11 Nisan 2014, Cuma 22:14:02

THY'DEN FLAŞ AÇIKLAMA

Türk Hava Yolları, AK Parti'den istifa eden İstanbul bağımsız milletvekili Muhammed Çetin ile bugün ikinci kez yaşanan krize ilişkin açıklama yaptı. Olay nasıl yaşandı? İşte THY'nin açıklaması...
  • Adamın zihniyeti hala ayrıldığı partisinin zihniyeti. Ne yapsın büyüklerinden öyle görmüş
  • Yhu Bu Adamı kulalarından tutup pensılvanyadakı yapının duvarına çivilemek lazım.
  • Milletvekillerinin upgrade hakki varsa THY bunu engelleyemez. Eger bu konuda standart milletvekilinin THY lehinde konusmasi ise, buda cok ayip.
  • Soru: Berat Burak, Bilal, Sümeyye Erdoğanların ve damat Berat Albayrakın, upgrade hakkı varmıdır? Lütfen bilenler cevap versin. 2. Soru:Sizce bu şehzadeler ve prenses Hamdi Topçunun babasının uçaklarında, upgrade ediliyor mudur?

Geçtiğimiz aylarda Adalet ve Kalkınma Partisi'nden (AKP) istifa eden İstanbul bağımsız miletvekili Muhammed Çetin, bugün yine Türk Hava Yolları uçağından indirilmişti.

Çetin'in iddiasına göre; Türk Hava Yolları yetkilileri, uçağın huzurunu bozduğu için Çetin'in uçaktan inmesi için anons yapmış, daha sonrasında ise polis zoruyla uçaktan indirildiğini belirtmişti.

Türk Hava Yolları, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

İstanbul Milletvekili Muhammed Çetin, bugün İstanbul-Şikago uçağı ile seyahat etmek üzere ekonomi sınıfı bilet almıştır. Şirket aleyhine yaptığı konuşmalar ve rencide edici davranışlar nedeniyle Türk Hava Yolları yönetiminin daha önce aldığı ve kamuoyuna açıkladığı “upgrade” edilmeme kararına istinaden işlemleri yapılarak ekonomi sınıfında kendisine yer verilmiştir.

Sayın Çetin ekonomi biletiyle yer almasına karşın uçak içinde kurallara aykırı olarak başka bir yolcuyla yer değiştirerek business kabinde oturmuştur. Kabin ekipleri kendisini “güvenlik kuralları gereğince kendisine ayrılan yerden başka bir yerde uçamayacağı” şeklinde uyarmış buna rağmen başka bir yolcunun yerinde oturmakta ısrar etmiştir. Durum uçuşun kaptan pilotuna bildirilmiş, kendisine bir kez daha uyarı yapılarak, yerine oturması gerektiği aksi takdirde “kuraldışı yolcu” tutanağı tutularak uçaktan indirileceği bildirilmiştir.

Milletvekili Çetin defalarca yapılan uyarılara rağmen tutumunu değiştirmemiş, şirketimizi ve yöneticilerimizi rencide edici ifadeler kullanmış, “sizinle görüşeceğiz, hiçbir güç beni buradan indiremez, ben milletvekiliyim, bana dokunanı yakarım, bana isminizi verin sizinle hesaplaşacağım” şeklinde ifadelerle karşılık vermiştir. Bunun üzerine gerekli işlemler yapılmış, uçağa polis çağrılmıştır. Uçuş emniyet kuralları gereği görevliler tarafından kendisi dışarıya davet edilmiştir. Ancak görevli polislere de direnerek uzun süre uçağın kapı kapamasına engel olmuştur. Tüm bu yaşananlar polis ve uçuş ekibinin tutanaklarında yer almaktadır.

Tarife saati 13.30 olan uçak seferine başlayamamış, rötar oluşmuş, uçakta bulunan 243 yolcu mağdur edilmiş ve Şirketimiz maddi-manevi zarara uğratılmıştır. Uzun süren uğraşlardan sonra Sayın Çetin uçaktan inmiştir. İstanbul-Şikago seferi ise yaşanan olaylar nedeniyle2.5 saatlik bir gecikmeyle yapılabilmiştir.

Yaşanan olayla ilgili gerekli raporlar tutulmuştur. Daha önce de benzer olaylara sebebiyet veren İstanbul Milletvekili Çetin aleyhinde gerekli tüm hukuki işlemler yapılacaktır. Ayrıca Türk Hava Yolları, benzer durumun bir daha yaşanmaması için hukuk kuralları çerçevesinde tüm tedbirleri alacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 

THY'DEN FLAŞ AÇIKLAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Adamın zihniyeti hala ayrıldığı partisinin zihniyeti. Ne yapsın büyüklerinden öyle görmüş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÇİVİLEMEK ~ 4 yıl önce
Yhu Bu Adamı kulalarından tutup pensılvanyadakı yapının duvarına çivilemek lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Milletvekillerinin upgrade hakki varsa THY bunu engelleyemez. Eger bu konuda standart milletvekilinin THY lehinde konusmasi ise, buda cok ayip.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Soru: Berat Burak, Bilal, Sümeyye Erdoğanların ve damat Berat Albayrakın, upgrade hakkı varmıdır? Lütfen bilenler cevap versin. 2. Soru:Sizce bu şehzadeler ve prenses Hamdi Topçunun babasının uçaklarında, upgrade ediliyor mudur?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000