27 Haziran 2015, Cumartesi 11:23:24

THY'den flaş Afrika kararı

Türk Hava Yolları, Afrika’da sıtma virüsüne karşı ilk önlemini aldı. Ekiplerin bazı hatlarda yatıları kaldırıldı.
  • Ne saçmalık ! sivrisinek sadece otelde şehirde mi kol geziyor , havalimanı fobisi mi var ? git gel seferde uçağa giremez mi , uçağın her köşesi mi ilaçlanıyor ? ayrıca sadece salgın hastalık sıtma mı var , ebola vs ölümcül hastalıklar es geçiliyor.. Bunun tek çözümü riskli meydanlara ekstra uçuş parası vererek , isteğe bağlı hale getirmek (uçmak isteyenler uçsun ) ve bütün sağlık ve hijyen önlemlerini almak ..
  • Kokpit aero sayemde yaziyi degistirdi. Sitma bir virus hastaligi degildir. Virus hastaliklarina karsi yapilacak fazlaca tibbi bir mudahale yoktur. Hasta dinlendirilir. Ancak sitma hastaligina yolacan mikro organizma bir parasittir. Acilen tedavi edilmelidir. Virus ile parasit yanlisina dustugunuz halde duzeltmiyorsunuz. Bu da insana, calisanlara ne kadar onem verdiginizi ortaya koyuyor.
  • İster yatı olsunister git gel. Uçak kapı açtığı an risk başlar. Security check yaparken başustü dolaplarında börtü böceği görmüyormusunuz. 2 tane çözüm var. Ya afrika seferleri iptal olacak ya da uçAk dahil tüm ekip ve yolcular türkiyeye geldiğinde karantinaya alınacak...
  • umarim afrikanin hepsi kalkar

THY Kabin Amiri Selda Durmaz’ın ölümünden sonra THY, sıtma virüsü riskine karşı önlem aldı. THY Kabin Hizmetleri Başkanlığı’nın sıtma virüsü riski yüksek olan bölgelere uçan ekiplere yönelik dikkatli davranmaları ve riski minimuma indirmek için mecbur olmadıkça dışarı çıkmamalarına ilişkin uyarılarından sonra bazı ülkelerde konaklama (yatı) zorunluluğu da kaldırıldı.

İstanbul’dan yapılan ve risk oranının yüksek olduğu Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa ve Nijerya'nın başkenti Abudja’ya yaptığı seferleri git-gel olarak düzenledi. Buna göre, bu şehirlere giden ekipler konaklamak yerine aynı uçakla geri dönecek. Uygulama, yarın açıklaması beklenen Temmuz ayı programından itibaren geçerli olacak.

Airporthaber'e gelen bilgilere göre THY Ekip Planlama Müdürlüğü ayrıca, bir uçucu personelin bir ay içinde en çok iki kez Afrika uçuşuna gönderilmesini de kararlaştırdı. Programda ikiden fazla Afrika uçuşu bulunan uçuş ekiplerinin, uçuşun alınması için Kabin Hizmetleri Başkanlığı’na başvurması da istendi.

THY, Afrika uçuşlarında sıtma virüsü riski sebebiyle son dönemde ciddi sıkıntılar yaşıyordu. Selda Durmaz adlı kabin amirinin sıtma virüsüne yakalanarak ölmesinden sonra iki kabin memuru daha sıtma teşhisiyle tedavi altına alınmıştı.

©AirportHaber ÖZEL

THY'den flaş Afrika kararı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (62)

esa ~ 3 yıl önce
Ne saçmalık ! sivrisinek sadece otelde şehirde mi kol geziyor , havalimanı fobisi mi var ? git gel seferde uçağa giremez mi , uçağın her köşesi mi ilaçlanıyor ? ayrıca sadece salgın hastalık sıtma mı var , ebola vs ölümcül hastalıklar es geçiliyor.. Bunun tek çözümü riskli meydanlara ekstra uçuş parası vererek , isteğe bağlı hale getirmek (uçmak isteyenler uçsun ) ve bütün sağlık ve hijyen önlemlerini almak ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sayemde ~ 3 yıl önce
Kokpit aero sayemde yaziyi degistirdi. Sitma bir virus hastaligi degildir. Virus hastaliklarina karsi yapilacak fazlaca tibbi bir mudahale yoktur. Hasta dinlendirilir. Ancak sitma hastaligina yolacan mikro organizma bir parasittir. Acilen tedavi edilmelidir. Virus ile parasit yanlisina dustugunuz halde duzeltmiyorsunuz. Bu da insana, calisanlara ne kadar onem verdiginizi ortaya koyuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Plazmodyum ~ 3 yıl önce
Tam olarak Sıtma Plazmodyumu. Tek hücreli bir parazit canlıdır. Bu mikroorganizma sivrisinek sokunca insana geçer. Sıtma Savaş Dispanseri deneyimine sahip ülkemizde insanların bu sebepten hayatını kaybetmesi maalesef çok üzücü.
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
İster yatı olsunister git gel. Uçak kapı açtığı an risk başlar. Security check yaparken başustü dolaplarında börtü böceği görmüyormusunuz. 2 tane çözüm var. Ya afrika seferleri iptal olacak ya da uçAk dahil tüm ekip ve yolcular türkiyeye geldiğinde karantinaya alınacak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ok ama ~ 3 yıl önce
bu ülkelere pek çok uçuş düzenleniyor. Afrika uçuşlarının iptal edilmesi biraz olağandışı bir senaryo değil mi
fsc ~ 3 yıl önce
umarim afrikanin hepsi kalkar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000