07 Nisan 2011, Perşembe 15:53:59

THY'DEN ENGELLİ ÇALIŞANLARA 'VERİMSİZSİNİZ' İHTARI

Gökkuşağı Hareketi, THY tarafından aralarında engellilerin de olduğu yüzlerce çalışana 'verimsizsiniz' uyarısı gönderdiğini öne sürdü, şirketin bu tutumunu eleştiren bir açıklama yaptı.
  • koskoca bir şirketti THY.Herkesin güvendiği onuruyla başarılarıyla yoluna devam eden çalışanlarının kalitesiyle öne çıkan bir kurumdu.Ama artık bunların hiçbirisi kalmadı milletin ağzına sakız oldu yaptıklarıyla.İşi bilmeden UZMAN sıfatıyla işe başlayan insanlara nasıl güvenebilirizki nasıl bir can güvenliği olabilirki?Onca çalışanın hakkını yiyenin değil ahirette bu dünyada bile yeri yoktur.YAZIK
  • yandaşlar geliyorr hadi siz kapı dışarııı..hamdolsun biz çok iyi müslümanızzz demiiii???????????
  • Yandaşlarına yer açıyorlar.Yalansa diyorsanız biraz araştırın teknisyen eğitim programlarını kazananlara bir bakın örneğin.Çok kolay olduğu halde sınavı kazanamayıp mülakata giremeyenler ne hikmetse eğitime kazanmaya hak kazanmış.Adamlar mükalat listesinde olmadığı halde nasıl oluyorsa eğitimi kazananlar listesine giriyor arkadaşlar.Hak yiyen herkese bu haklar haram olsun.
  • GERÇEKTEN HELAL OLSUN AKP HÜKÜMETİNE İŞLERİNİ O KADAR GÜZEL YAPIYORLARKİ ÇALIŞAN VATANDAŞI İŞSİZ BIRAKIP VERDİKLERİ VAATLERİ YERİNE GETİRİYORLAR.DİYET ÖDENMİŞTİR DİYE BİTTİ ZANNETMEYİN BİZLER BU HÜKÜMETE SONUNA KADAR BORÇLUYUZ NEYİMİZ VAR NEYİMİZ YOK HEPSİNİ ALACAKLAR BÜTÜN TK ÇALIŞANLARINA SELAM OLSUN...
İşte Gökkuşağı Hareketi tarafından yapılan o açıklama:

"Genel Müdürlük, Yer İşletme, Kargo Başkanlığı ve Anadolu istasyonlarında; değişik illerde çalışanlardan verimsiz olduğuna dair, hiçbir veri, bulgu ve örnek verilmeden suçlama yapılmakta ve savunma istenmektedir.Şirketin gönderdiği yazıda “Çalışmalarınızdan verim alınamamakta ve hizmetinizden istifade edilememektedir. Konu hakkındaki savunmazın iş bu yazımızın tebliğinden itibaren 5 iş günü içerisinde tarafımıza bildirilmesini talep ederiz” denilmektedir.

Bu yazı yüzlerce çalışana gönderilmiştir ki, bunların arasında çeşitli düzeylerde “engelli”; hatta “görme engelli” çalışanlar da vardır.

Türk Hava Yolları yönetimi, başta milletvekili olacağı söylenen Genel Müdürün “savunma” istediği çalışanlar yıllardır bu şirketi zirveye taşımış; on yıl, yirmi yıl şirkete hizmet etmiş çalışanlardır. Bir anda bu arkadaşlarımızın verimsiz olduğunu düşünerek savunma istenmesi, yıllardır verilen emeğe ve alınterine haksızlık, işten çıkartmaya da hazırlık anlamına gelmektedir.

Yasa gereği “engelli” statüsünde çalışanlar özel statüdedir ve sayıları toplam çalışanların yüzde 3’ünden az olmamak koşuluyla çalıştırılmak zorunludur. “Engelli” çalışanlarda, görme engelli personelden “verim” savunması istemek nasıl açıklanabilir? Hangi iş kanununda ve yasada böyle bir hak düzenlenmiştir? Bu nasıl bir vicdansızlıktır.

Dünyanın her noktasına uçmayı hedefleyen ve bunun için milyonlarca dolar reklam harcaması yapan Türk Hava Yolları yönetimi, sıra işçiye gelince “tasarruf”a gitmekte ve işçi çıkartmaktadır.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü, milletvekili hatta bakan olmaya hazırlanırken, çalışanları kapı dışarı ediyor. Bu vicdansız uygulamayı kınıyoruz.

İşverenin bu saldırısı karşısında işçilerin haklarını savunması gereken Hava-İş Sendikası yöneticileri ise, ortada yok. Bu durum, çalışanlar arasında “işveren atıyor, sendika seyrediyor” yorumlarına neden olmaktadır.

Hava İş Sendikasından daha aktif olmasını bekleyen çalışanlar, işten atılanları avukata yönlendirmekten ve savunma örneklerini işçilere mail atmaktan farklı mücadeleler bekliyor.

İşçiler sendikanın sessizliğine rağmen tepkilerini göstermeye kararlılar."

GÖKKUŞAĞI HAREKETİ.

THY'DEN ENGELLİ ÇALIŞANLARA 'VERİMSİZSİNİZ' İHTARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 7 yıl önce
koskoca bir şirketti THY.Herkesin güvendiği onuruyla başarılarıyla yoluna devam eden çalışanlarının kalitesiyle öne çıkan bir kurumdu.Ama artık bunların hiçbirisi kalmadı milletin ağzına sakız oldu yaptıklarıyla.İşi bilmeden UZMAN sıfatıyla işe başlayan insanlara nasıl güvenebilirizki nasıl bir can güvenliği olabilirki?Onca çalışanın hakkını yiyenin değil ahirette bu dünyada bile yeri yoktur.YAZIK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
yandaşlar geliyorr hadi siz kapı dışarııı..hamdolsun biz çok iyi müslümanızzz demiiii???????????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yandaşlarına yer açıyorlar.Yalansa diyorsanız biraz araştırın teknisyen eğitim programlarını kazananlara bir bakın örneğin.Çok kolay olduğu halde sınavı kazanamayıp mülakata giremeyenler ne hikmetse eğitime kazanmaya hak kazanmış.Adamlar mükalat listesinde olmadığı halde nasıl oluyorsa eğitimi kazananlar listesine giriyor arkadaşlar.Hak yiyen herkese bu haklar haram olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
GERÇEKTEN HELAL OLSUN AKP HÜKÜMETİNE İŞLERİNİ O KADAR GÜZEL YAPIYORLARKİ ÇALIŞAN VATANDAŞI İŞSİZ BIRAKIP VERDİKLERİ VAATLERİ YERİNE GETİRİYORLAR.DİYET ÖDENMİŞTİR DİYE BİTTİ ZANNETMEYİN BİZLER BU HÜKÜMETE SONUNA KADAR BORÇLUYUZ NEYİMİZ VAR NEYİMİZ YOK HEPSİNİ ALACAKLAR BÜTÜN TK ÇALIŞANLARINA SELAM OLSUN...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000