23 Temmuz 2015, Perşembe 14:17:44

THY'den Almanya için sürpriz karar

Bu haber Avrupa’da yaşayanları sevindirecek. Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, Türkiye uçuşlarını yüzde 40 ucuzlatacak girişimin ne olduğunu açıkladı.
  • Norveç içinde uygun bilet bekliyoruz en kisa zamanda
  • ÖGER Almanya da ekmek yedirmez
  • Mevcut maliyet yapısıyla zaten kar edilmeyen avrupa destinasyonlarında AJ nin girmesi çok sağlıklı olmaz. Bence önce AJ gerçek bir LCC olsun .
  • Şimdiye kadar fiyatlar hep böyle yüksekti mecbur yüksek yapması gerekiyor cünki türkiyemiz nasıl kalkınacak, avrupadaki türkler türkiyenin dövizi. Gereceği konuşalım, ama nedense biz insanoğlu gerceği duymaktan kacınırız veya konuşmaktan kacınırız.

Uçak bilet fiyatlarının yüksek olması, Avrupa’dan Türkiye’ye uçan vatandaşların yıllardır şikayetçi olduǧu bir konu. Yakında bu alanda sevindirici bir gelişme yaşanabilir. Handelsblatt Gazetesi’ne konuşan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, Avrupa’daki havacılık sektöründe şok etkisi yaratan bir açıklama yaparak, Anadolujet‘in 2016’da Almanya’da uçuşlara başlamasını planlıyoruz“ dedi.

THY’nin kendi markası olan Anadolujet’in Almanya piyasasına girmesiyle biletleri yüzde 30-40 daha ucuz sunacaǧını hatırlattı. Kotil, Almanya’nın yanı sıra Fransa ve İngiltere piyasasına girmeyi planladıklarını da hatırlatırken, henüz kesin bir sonuç alınmadı. Tarih olarak 2016 yaz sezonu düşünülüyor“ dedi.

Anadolujet’in Almanya piyasasına girmesi şüphesiz en çok Türk Hava Yolları’nın Almanya’daki rakibi Lufthansa’yı olumsuz etkileyecek. Son yıllarda düşen yolcu sayıları ve ardı ardına yapılan grevlerle sarsılan Alman havayolu şirketi, Anadolujet gibi bir rakiple bir darbe daha almış olacak. Lufthansa, bir süredir „Uygun bilet“ sektöründe kendi markası olan Germanwings ile yolcu kazanmayı hedefliyordu. Anadolujet’in şimdi bu planları alt üst etme ihtimali oldukça yüksek.

THY'den Almanya için sürpriz karar

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (54)

norske ~ 3 yıl önce
Norveç içinde uygun bilet bekliyoruz en kisa zamanda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SFDS ~ 3 yıl önce
TAMAM
ÖGER ~ 3 yıl önce
ÖGER Almanya da ekmek yedirmez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AJ in Germany ~ 3 yıl önce
Mevcut maliyet yapısıyla zaten kar edilmeyen avrupa destinasyonlarında AJ nin girmesi çok sağlıklı olmaz. Bence önce AJ gerçek bir LCC olsun .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FlyCrew ~ 3 yıl önce
Şimdiye kadar fiyatlar hep böyle yüksekti mecbur yüksek yapması gerekiyor cünki türkiyemiz nasıl kalkınacak, avrupadaki türkler türkiyenin dövizi. Gereceği konuşalım, ama nedense biz insanoğlu gerceği duymaktan kacınırız veya konuşmaktan kacınırız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gurbetci ~ 3 yıl önce
60'lardan beri gurbetciler hep yolunacak kaz olarak goruldu, o yildan bu zamana oralarda hep sahipsiz birakildi,binlerce insan ne sorunlar yasadi devlet ne ilgilendi ne aradi ne sordu ama is paraya geldi mi devleti yonetenler hep ellerini kovusturarak onlarin paralarini bekledi hala da bekliyor !!! bunlar da gercek duymaktan ve konusmaktan kacinma !!!
FlyCrew ~ 3 yıl önce
Duymaktan kacınmıyorum. Nedense gerceği konuşan yedi köyden kovarlar.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000