13 Mart 2009, Cuma 11:11:51

THY'DEN CAN SUYU

Türk Hava Yolları, Toplu İş Sözleşmesi(TİS) görüşmelerinde sürecin uzayacak olması ihtimaline karşı çalışanları mağdur etmemek için maaşlara zam yapacak.
  • kısaca kulaklara kar suyu anlamına gelmektedir bu
  • Calisani adina karar verip her seyi bildigni dusunen bir yonetimle, kendisini yenileyememis bir sendikanin mensubu olmak! Cok aci! Cok vahim! Sitem! Sitem, ne yonetime ne de sendikaya. Sitem, her seyin insan icin oldugunun farkinda olmayan, gozunu hirs burumus, her seyi para ile olceklendiren kafalara. Namusu, serefi insanligi: kisisel hirs, kapris ve para olan kafalar karsisnda 'ilahi adalet' var iyi ki!
  • can suyu nedir iş yapamayan adama para verip daha fazlasına borçlandırmaktır.thy yönetimide aynı 1 verip BİN alacak
  • eskişehir teknisyenlerine grev oylamasından beri kin tutan yönetim şimdi şirinlikmi yapıyor sanıyorsunuz. greve evet denilen her yer gözden çıkarıldı.ya dagıtırım ya satarım .yada sendikasını yok eder tüm personeli köle gibi kullanırım düşüncesiyle davranıldıgını ne zaman göreceksiniz . artık padişahlıkla yönetiliyoruz anlamadınızmı

Türk Hava Yolları, Hava-İş Sendikası ile 22. dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sürerken çok önemli bir karar aldı. İş kolu ayrımı tartışması yüzünden yaşanan gerginliğin yargıya taşınacak olması ve dolayısıyla yasal sürecin öngörülenden uzun sürecek olması Türk Hava Yolları yönetimini harekete geçirdi.


Ekonomik krizin etkilerinin hissedildiği dönemde Türk Hava Yolları, çalışanlarına TİS görüşmelerinin tamamlanmasını beklemeden aylık ücretlere zam yapacak. Yapılacak zammın oranı ve zamanı konusunda net bir bilgi edinilemezken THY yönetiminin en kısa süre içinde çalışanlara müjdeli haberi vermesi bekleniyor. Kriz döneminde birçok şirket küçülmeye gidip işçi çıkartırken Türk Hava Yolları’nın bu davranışı bir hayli takdir toplayacak gibi görünüyor.

©AirportHaber.com

 
UYARI

THY'DEN CAN SUYU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (42)

Misafir ~ 9 yıl önce
kısaca kulaklara kar suyu anlamına gelmektedir bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Calisani adina karar verip her seyi bildigni dusunen bir yonetimle, kendisini yenileyememis bir sendikanin mensubu olmak! Cok aci! Cok vahim! Sitem! Sitem, ne yonetime ne de sendikaya. Sitem, her seyin insan icin oldugunun farkinda olmayan, gozunu hirs burumus, her seyi para ile olceklendiren kafalara. Namusu, serefi insanligi: kisisel hirs, kapris ve para olan kafalar karsisnda 'ilahi adalet' var iyi ki!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
can suyu nedir iş yapamayan adama para verip daha fazlasına borçlandırmaktır.thy yönetimide aynı 1 verip BİN alacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
eskişehir teknisyenlerine grev oylamasından beri kin tutan yönetim şimdi şirinlikmi yapıyor sanıyorsunuz. greve evet denilen her yer gözden çıkarıldı.ya dagıtırım ya satarım .yada sendikasını yok eder tüm personeli köle gibi kullanırım düşüncesiyle davranıldıgını ne zaman göreceksiniz . artık padişahlıkla yönetiliyoruz anlamadınızmı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000