08 Mart 2011, Salı 14:59:42

THY'DEN 13 AIRBUS SİPARİŞİ DAHA

Türk Hava Yolları yolcu ve kargo pazarındaki büyüme planlarını gerçekleştirmek için Airbus’a on A321 ve üç A330-200F kargo uçağı siparişi verdi. Havayolunun ayrıca 2009 ve 2010 yıllarından Airbus ile 27 uçaklık kontratı bulunuyor.
  • thy nedense hala bölgesel havacılık için uygun uçak almıyor.bora jetten atr leri kiraladı ama 2 uçakla nereya kadar.crj900 yada a 318 uçaklarıda almasını bekliyoruz...
  • at gözlükler çıksın da başarılar tebrik edilip Türk milletinin yaptığı gibi sizlerde THY ile gurur duyun, bu uçaklar kimsenin vergisi ile alınmıyor zarar edende şirket değil artık kimin sayesinde beğensenizde beğenmesenizde AKP sayesinde ister badem bıyık deyin ister cemaat deyin önemli olan başarı ise gerisi teferruattır. Durmak yok TÜRKİYE THY ile yola devam. bir dört yıl daha değil 40 yıl daha AKP yönetecek bu şirketi. ayrıca bu uçaklar yüzde 80 doluluk ortalamısan sahip uçuyorlar kimseye hava olsun diye alınmıyor.
  • ülkemin paralarını peşkeş çekin bakalım peşkeş...verilen sözler yavaş yavaş tutuluyor artık yabancılar....
  • Arkadaslar haberde yanlislik var 10 A320 yerine 10 A321 kaynak airbus.com THY basarilar
Yeni uçaklar; Türk Hava Yolları’nın elli A320 ailesi uçağı, on bir A330, dokuz A340, bir A330 kargo uçağı ve dört A310 kargo uçağından oluşan toplam 75 uçaklık Airbus filosuna dahil olacak.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Dr. Temel Kotil: “A330-200F kargo uçağı geçen sene hizmete başladığı ilk günden beri oldukça verimli bir şekilde filomuzda hizmet veriyor. Turkish Cargo’nun büyüme planları çerçevesinde A330-200F’i tercih etmemizin bir başka sebebi de filomuzda yer alan diğer Airbus uçakları ile ortak kullanım özelliklerine sahip olması” dedi.

Airbus COO’su John Leahy: “Airbus pazardaki en modern ve eko-verimli uçakları sunuyor. Uçaklarımızın ortak kullanım özellikleri sayesinde havayolları filolarından maksimum verimi alabiliyorlar. Avrupa’nın en hızlı büyüyen havayolu olan Türk Hava Yolları’nın büyümesinde bir kez daha Airbus’ı seçmesinden dolayı çok mutluyuz” dedi.

100 ile 500 yolcu kapasiteli uçak pazarında lider uçak üreticisi olan Airbus, müşterilerine en modern ve kapsamlı uçak ailesini sunuyor. Airbus uçakları eşsiz kokpit ve operasyonel ortak kullanım özellikleri sayesinde havayollarına aynı havuzdan pilot, kabin ekibi ve bakım mühendisleri kullanma avantajı sunarak esneklik ve önemli ölçüde tasarruf sağlıyor.

İlk uçağının uçmaya başladığı 1974 yılından günümüze Airbus 10 binden fazla uçak sattı ve 6,500’ün üzerinde teslimat gerçekleştirdi. Bugün Airbus uçakları dünyada 430’dan fazla operatör tarafından kullanılıyor.

THY'DEN 13 AIRBUS SİPARİŞİ DAHA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 7 yıl önce
thy nedense hala bölgesel havacılık için uygun uçak almıyor.bora jetten atr leri kiraladı ama 2 uçakla nereya kadar.crj900 yada a 318 uçaklarıda almasını bekliyoruz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
at gözlükler çıksın da başarılar tebrik edilip Türk milletinin yaptığı gibi sizlerde THY ile gurur duyun, bu uçaklar kimsenin vergisi ile alınmıyor zarar edende şirket değil artık kimin sayesinde beğensenizde beğenmesenizde AKP sayesinde ister badem bıyık deyin ister cemaat deyin önemli olan başarı ise gerisi teferruattır. Durmak yok TÜRKİYE THY ile yola devam. bir dört yıl daha değil 40 yıl daha AKP yönetecek bu şirketi. ayrıca bu uçaklar yüzde 80 doluluk ortalamısan sahip uçuyorlar kimseye hava olsun diye alınmıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ülkemin paralarını peşkeş çekin bakalım peşkeş...verilen sözler yavaş yavaş tutuluyor artık yabancılar....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Arkadaslar haberde yanlislik var 10 A320 yerine 10 A321 kaynak airbus.com THY basarilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000