26 Eylül 2013, Perşembe 11:09:18

THY’DEN ÇILDIRTACAK REVİZYON

THY, uçucu personelin uyması gereken görev ve dinlenme sürelerine ilişkin sorumluluk ve uygulama esaslarını içeren Rev3 prosedürünü yayınladı.
  • Ben raporlamadim o beni raporladi . Dikkatli okuyun.
  • valla iş başa düşmüştü...4 ay önce grev vardı...çıksaydık...ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin, artık böyle!!! hem greve çıkma hem de rev 3 ten şikayet et...kimsenin bu saatten sonra şikayet etmeye hakkı yok! korkudan greve çıkmadı çoğunluk..Korkaklar da koyun gibi güdülür!!! buna ben de dahilim!!!
  • Isabetli karar olmus, bu kadar az çalışıp bu kadar dinlenme fazlaydı zaten. Thy milli sermayeyi dogru kullanmış daha da artırılabilirdi.
  • Sinyor? Yazdiklarini okudukca migdem bulandi sen asla ucucu personel olamazsin Greve cikan arkadaslari hakkinda bu kadar aşşagliyaci hic bir ucucu ,aslinda İNSAN olan konusmaz kime yaranmak icin yazdiysan senide o kisileride Allaha havale ediyorum !) zavalli seni

SHT 6A-50 numaralı Uçucu Ekip Uçuş Görev ve Dinlenme Süreleri ile uygulama esasları talimatı ile Toplu İş Sözleşmesine atıfta bulunularak düzenlenen revizyon 3 olarak bilinen prosedür, uçucu ekiplere bildirilerek uygulamaya kondu.

16 Ağustos tarihindeki değişiklikle prosedürün tüm bölümleri yeniden düzenlendi. Prosedürün detaylarına ilişkin ayrıntının verilmediği bilgi mesajını yorumlayan Hava İş Sendikası Genel Sekreteri Mustafa Yağcı, “ Mevcut prosedür geçtiğimiz aylarda Yüksek Hakem Kurulu’nun imzasından önce değiştirildi. 36 saatlik dinlenme süreleri 24 saate düşürüldü. O dönemde dava açtık. Bu değişikliğin hukuksuz ve TİS’e aykırı olduğunu belirttik. Sendikadan habersiz, sendikaya danışılmadan görüşü alınmadan böyle bir değişiklik yapılamaz dedik. Dava sırasında bilirkişi değişikliğin iptal edilmesi gerektiği konusunda görüş bildirdi. 1 Ekim’deki mahkemede muhtemelen iptal edilecek. THY, grevden önce SHGM’nin SHT 6A-50 yönetmeliğini uygulamaya başladı. THY’nin eski yönetmeliğine göre aylık 180 olan uçuş saati SHGM’nin değişikliği sonrası 210 saate, haftalık 30 olan uçuş saati 36 saate çıkarıldı. Paslar mesaiden sayılırken SHGM’nin düzenlemesiyle sayılmamaya başladı. 36 saatlik dinlenme süreleri, maliyet getirdiği gerekçesiyle 24 saate düşürüldü. Maliyet farkını uçuş güvenliğine tercih ettiler. Zaten grevin en önemli nedenlerinden biri de buydu. Revizyon 3, varolan eski prosedürü değiştirme anlamına geliyor. Buradaki tek fark atıf yapılan dökümanlara TİS’i de ilave etmişler. Bunlar ayak oyunları” şeklinde değerlendirdi.

Sendikanın temkinli yaklaştığı revizyon 3 değişikliğinin uçucu ekiplere yansımasının önümüzdeki süreçte nasıl olacağı merak konusu olurken bazı uçucular, revizyon 3’teki değişikliklerin THY tarafından zaten uygulandığını belirtti.  Sözkonusu değişikliğin yaklaşan sendika seçimleri öncesinde uçucular arasında nasıl yankı bulacağı ise merakla bekleniyor.  ©AirportHaber.com ÖZEL 

THY’DEN ÇILDIRTACAK REVİZYON

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (121)

Sss'e ~ 5 yıl önce
Ben raporlamadim o beni raporladi . Dikkatli okuyun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
korkaklar ~ 5 yıl önce
valla iş başa düşmüştü...4 ay önce grev vardı...çıksaydık...ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin, artık böyle!!! hem greve çıkma hem de rev 3 ten şikayet et...kimsenin bu saatten sonra şikayet etmeye hakkı yok! korkudan greve çıkmadı çoğunluk..Korkaklar da koyun gibi güdülür!!! buna ben de dahilim!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
Isabetli karar olmus, bu kadar az çalışıp bu kadar dinlenme fazlaydı zaten. Thy milli sermayeyi dogru kullanmış daha da artırılabilirdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
olmuş ~ 5 yıl önce
airbus firmasıyla anlaşma sağlanmış, olağanüstü hallerde kullanılmak üzere; yakıt tasarruflu; portatif 1000 adet kabin ekibi harici motor sipariş edilmiş meseaileri 5 kata çıkacakmış. oto pilot kullanan kaptanlar için de geliştireceklermiş. hayırlı olsun. kına stokları tükenmiş ahahahaha
SİNYOR'E ~ 5 yıl önce
Sinyor? Yazdiklarini okudukca migdem bulandi sen asla ucucu personel olamazsin Greve cikan arkadaslari hakkinda bu kadar aşşagliyaci hic bir ucucu ,aslinda İNSAN olan konusmaz kime yaranmak icin yazdiysan senide o kisileride Allaha havale ediyorum !) zavalli seni

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000