23 Eylül 2016, Cuma 12:30:31

THY'den acı itiraf!

THY’nin işten çıkardığı Kabin Amiri Gamze Kutval Sayın ile THY mahkemelik oldu. Mahkemeye ilk savunmasını veren THY, işten atma gerekçesini şirketin ağır ekonomik koşullarına bağladı.
  • 2016-98 = 18 yıl geçmiş aradan. bunu savunmaya hangi süper av.yazmışsa derhal işine son verin kesin kara geçersiniz.
  • zararda en büyük payı olanlar, karar verme yetkilisi olanlar halen görevde... işini iyi yapan günahsızlar işten çıkarılmış. Yazık. belkide telafisi mümkün olmayan mağduriyetler oldu. bunun takip edilmesi lazım.
  • 98 de uyari cezasi almista vs vs, allah belanizi versin, bu arkasi atanlar ayni sekilde atilirlar insallah
  • KİMLER İŞDEN ÇIKARILMADI Kİ BU SEKTÖRE BİRİLERİNİ SOKMA UĞRUNA VERİMSİZLİKLE İTHAM EDİLİP İŞ AKDİ FESHEDİLDİ.BU KİŞİLEREDE YAZIK DEĞİL Mİ.? AMA HALEN 25-30 SENEYİ GEÇMİŞ ÇALIŞAN VAR BUNLAR BULUNMAYAN HİNT KUMAŞI MI.? YOKSA ALTIN MI ÜRETİYORLAR ŞİRKETE.??? EĞER HAK İSE BU ŞİRKET ADALETTLİ BİR ŞEKİLDE SENESİ DOLANI GÖDERMELİYDİ.BİRİLERİNİ TUTUP BİRİLERİNE GÖNDERMEKDE NASIL BİR ADALET.???

THY’nin işten çıkardığı Kabin Amiri Gamze Kutval Sayın ile THY mahkemelik oldu. Mahkemeye ilk savunmasını veren THY, işten atma gerekçesini şirketin ağır ekonomik koşullarına bağladı.

Türk Hava Yolları’nın bir süre önce işine son verdiği Kabin Amiri Gamze Kutval Sayın, haksız yere işten atıldığı iddiasıyla yargıya gitti. Sayın’ın işten atılmasına ilişkin Bakırköy 6’ncı İş Mahkemesi’ne savunma veren THY, mevcut koşulların şirketi ekonomik olarak zora soktuğunu vurguladı.

İşten çıkarılan kabin amirinin kıdem ve ihbar dahil bütün alacaklarının ödendiğinin hatırlatıldığı savunmada, işten çıkarılma kararında kabin amirinin 1998 yılında aldığı uyarı cezası ile birlikte içinde bulunulan ekonomik kriz ve terör olaylarının etkisi olduğu da hatırlatıldı.

Paris’teki terör saldırısı, Brüksel’deki havalimanı saldırısı, Suriye ve Ukrayna’da devam eden iç savaş, Ankara, Sultanahmet , İstiklal caddesi patlamaları ile Atatürk Havalimanı’na yönelik terör saldırısı ve 15 Temmuz darbe girişiminden sonra doluluk oranlarının, satış gelirlerinin düştüğü   ve şirketin ekonomik olarak olumsuz yönde etkilendiği belirtilen savunmada şu ifadeler yer aldı:

Yaşanan bu olaylar sebebiyle yolcular milli havayolumuzu tercih etmeyerek başka havayolları ile seyahat etmeye başlamışlardır. 2016 yılında yabancı yolcu sayısı yüzde 40 civarında azalmıştır. Yolcunun yanı sıra kargo ve posta trafiği de yüzde 14 düşmüştür. 2016 yılının ilk altı ayında THY’nin zararı 1.8 milyar TL olarak ortaya çıkmıştır.”

THY’nin mevcut koşulları göz önünde bulundurarak tasarruf tedbirleri almaya başladığı vurgulanırken bu tedbirlerden birinin de personel azaltımı olduğu belirtilerek, “ Bu kapsamda davacının çalıştığı ünitedeki personel sayısı, iş yoğunluğu, verim durumu gibi objektif kriterler göz önüne alınarak davacının iş akdi fesh edilmiştir” denildi.

©AirportHaber

THY'nin işine son verdiği Gamze Kutval haberi için resme TIKLAYINIZ...


 

THY'den acı itiraf!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (191)

bedri ~ 2 yıl önce
2016-98 = 18 yıl geçmiş aradan. bunu savunmaya hangi süper av.yazmışsa derhal işine son verin kesin kara geçersiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kemal ~ 2 yıl önce
zararda en büyük payı olanlar, karar verme yetkilisi olanlar halen görevde... işini iyi yapan günahsızlar işten çıkarılmış. Yazık. belkide telafisi mümkün olmayan mağduriyetler oldu. bunun takip edilmesi lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
98 ~ 2 yıl önce
98 de uyari cezasi almista vs vs, allah belanizi versin, bu arkasi atanlar ayni sekilde atilirlar insallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
merak etme ~ 2 yıl önce
merak etme daha kötü şekilde atılacakalr!!! unutmyacaz
TARAFSIZ ~ 2 yıl önce
KİMLER İŞDEN ÇIKARILMADI Kİ BU SEKTÖRE BİRİLERİNİ SOKMA UĞRUNA VERİMSİZLİKLE İTHAM EDİLİP İŞ AKDİ FESHEDİLDİ.BU KİŞİLEREDE YAZIK DEĞİL Mİ.? AMA HALEN 25-30 SENEYİ GEÇMİŞ ÇALIŞAN VAR BUNLAR BULUNMAYAN HİNT KUMAŞI MI.? YOKSA ALTIN MI ÜRETİYORLAR ŞİRKETE.??? EĞER HAK İSE BU ŞİRKET ADALETTLİ BİR ŞEKİLDE SENESİ DOLANI GÖDERMELİYDİ.BİRİLERİNİ TUTUP BİRİLERİNE GÖNDERMEKDE NASIL BİR ADALET.???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynen ~ 2 yıl önce
2.emekliligi gelmiş halen çalışanlar ! Var. Evde karısı/ kocası ile kavga etmektense işe geliyor, çay- kahve sohbet mesai bitiyor. Ay sonu yüklü maaş hesaba yatiyor. Oh ne güzel dünya.... ve buna dini bütün yöneticiler göz yumuyor.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000