim dedi ki yenisi imzalanana kadar eskisi geçerlidir ve kazandılar. BAKIN GÖRÜN NE KADAR ACIMASIZLAR. YAPMAYIN NOOLUR İŞE GELEREK TESLİM ETMEYİN GELECEĞİNİZİ BU VİCDANDAN YOKSUN İNSANLARA
  • * "Ancak iman edip iyi ameller işleyenler, Allah'ı çok çok ananlar ve haksızlığa uğratıldıklarında kendilerini savunanlar müstesna; haksızlık edenler, hangi dönüşe (hangi akibete) döndürüleceklerini yakında bileceklerdir." 
  • Firavun kavmi bile bu kadar zulüm çekmemiştir heralde

THY'den yapılan açıklamada:

Hava-İş Sendikası’nın uzlaşmaz ve dayatmacı yaklaşımları nedeniyle bugüne kadar bir sonuca bağlanamayan 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde, bugün Hava-İş Sendikası tarafından 15 Mayıs 2013 tarihinde grev uygulamasına başlanacağı ilan edilmiştir.

Türk Hava Yolları’nın büyüme sürecinin artarak devam ettiği bu dönemde alınan grev uygulama kararının ne Şirketimize ne de çalışanlarımıza herhangi bir yarar sağlamayacağı açıktır.

Türk Hava Yolları alınan grev kararına karşılık lokavt kararı almayacaktır. Türk Hava Yolları’nın faaliyetleri aksamadan sürecektir.

Hava-İş Sendikası’nın bu sorumsuz karardan vazgeçerek 16 bin çalışanın bir an önce imzalanmasını beklediği Toplu İş Sözleşmesini imzalayacağını ümit ediyoruz.

Sendikanın bu sorumluluğu göstermemesi halinde çalışanlarımızın, grev uygulamasına izin vermeyeceklerine, ülkemizin Dünyadaki gururu haline getirdikleri şirketlerine ve geleceklerine sahip çıkacaklarına, greve katılmayarak çalışma haklarını kullanacaklarına inanıyoruz.

Hava-İş Sendikası’nı yasadışı eylem sebebiyle iş akdi feshedilen 305 kişinin işe alınması dayatmasından vazgeçerek 16 bin kişinin bir an önce sonuçlanmasını beklediği Toplu İş Sözleşmesini imzalamaya davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Türk Hava Yolları A.O.
 

THY'DEN FLAŞ GREV AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (111)

mangalbası ~ 5 yıl önce
arkadaslar 15 mayısta hava guzel olacakmıs. herkesi belgrad ormanlarına piknige bekliyoruz. mangalını etini kapan gelsin :))))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
katılmazsanız ~ 5 yıl önce
23. dönem tis i açip okuyun. yeni imzalanacak tise dahil olmayınca neleri kaybedeceksiniz görün. eğer grev kırıcılığı yaparsanız tazminat hakınız bile olmayacak arkadaşlar. bizim tazminat hakkımızı bile tis veriyor. uçucularda tazminat yok. tis tazminat konusunda derki İŞ KANUNU HÜKÜMLERİ UYGULANIR. hatırlayın 305 atılan için şirket avukatları yeni tis imzalanmadığı için kapsam dışıdır ve uçucuların tazminat hakkı yoktur diye savunma yapmışlardı. ama hakim dedi ki yenisi imzalanana kadar eskisi geçerlidir ve kazandılar. BAKIN GÖRÜN NE KADAR ACIMASIZLAR. YAPMAYIN NOOLUR İŞE GELEREK TESLİM ETMEYİN GELECEĞİNİZİ BU VİCDANDAN YOKSUN İNSANLARA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
trolleycat ~ 5 yıl önce
* "Ancak iman edip iyi ameller işleyenler, Allah'ı çok çok ananlar ve haksızlığa uğratıldıklarında kendilerini savunanlar müstesna; haksızlık edenler, hangi dönüşe (hangi akibete) döndürüleceklerini yakında bileceklerdir." 

Yanıtla

Kalan karakter 1000
trolleycat ~ 5 yıl önce
Firavun kavmi bile bu kadar zulüm çekmemiştir heralde

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000