15 Aralık 2008, Pazartesi 11:01:38

THY'DEN BİR SATIŞ KARARI DAHA

Türk Hava Yolları, özelleştirmelerine bir yenisini daha ekliyor.
  • Gerçek thy'liye katılıyorum. Aldığımız maaşı sonuna kadar hak ediyoruz. Ayrıca milyarlar da almıyoruz zaten.Yaptığımız fedakarlıkları,zaman zaman ne kadar zor şartlarda çalıştığımızı, üzerimizdeki baskıyı bilmeden lütfen yorum yapmayın.Her firmada iş yapmadan maaş alan torpilli insanlar var ama inanın THY satış ofislerinde böyle bir şansınız yok, herkes oturup işini yapmak zorunda. Taksim satış ise yabana atılmaması gereken bir ofistir. İş yoğunluğu, şirkete her ay kazandırdığı para ve çalışan personelin kalitesini düşünmek gerekir. Bu ofis de kapatılırsa şirketimizin önemli bir kaybı olacaktır diye düşünüyorum.
  • sen thy nin içinde çalışan personelin aldıkları maaşı nasıl sonuna kadar hak ettiklerini bilmeden oturduğun yerde yorum yapmışsın. ki yorumunun basitliği devlet kurumunun özelleşmesinden yana olmandan belli zaten.mevcut uçak sayısı ve artan yolcu talebine karşılık gösterdiğimiz çabayı senin gibiler anlamaz...anlamadığı içinde böyle basit ve bilgisizce yorum yapar.
  • kimsenin maasında kimsenin gözü yok..ama bu kadar haksızlık gercekten olmazdı bencede özellesmesi gayet iyi oldu.. hadi, büyük istasyondakiler cok yoruluyor onlara bişey diyemiyorum ama küçük istasyonlarda bi oda dolusu memur var ve bi okadarda maas alıyorlar..haksızlıgın bu kadarı..bu ülküde kimse bukadar rahart para kazanamazken thy elemanları nedense altınlarmıs gibi pek kıymetliler.. bu isyan nie anlamıyorum..havas celebi heas limak bunlarda havayolu sirketi deilmi burda calısanlar personellerde bu paraları haketmiyormu.. üstüne bi de thy personellerinin havasıda cabası...gözümün önünde ofiste aldıkları + yemek ikramiyesini az bulup burun kıvaranlar var..bu ikramiye bizim maasımız ya..ilahi adelet baska bişi diyemiyorum.. thy personeli pazar ve bayramlarda resmi tatillerde calısınca kat kat fazla para alırlar.. dedimya onlar altından.. ama özelde calısan garibim personeller 600-700 ytl için cırpınsınlar..
  • son sayfadaki rumuz isimli arkadaşın da dediği gibi iyi olacak iyi ,bu özelleştirme süper olacak devletin her kurumu özelleşsin de kolay para kazanma devri sona ersin, özel sektörde 1 şirkette 5 eleman yemek yemeye vakti yokken akşam eve gidişi belli değilken , thy gibi yerlerde pas biletlerle yılda 4 ikramiye ile , internette okey oynarken zaman geçiren ve 1 odada 10 kişi ,kimin ne iş yaptıgı; esasen yapmadıgı belli olmayan kurumlar özelleşsin ki burunları sürtülsün

Milli Havayolumuz Türk Hava Yolları, belirli aralıklarla bazı alanlarını özelleştirmeyi sürdürüyor. Bilindiği gibi Türk Hava Yolları çağrı merkezini özelleştirme kararı almış, çalışanlar ve sendika tarafından yoğun tepkiyle karşılanmıştı.

Bu olayın yavaş yavaş gündemden düşmesinin ardından THY, bu kez de en çok para kazandıran ofislerinden biri olan Taksim’deki bilet satış ofisini de özelleştirmeye hazırlanıyor.

AirportHaber’e gelen bilgilere göre Türk Hava Yolları yakın bir dönem içinde Taksim bilet satış ofisini de satarak çalışan sayısını azaltıp tasarruf oranını artırmayı planlıyor.

THY’nin bu satış politikasının daha ne kadar süreceği ve çalışanlarının durumunun ne olacağı ise büyük bir muamma.

©AirportHaber.com

THY'DEN BİR SATIŞ KARARI DAHA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

THY Lİ ~ 9 yıl önce
Gerçek thy'liye katılıyorum. Aldığımız maaşı sonuna kadar hak ediyoruz. Ayrıca milyarlar da almıyoruz zaten.Yaptığımız fedakarlıkları,zaman zaman ne kadar zor şartlarda çalıştığımızı, üzerimizdeki baskıyı bilmeden lütfen yorum yapmayın.Her firmada iş yapmadan maaş alan torpilli insanlar var ama inanın THY satış ofislerinde böyle bir şansınız yok, herkes oturup işini yapmak zorunda. Taksim satış ise yabana atılmaması gereken bir ofistir. İş yoğunluğu, şirkete her ay kazandırdığı para ve çalışan personelin kalitesini düşünmek gerekir. Bu ofis de kapatılırsa şirketimizin önemli bir kaybı olacaktır diye düşünüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gerçek thy li ~ 9 yıl önce
sen thy nin içinde çalışan personelin aldıkları maaşı nasıl sonuna kadar hak ettiklerini bilmeden oturduğun yerde yorum yapmışsın. ki yorumunun basitliği devlet kurumunun özelleşmesinden yana olmandan belli zaten.mevcut uçak sayısı ve artan yolcu talebine karşılık gösterdiğimiz çabayı senin gibiler anlamaz...anlamadığı içinde böyle basit ve bilgisizce yorum yapar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kırrr ~ 9 yıl önce
kimsenin maasında kimsenin gözü yok..ama bu kadar haksızlık gercekten olmazdı bencede özellesmesi gayet iyi oldu.. hadi, büyük istasyondakiler cok yoruluyor onlara bişey diyemiyorum ama küçük istasyonlarda bi oda dolusu memur var ve bi okadarda maas alıyorlar..haksızlıgın bu kadarı..bu ülküde kimse bukadar rahart para kazanamazken thy elemanları nedense altınlarmıs gibi pek kıymetliler.. bu isyan nie anlamıyorum..havas celebi heas limak bunlarda havayolu sirketi deilmi burda calısanlar personellerde bu paraları haketmiyormu.. üstüne bi de thy personellerinin havasıda cabası...gözümün önünde ofiste aldıkları + yemek ikramiyesini az bulup burun kıvaranlar var..bu ikramiye bizim maasımız ya..ilahi adelet baska bişi diyemiyorum.. thy personeli pazar ve bayramlarda resmi tatillerde calısınca kat kat fazla para alırlar.. dedimya onlar altından.. ama özelde calısan garibim personeller 600-700 ytl için cırpınsınlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
türk ~ 9 yıl önce
son sayfadaki rumuz isimli arkadaşın da dediği gibi iyi olacak iyi ,bu özelleştirme süper olacak devletin her kurumu özelleşsin de kolay para kazanma devri sona ersin, özel sektörde 1 şirkette 5 eleman yemek yemeye vakti yokken akşam eve gidişi belli değilken , thy gibi yerlerde pas biletlerle yılda 4 ikramiye ile , internette okey oynarken zaman geçiren ve 1 odada 10 kişi ,kimin ne iş yaptıgı; esasen yapmadıgı belli olmayan kurumlar özelleşsin ki burunları sürtülsün

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000