12 Temmuz 2016, Salı 12:28:40

THY’deki Personel ‘Kıyımı’ Meclis Gündeminde

AirportHaber'in geçtiğimiz günlerde özel haber olarak duyurduğu THY'deki işten çıkarma haberi meclis gündemine taşındı.
  • Hayatımızı maf Etiler daha çocuku muz vardı çocuğun hakını aldılar. Allah Hak yerine bulur İnşallah.
  • Serdar ok thy eşiyim bende davaçiyim kocamı hiç bir sebebsiz işten atılar yerine dün gelen iş bilmeyen insanlar için hiç bir sebebiz anlatmadan sormadan. Kocam işte kalıp cumartesi pazar çalışan bi insandı daha yeni evlenmiştik bu iş yuzesinden kocamın sağlığı buzuldu. Haksız yere hiç bir şey Soylemeden işten atılar tabi yukarı koltukta otıralar para alsın kyandı akrabalarını işe koysun arkasında torpili yok Ama Allaha inanci olan insanlar sürünsünler. Haksızlık bu kocam 19 sana çalıştı bi insan hayatını ümrünu canını verdi. Gerekse kyandi lerde çalışmiyorlar boyle ama insanlarla oyun oynamayi çok iyi biliyorlar.Bu adaleten değil.
  • KGBT de 19 sene çalıştıktan sonra KGBT Genel Müdür yardımcısına verilen bir takım yandaşların dilekçesi ile işten çıkarıldım.Ali Serdar Yalkut denen kişi gitsin çalıştığım Müdürlere sorsun gerçekten geçimsiz birisimiyim değilmi.Araştırsın 2-3 senelikleri bir kaç paralalcinin lafı ile taltif ediyor.Bu şirkete verdiğim emeklere acıyorum.Hak yerini bulur inşallah.
  • 19 sene çalıştığım thyden bir bahane ile işten atıldım.Bu sinsi 2 yüzlü ve atılmama sinsice imza koyanların hepsinden davacıyım.Binbaşının oğlu Serdar OK

AirportHaber'in geçtiğimiz günlerde özel haber olarak duyurduğu THY'deki işten çıkarma haberi meclis gündemine taşındı. CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, Türk Hava Yolları’nın (THY) 268 çalışanını sosyal medya paylaşımları yüzünden işten çıkardığına yönelik iddialarla ilgili soru önergesi verdi.

Adıgüzel, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yanıtlanmasını istemiyle verdiği soru önergesinde, THY’nin sosyal medya paylaşımları nedeniyle daha önce savunmalarını istediği 268 çalışanını ‘verimsizlik’ gerekçesiyle işten çıkardığına yönelik iddiaların doğru olup olmadığını sordu.

“İddialara göre, Türk Hava Yolları Kabin Hizmetleri Başkanlığı’nın, kabin memurlarına gönderdiği uyarı mesajının ardından, sosyal medya paylaşımlarını kaldırmayan, paylaşımlara devam eden personel hakkında işlem başlatılmış ve söz konusu personelin iş akdi feshedilmiştir” diye konuşan Adıgüzel, “işten çıkarıldığı ifade edilen 268 kişinin, işten çıkarılmadan önce sosyal medya hesaplarındaki paylaşımları nedeniyle uyarıldıkları doğru mudur?” diye sordu.  

THY’nin personel politikasında mesleki bilgi ve tecrübenin dikkate alınması gerekirken, personel alımı ve idaresinin hükümetin güdümünde olduğunu iddia eden Adıgüzel, “son 1 yıl içinde, THY bünyesinde çalışan personelin kaçı hakkında sosyal medya paylaşımları nedeniyle işlem başlatılmıştır?” dedi.

Adıgüzel, soru önergesinde ayrıca “son 1 yıl içinde, THY yolları bünyesinde iş akdi feshedilen personel sayısı kaçtır? Söz konusu personelin işten çıkarılma gerekçesi nedir?” diye sordu.

THY’deki Personel ‘Kıyımı’ Meclis Gündeminde

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

İradeOk ~ 2 yıl önce
Hayatımızı maf Etiler daha çocuku muz vardı çocuğun hakını aldılar. Allah Hak yerine bulur İnşallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İradeOk ~ 2 yıl önce
Serdar ok thy eşiyim bende davaçiyim kocamı hiç bir sebebsiz işten atılar yerine dün gelen iş bilmeyen insanlar için hiç bir sebebiz anlatmadan sormadan. Kocam işte kalıp cumartesi pazar çalışan bi insandı daha yeni evlenmiştik bu iş yuzesinden kocamın sağlığı buzuldu. Haksız yere hiç bir şey Soylemeden işten atılar tabi yukarı koltukta otıralar para alsın kyandı akrabalarını işe koysun arkasında torpili yok Ama Allaha inanci olan insanlar sürünsünler. Haksızlık bu kocam 19 sana çalıştı bi insan hayatını ümrünu canını verdi. Gerekse kyandi lerde çalışmiyorlar boyle ama insanlarla oyun oynamayi çok iyi biliyorlar.Bu adaleten değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
serdarokthy ~ 2 yıl önce
KGBT de 19 sene çalıştıktan sonra KGBT Genel Müdür yardımcısına verilen bir takım yandaşların dilekçesi ile işten çıkarıldım.Ali Serdar Yalkut denen kişi gitsin çalıştığım Müdürlere sorsun gerçekten geçimsiz birisimiyim değilmi.Araştırsın 2-3 senelikleri bir kaç paralalcinin lafı ile taltif ediyor.Bu şirkete verdiğim emeklere acıyorum.Hak yerini bulur inşallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
serdarokthy ~ 2 yıl önce
19 sene çalıştığım thyden bir bahane ile işten atıldım.Bu sinsi 2 yüzlü ve atılmama sinsice imza koyanların hepsinden davacıyım.Binbaşının oğlu Serdar OK

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000