17 Temmuz 2016, Pazar 17:33:47

THY'den bilet iade ve değişiklik duyurusu

Türk Hava Yolları (THY) son günlerde yaşanan olaylardan dolayı uçuşlarda yaşanan sıkıntılar ile ilgili bilet iade ve iptali konusunda açıklama yaptı.
  • THY dürüst davranmıyor, talepleri aldı, geri donus yapmadı 15 gun, sonra da zamanında başvuru yapılmamıştır diye iade yapmıyor. İade edilmeyeceğini bana soyleseydi, seyahati yapardım. Zararım telafi edilmezse hukuki olarak haklarımı arayacagim.
  • OHAL ilan edilmiş thyao hala o tarih bu tarih peşinde bu süre içinde izin iptallerinden dolayı alınmış tüm biletlerin ücretlerinin iade edilmesi gerekir. İnsanlar keyfinden iptal etmiyor yasak var yasak. İade etmediğiniz her kuruşta hırsızlık yapıyorsunuz.haram zıkım olsun alamazsak eğer..
  • Devlet memuruyum izinlerin iptal edilmesi nedeni ile bilet iptal işlemi için nereye başvurmalıyım.Promosyon biletini iade alabilecek miyim.Bilet alım tarihim 15 Temmuz öncesidir.
  • Merhaba 05/09/2016 tarihli Almanya gidiş biletim var eşim devlet memuru olduğu için izinleri durduruldu bu açıklamanın kapsamı uzatılacak mı ona göre başka bir tarihe ertelemek istiyoruz

Geçtiğimiz Cuma günü yaşanan askeri darbe girişimi sonucunda hava trafiği de olaydan etkilenmişti.

Başta Türk Hava Yolları binden fazla seferini iptal etmek zorunda kalırken, özel şirketler de uçuşlarını iptal etmişti.

THY yolcuların yaşadığı iade ve değişiklik sorunuyla ilgili açıklamada bulundu.

İşte THY'nin iade ve değişiklik açıklaması;

Bilet İade/Değişiklik Duyurusu

15.07.2016 ve öncesinde düzenlenmiş biletler için, Türk Hava Yolları'nın 15.07.2016 – 20.07.2016 (Dâhil) tarihleri arasındaki Türkiye çıkışlı (İç hat seferleri dâhil) ve Türkiye üzerinden aktarmalı tüm Türk Hava Yolları ve AnadoluJet seferlerine kayıtlı münferit ve grup yolcuların, 15.08.2016 (Dâhil) tarihine kadar işlem yaptırmaları kaydıyla, ücret kurallarına bakılmaksızın;

1. Rezervasyon ve Parkur Değişiklikleri
Rezervasyon ve parkur değişiklikleri, varış noktasının aynı IATA bölgesinde olması ve aynı kabinde olması kaydıyla aynı ücret sınıfında olmasına bakılmaksızın, ücretsiz yapılacaktır.
2.İade Talepleri
A. Hiç kullanılmamış Bilet: Ücret kurallarına bakılmaksızın cezasız iade yapılacaktır.
B. Kullanılmış Bilet: Involuntary(İstek dışı) kapsamında iade yapılır.
3. Bilet Süresinin Uzatılması
Herhangi bir ücret farkı ve ceza alınmaksızın biletin geçerliliği 15.08.2016 (Dâhil) tarihine kadar uzatılabilecektir.

4. Ödemesi yapılmış veya garanti MCO’su alınmış grupların rezervasyonlarının (Talep halinde) değişiklik/iade işlemlerinin mevcut ücret kuralları kapsamında var olan cezaları gözetilmeksizin yapılacaktır.
5. İlgili uygulamalar sadece Türk Hava Yolları’nın ve AnadoluJet’İn icra ettiği seferlerde geçerlidir.
Bu telekste belirtilen uygulama uçuş ve hizmet aksaklıkları prosedüründe belirtilen durumların kapsamadığı aksaklıklar ile aksaklık yaşanmadığı halde yolcuların değişiklik talep etmesi durumunda yapılacak bir uygulamadır. Uçuş ve hizmet prosedüründe tanımlanan aksaklık durumları yine ilgili prosedürde belirtildiği şekilde uygulanmaya devam edecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Türk Hava Yolları A.O.
Basın Müşavirliği

THY'den bilet iade ve değişiklik duyurusu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Ahmet ~ 2 yıl önce
THY dürüst davranmıyor, talepleri aldı, geri donus yapmadı 15 gun, sonra da zamanında başvuru yapılmamıştır diye iade yapmıyor. İade edilmeyeceğini bana soyleseydi, seyahati yapardım. Zararım telafi edilmezse hukuki olarak haklarımı arayacagim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dinçer ~ 2 yıl önce
OHAL ilan edilmiş thyao hala o tarih bu tarih peşinde bu süre içinde izin iptallerinden dolayı alınmış tüm biletlerin ücretlerinin iade edilmesi gerekir. İnsanlar keyfinden iptal etmiyor yasak var yasak. İade etmediğiniz her kuruşta hırsızlık yapıyorsunuz.haram zıkım olsun alamazsak eğer..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zeynep Filiz ~ 2 yıl önce
Devlet memuruyum izinlerin iptal edilmesi nedeni ile bilet iptal işlemi için nereye başvurmalıyım.Promosyon biletini iade alabilecek miyim.Bilet alım tarihim 15 Temmuz öncesidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bekir ~ 2 yıl önce
Merhaba 05/09/2016 tarihli Almanya gidiş biletim var eşim devlet memuru olduğu için izinleri durduruldu bu açıklamanın kapsamı uzatılacak mı ona göre başka bir tarihe ertelemek istiyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000