21 Ekim 2015, Çarşamba 21:56:39

THY'den açıklama; "Zorunlu iptaller olabilir"

Türk Hava Yolları (THY), bu akşam bünyesindeki pilotlara bir uyarı yazısı gönderdi. THY, pilotları hava şartlarına ve iptallere karşı bilgilendirdi.
  • Bayrak tasiyici ve en buyuk ozel havayolu sirketi hormonlu bir sekilde buyurse gecikmelerin yasanmasi kacinilmaz. Bu durumda kokpit ya da kabinin yapabilecegi bir sey yok. Ama yolcu olarak bizlere dusen gorevler var. Arkadas su ucaga gelmeden once banyo yap, dus al, parfum kullan, kokma iste. Zaten ucus suruyor belli bir saat, bir de ustune saatleri bulan beklemeyi ekle. Olduruyorsun cevreni. Not : Su an Sabiha'da bir ucagin icinde yarim saattir beklemedeyiz ve ne kadar daha bekleriz belli degil, yanimdaki adamin ic organlari olmus olabilir. Nefes almadan yasamayi ogrenmeye basladim, herkese tesekkurler.
  • Duyuruları okumak için şirket mailime bakmak yerine artık airporthaberden takip ediyorum
  • Way tatlisu şirket PGS iptal yok ;)
  • Pegasus uçaklarını indirmeyeceğini bildiği halde kaldırıcak gene rezil edicek çoğu yolcusunu dimi? Şaşırdık mı? Hayır!

Türk Hava Yolları (THY), bu akşam bünyesindeki pilotlara bir uyarı yazısı gönderdi. THY, pilotları hava şartlarına ve iptallere karşı bilgilendirdi.

Yarın sabah beklenen hava muhalefeti nedeniyle zorunlu sefer iptallerinin gerçekleşebileceğini ve rötarların olabildiğince önlenebilmesi için THY Ekip Planlama birimi tüm pilotlara uyarıda bulundu. 

İşte THY'nin pilotlara uyarısı;

22 Ekim 2015 tarihinde İstanbul AHL ve SGH meydanlarında sabah hafif şiddette başlayan yağışın, 22 Ekim 2015 öğle saatlerinden itibaren ve 23 Ekim 2015 tüm gün şiddetini artırarak oraj ( CB ve gök gürültülü sağanak yağış ) hadiselerine dönmesi beklenmektedir.

Hava durumu raporlarındaki öngörülere göre yağış ve oraj hadiseleri süresince yer ve hava trafiğimiz olumsuz etkilenecektir. Bu nedenle zaruri sefer iptalleri gerçekleştirilecektir.

Olumsuz etkilerin, özellikle uzun taxi -holding ve ATC regulasyon uygulamalarına bağlı zincirleme tehirlerin önlenebilmesi için;

Seferlerin belirlenmiş min yerde kalış süresi ve altında çevrilmesi ( Tüm İstasyonlar )

İlave stand-by ekip ve personel planlamaları ( HCC, TGS )

Transfer yolcu yönetiminde SOCC ile koordine kurulması ve planlı ve/veya tüm gecikme izinlerinin SOCC’den alınması (Tüm İstayonlar )

İstanbul AHL varışlı yatıdan kalkacak seferlerin STD -10 olarak icra edilmesi ( Tüm istasyonlar )

Curfew seferlerinde rotasyon tehirleri nedeniyle olası gecikmelerin önlenmesi için uçucu ekip planlamalarının yapılması ( Ekip Planlama )

©AirportHaber

THY'den açıklama; "Zorunlu iptaller olabilir"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Bir Yolcu ~ 3 yıl önce
Bayrak tasiyici ve en buyuk ozel havayolu sirketi hormonlu bir sekilde buyurse gecikmelerin yasanmasi kacinilmaz. Bu durumda kokpit ya da kabinin yapabilecegi bir sey yok. Ama yolcu olarak bizlere dusen gorevler var. Arkadas su ucaga gelmeden once banyo yap, dus al, parfum kullan, kokma iste. Zaten ucus suruyor belli bir saat, bir de ustune saatleri bulan beklemeyi ekle. Olduruyorsun cevreni. Not : Su an Sabiha'da bir ucagin icinde yarim saattir beklemedeyiz ve ne kadar daha bekleriz belli degil, yanimdaki adamin ic organlari olmus olabilir. Nefes almadan yasamayi ogrenmeye basladim, herkese tesekkurler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 3 yıl önce
Duyuruları okumak için şirket mailime bakmak yerine artık airporthaberden takip ediyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İptal ~ 3 yıl önce
Way tatlisu şirket PGS iptal yok ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Pegasus uçaklarını indirmeyeceğini bildiği halde kaldırıcak gene rezil edicek çoğu yolcusunu dimi? Şaşırdık mı? Hayır!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
binmesinler ~ 3 yıl önce
kardeşim, silah mı dayıyor... yolcu isen; virvir söylenin sadece. Ucus sektöründe isen cagirsa koşa koşa gidersin.... nasıl bir mantık bu ya:((

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000