08 Temmuz 2016, Cuma 12:32:14

THY’den bayram öncesi kıyım

Türk Hava Yolları’nda verimsiz oldukları gerekçesiyse savunmaları istenen çok sayıda kişinin bayram öncesi iş akdi fesh edildi.
  • diğerlerinin neden işten çıkarıldığını bilmiyorum am ben yaşadım.Kişisel çekememezlilikler yüzünden başarılı bir mühendis olmamam rağmen işten çıkarıldım. Catering projesinde gider projesinde ekip planlamada Kargoda sayısız emeklerim var Şirketin gider kontrolünde önemli projelere ekiplerimizin telefonla uyarılmasına sap iyileştirmelerine kadar sayısını bilmediğim projede çalıştım.Şirketin kar etmesi için elimden geleni yaptım.Gerekse geceleri sabahladım.Ama terfi durumları gelince arkamızda kimse olamadığı için nerden geldği belli olamayan bir müdürün ve yandaşlarının azizliğine uğtadım henüz emekliliğime 5 sene var ve ortada kaldım.Buna izin veren ve imza koyan basiretsiz bir ik var.sonuçta hepsini Allah'a havale ettim.Gün gelir hak sahibini bulur.
  • Koyunlar kendilerini biliyormuş demek. Ne güzel. Sevindim buna.
  • 13 senedir yönetimdesiniz. Halen hantal yapıdan kurtaramadınız mı şirketi.
  • Geç alınmış bir karar bence. Bu kişiler gibi THY de çalışıp da sosyal medyadan ülkenin Cumhurbaşkanına ve THY yönetimine uygunsuz içerik ve yazı yazanlar çok var. THY VE THY TEKNİK de çalışanların sosyal medya hesapları incelenmeli isim isterlerse teker teker sayabileceğim çok isim var.

Türk Hava Yolları’nda verimsiz oldukları gerekçesiyse savunmaları istenen çok sayıda kişinin bayram öncesi iş akdi fesh edildi.

Türk Hava Yolları, sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarından dolayı çok sayıda çalışanın işine son verdi. Aralarında pilot ve kabin memurlarının da bulunduğu çok sayıda çalışanın geçtiğimiz haftalarda önce verimsiz oldukları gerekçesiyle savunmaları istendi. Savunmaların alınmasından birkaç hafta sonra çalışanlar kötü sürprizle karşılaştı. Bayram öncesinde savunmaları alınan çalışanlara tek tek iş akdi feshi bildirimi geldi. İş akitlerinin fesh edilmesi sonrası büyük şok yaşayan çalışanlar, bayram öncesi işlerine son verilmesine isyan etti.

İş akdi fesihlerinin performans yetersizliği olduğu söylense de asıl gerekçenin, çalışanların sosyal medya hesaplarında siyasi içerikli ve uygunsuz paylaşımlarından kaynaklandığı öne sürüldü.

©AirportHaber

THY’den bayram öncesi kıyım

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (160)

serdarokthy ~ 2 yıl önce
diğerlerinin neden işten çıkarıldığını bilmiyorum am ben yaşadım.Kişisel çekememezlilikler yüzünden başarılı bir mühendis olmamam rağmen işten çıkarıldım. Catering projesinde gider projesinde ekip planlamada Kargoda sayısız emeklerim var Şirketin gider kontrolünde önemli projelere ekiplerimizin telefonla uyarılmasına sap iyileştirmelerine kadar sayısını bilmediğim projede çalıştım.Şirketin kar etmesi için elimden geleni yaptım.Gerekse geceleri sabahladım.Ama terfi durumları gelince arkamızda kimse olamadığı için nerden geldği belli olamayan bir müdürün ve yandaşlarının azizliğine uğtadım henüz emekliliğime 5 sene var ve ortada kaldım.Buna izin veren ve imza koyan basiretsiz bir ik var.sonuçta hepsini Allah'a havale ettim.Gün gelir hak sahibini bulur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Koyun ~ 2 yıl önce
Koyunlar kendilerini biliyormuş demek. Ne güzel. Sevindim buna.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vataşdaş'a ~ 2 yıl önce
13 senedir yönetimdesiniz. Halen hantal yapıdan kurtaramadınız mı şirketi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emre ~ 2 yıl önce
Geç alınmış bir karar bence. Bu kişiler gibi THY de çalışıp da sosyal medyadan ülkenin Cumhurbaşkanına ve THY yönetimine uygunsuz içerik ve yazı yazanlar çok var. THY VE THY TEKNİK de çalışanların sosyal medya hesapları incelenmeli isim isterlerse teker teker sayabileceğim çok isim var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000