04 Ocak 2013, Cuma 14:37:01

THY’DEN CIP AYARI

Türk Hava Yolları’nın yenilenmiş haliyle Ekim ayında yeniden hizmete açtığı İç Hat CIP salonunda yolculara sunulan ikramlarda kısıtlamaya gidildi.
  • Miles and smiles classic kart sahibi olarak giriş yapabilir miyim ve ücret gerekiyor mu gerekiyorsa ne kadar bilen varsa yazarsa sevinirim teşekkürler şimdiden.. herkese iyi ucuslar :)
  • Bahsi geçen Atatürk İç Hatlar Cip Salonu. Yani en çok kullanılan salon. Önceki salonda, atıştırmalık sıcak yemekler, zeytinyağlılar vardı, tatlılar vardı. Kuruyemiş, kurabiyeler vardı. Çokokrem, reçel v.s. vardı. Portakal suyu parçacıklı idi. Salonu daha konforlu hale getirdiler ancak, eski atmosferi yok ettiler. İkramları da azalttılar. Bu durum tabi ki de öncesi ile kıyaslayanlar için memnuniyet verici değil. Üstelik, iç hat business claas bilet fiyatları da yaklaşık %20 oranında arttırılmış iken. Lütfen bu durumun üzerine gidin.
  • elite plus kart almanın en hızlı yolu nedir sizce uçuş mili kazanarak olmuyor çünkü başka tavsiyesi olan varmı
  • Şu an iç hatlar CIP'deyim... Dış hatlara göre zayıf ama yinede iyi.. Üç hatlar olmasına rağmen duşun olması çok güzel bir detay!Ayrıca personelde çok yardımsever. Yaklaşık olarak içeride 9 saat beklememe onay verdiler:)

Türk Hava Yolları’nın son tadilattan sonra çok daha modern ve şık görünüme kavuşan iç hat yolcularının kullandığı CIP salonundaki yiyecekler azaltıldı.

Ekim ayında hizmete giren CIP salonunda, yolculara sunulan bir çok ürün kaldırıldı. Daha önce açık büfe olarak ikram edilen zeytinyağlılar, sandviçler ve kuru pastalar 1 Ocak’tan itibaren ikram listesinden çıkarıldı. Zengin ikram çeşidiyle yolcuların beğenisini kazanan CIP salonunda artık sadece domates, salatalık, peynir ve çorbadan oluşan ikram menüsü yolculara sunulacak. BTA tarafından verilen yiyecek içecek hizmetinin THY’den gelen talep doğrultusunda azaltıldığı kaydedildi. İkramların azaltılmasının yolcular tarafından tepkiyle karşılandığı bildirildi.

YENİ CIP EKİM AYINDA HİZMETE GİRDİ 

Atatürk Havalimanı’nda bulunan  Türk Hava Yolları  İç Hat CIP Salonu, Business & Elite Plus ve Elite & Classic Plus olarak iki ayrı salonla yolcularını  ağırlıyor. Artan yolcu sayısına paralel olarak 132 m2 büyütülen Business & Elite Plus Salonu, saatte 92 kişilik bir kapasiteye çıkartılırken, Elite & Classic Plus Salonu 433 m2 genişledi ve saatte  230 kişilik bir kapasiteye ulaştı.  Ayrıca, uçuş işlemlerinin daha hızlı ve kolay tamamlanması amaçlanarak, Gate sayısı 3’e ve check-in banko sayısı da 8’e çıkartıldı. Salon ana girişinde yer alan X ray uygulaması kaldırılmış ve kolay bir şekilde  yolcularımızın bagajları ile direkt olarak bankolara müracat etmeleri sağlandı.

KİMLER YARARLANIYOR?

Türk Hava Yolları ile yapılan uçuşlarda, Business & Elite Plus Salonundan Business Class biletli yolcular, Türk Hava Yolları’nın Özel Yolcu Programı Miles & Smiles üyesi Elite Plus Kart sahibi yolcular, Elite & Classic Plus Salonundan ise Star Alliance Gold kart sahipleri, Türk Hava Yolları’nın Özel Yolcu Programı Miles & Smiles üyesi Classic Plus ve Elite Kart sahipleri  Türk Hava Yolları uçuş saatleri içerisinde salondan faydalanabilecekler.

THY CIP Salonu'nun restore edilmesinin ardından ilk hali:

CIP'in son hali:

©AirportHaber

THY’DEN CIP AYARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Alper ~ 1 yıl önce
Miles and smiles classic kart sahibi olarak giriş yapabilir miyim ve ücret gerekiyor mu gerekiyorsa ne kadar bilen varsa yazarsa sevinirim teşekkürler şimdiden.. herkese iyi ucuslar :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hasan ~ 12 ay önce
Kullanamazsiniz
haber doğru ~ 3 yıl önce
Bahsi geçen Atatürk İç Hatlar Cip Salonu. Yani en çok kullanılan salon. Önceki salonda, atıştırmalık sıcak yemekler, zeytinyağlılar vardı, tatlılar vardı. Kuruyemiş, kurabiyeler vardı. Çokokrem, reçel v.s. vardı. Portakal suyu parçacıklı idi. Salonu daha konforlu hale getirdiler ancak, eski atmosferi yok ettiler. İkramları da azalttılar. Bu durum tabi ki de öncesi ile kıyaslayanlar için memnuniyet verici değil. Üstelik, iç hat business claas bilet fiyatları da yaklaşık %20 oranında arttırılmış iken. Lütfen bu durumun üzerine gidin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
elite plus kart ~ 4 yıl önce
elite plus kart almanın en hızlı yolu nedir sizce uçuş mili kazanarak olmuyor çünkü başka tavsiyesi olan varmı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yusuf ~ 2 yıl önce
Karadag
Elit kart ~ 2 yıl önce
Kardeş bol bol Avrupa Amerika'ya uç erken alirisn Karti başkada yolu yok :)
Mehmet ~ 1 yıl önce
Garanti Miles & Smiles k.kartı kullanırsan harcamalarını her sene içerisinde bir kere 4/1 oranda statu miline cevirebiliyorsun ben oyle upgrade oluyorum aksi halde tutturamazsin. Hic harcamasan Her sene min.25.000 mil oluyor buda 5000 statu miline tekabul ediyor. 1 senede classic+ atlarsin buda yurticinde sana fazlasiyla yeter. 2.yol benimde tercihim primeclass uyesi ol ic hatlar ve dishatlar hatta yurtdisinda dahi 10 basar thy ye Vodofane kullan redbusiness tarifesi kullan aylik 80tl ode kurtul miles&smiles dan hatta yurtdisi gelisde pasaport sirasi beklemeden gir ulkeye...
Embodiment ~ 4 yıl önce
Şu an iç hatlar CIP'deyim... Dış hatlara göre zayıf ama yinede iyi.. Üç hatlar olmasına rağmen duşun olması çok güzel bir detay!Ayrıca personelde çok yardımsever. Yaklaşık olarak içeride 9 saat beklememe onay verdiler:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000