18 Ağustos 2011, Perşembe 09:45:57

THY’DEN ÇOK KONUŞULACAK KARARLAR

2011 yılının ikinci çeyreğinde 885 milyon lira zarar açıklayan Türk Hava Yolları, kemerleri sıkma kararı aldı. Pazartesi günü kapsamlı bir tasarruf tedbir paketi açıklayacak olan THY’nin, ilk hamlesi ne oldu?
  • görünen o ki thy küçülme adı altında uçusuda özellestiriyor.. çünkü uçaklarda full kargolarda full.demek ki ucusu ozellestırmek ıcın bu bır kulp
  • Neden zarar size bir kac baslikla anlatayim.1-plansiz büyüme ve bilgisiz personel.2-özellikle kendi yandaslarina makam ve mevki ile dolgun maas.3-yurt disinda seflerden gecilmiyor,cunku cemaatler öyle istiyor,yönetim ok diyor.ben 25 sen thy de calistim ,yurt disi dahil bakin bir istasyonda kac tane sef var yeni etmelerin hepsi sef,yetmedi maas zammi ve kirayardimi,bu degirmenin suyu nerden acaba?.4-pazarlama yerlerde sürünüyor .5-Allah askina Isa gibi adamlari bu yönetim degilmi besleyen,komediye bakin suclu bulundu FINDIK,,adama gülerler.
  • Önce yandaş ikramcınızı değiştirin görün bakın nasıl kar edeceksiniz. Bakın Atlasa veya diğerlerine ? Sizden daha iyi ikramı yarı fiyatına alıyor. Ha onların tek eksisi yandaşlardan ve bademlerden ikram almamak
  • neden herkes insanlarin maaslarini bi sekilde dusursunler diye dort gozle bekliyo?:)o maaslar 3/1duser sokaktan adam toplarsin, 3/2 düşer, değil 5 yıldız, eldeki 4 yıldızda gider! bende bu kadar iddaali konusuyorum
Yükselen petrol fiyatları ve kur farkı Türk Hava Yolları’nın 2011 yılı planlarını olumsuz etkilerken, yılın ilk 6 ayında umduğunu bulamayan şirket zararın etkisini hafifletmek için tasarruf tedbirlerini uygulamaya koyacak.

Yılın ilk 3 ayında 332 milyon, ilk 6 ayında ise 885 milyon lira zarar açıklayan THY, Pazartesi günü birçok kalemde tasarruf tedbirlerini uygulamaya koyacağıını kamuoyuna duyuracak. 
 
UÇAKTA FINDIK OLMAYACAK
 
Paket henüz açıklanmadı ancak Türk Hava Yolları, ilk tasarruf politikasını fındıkta uyguladı. 2003 yılından bu yana uçaklarda yolculara ikram edilen paket fındık artık birçok THY uçuşunda verilmeyecek.
 
Sadece uzun uçuş olarak bilinen ER uçuşlarında yolculara fındık ikram edilecek. O uçuşlara da 600 paket yerine 400 paket fındık yüklenecek.
 
Bu arada THY’nin uzun uçuşlardaki uçuş ekibinin yatılarında da tasarruf tedbiri uygulayacağı, 5 gün olan yatı sürelerini 3’e düşüreceği öne sürüldü. Ancak THY kaynakları, böyle bir uygulamanın söz konusu olmadığını, bazı hatlarda sefer artışından dolayı yatı sürelerinin kısaldığını bunun da tasarruf politikası ile ilgisi bulunmadığını kaydetti.
 
Öte yandan uçağa yüklenen alkollü ve alkolsüz içecek miktarının da önemli miktarda azaltıldığı böylelikle hem israfın önlendiği hem de fazla yüklenen içeceklerin yakıt sarfiyatını artırmasının engellendiği bildirildi. 

©AirportHaber Özel
THY’DEN ÇOK KONUŞULACAK KARARLAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (73)

Misafir ~ 7 yıl önce
görünen o ki thy küçülme adı altında uçusuda özellestiriyor.. çünkü uçaklarda full kargolarda full.demek ki ucusu ozellestırmek ıcın bu bır kulp

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Neden zarar size bir kac baslikla anlatayim.1-plansiz büyüme ve bilgisiz personel.2-özellikle kendi yandaslarina makam ve mevki ile dolgun maas.3-yurt disinda seflerden gecilmiyor,cunku cemaatler öyle istiyor,yönetim ok diyor.ben 25 sen thy de calistim ,yurt disi dahil bakin bir istasyonda kac tane sef var yeni etmelerin hepsi sef,yetmedi maas zammi ve kirayardimi,bu degirmenin suyu nerden acaba?.4-pazarlama yerlerde sürünüyor .5-Allah askina Isa gibi adamlari bu yönetim degilmi besleyen,komediye bakin suclu bulundu FINDIK,,adama gülerler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Önce yandaş ikramcınızı değiştirin görün bakın nasıl kar edeceksiniz. Bakın Atlasa veya diğerlerine ? Sizden daha iyi ikramı yarı fiyatına alıyor. Ha onların tek eksisi yandaşlardan ve bademlerden ikram almamak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
neden herkes insanlarin maaslarini bi sekilde dusursunler diye dort gozle bekliyo?:)o maaslar 3/1duser sokaktan adam toplarsin, 3/2 düşer, değil 5 yıldız, eldeki 4 yıldızda gider! bende bu kadar iddaali konusuyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000