07 Mayıs 2013, Salı 16:29:00

THY'DEKİ GREV SAATİ BELLİ OLDU

THY'de 15 Mayıs'ta uygulanacak grevin saati belli oldu.
  • yahu kaptanlar kabincilere onlar diğerlerine teknik ise birilerine siz yapın bizde geliriz diyor.... greve gitmek istesemde açık açık söylüyorum korkumdan orda olacağım bakmak zorunda olduğum çocuklarım ve eşim var borçlarım var... atılınca açıkta kalınca bana sizler bakmayacaksınız !... yorumlarınızı istediğiniz gibi yapabilirsiniz... katılan arkadaşlara başarılar dilerim ama bu riski göze bile alamıyorum
  • ilk grevkricilar isten cikarilacak cunku arkalarinda bi sendika sendikanin harivinde yasa yok biz isci yasasina tabi degiliz sendiks olmasa hemen cikarilip 5kurus tazminat alamayiz. 91 de bunun ornekkeri goruldu grevkiricilar isten cikarildi. psrt timelara yer nasil acikcak saniyorsunuz. herkes plan.program icinde herkes cebindekini dusunuyor ava gderken avlanmayin.
  • Bu grevin amacı nedir? Hakları korumak mı? Yoksa insanları gaza getirip işten attıran sendika başkanının kendini temizleme operasyonu mu? Yönetime siz 305 kişiyi geri alın her şeyi kabul ediyorum derken bizlerin hakkını mı koruyor. 305 onun suçu olduğu halde bu zamana kadar neden onlara maaş bağlanmadı ? Bunlar hep mide bulandırıcı konular. Sendika iyi bir şey. Grev önemli bir hak. Ama bu sendika yönetimi ne için çalışıyor benim kafam karışık. İşçi için mi? Kendi için mi?
  • Ben kabin memuru,ben gecesini gündüzüne katan,ben bu şirkete umudunu bağlayan! İşte o benim! Neredeydi kokpit ekibi, neredeydi yer hizmetleri, neredeydi teknisyenler.... Sendikanın gaza getirmelerine kanıp ben öne atlarken siz neredeydiniz? Maşası olmayacağım ben bu sendikanın artık. gel dediği yere gidip dön dediği yere dönmeyeceğim. Kararımı özgür irademle vereceğim. Grev kırıcı falan da değilim ben! Aşağılayıcı sıfatlarınızı şiddetle itiyorum size. yaşadığım gerilim yeter. Sendikaysan git sorununu masada çöz! Gerçekten arkamda duracağına bile inancım yok sendika! Yok!

Hava İş Sendikası'ndan yapılan açıklamada, grev saatinin 03.00 olduğu belirtildi.
Sendika ayrıca greve katılacak ya da katılmayacak çalışanlarla ilgili soru işaretlerini gidermek için de "Grev Uygulama Rehberi" yayınladı. İşte o rehber:

THY'DEKİ GREV SAATİ BELLİ OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (271)

melanet ~ 5 yıl önce
yahu kaptanlar kabincilere onlar diğerlerine teknik ise birilerine siz yapın bizde geliriz diyor.... greve gitmek istesemde açık açık söylüyorum korkumdan orda olacağım bakmak zorunda olduğum çocuklarım ve eşim var borçlarım var... atılınca açıkta kalınca bana sizler bakmayacaksınız !... yorumlarınızı istediğiniz gibi yapabilirsiniz... katılan arkadaşlara başarılar dilerim ama bu riski göze bile alamıyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
grev ~ 5 yıl önce
ilk grevkricilar isten cikarilacak cunku arkalarinda bi sendika sendikanin harivinde yasa yok biz isci yasasina tabi degiliz sendiks olmasa hemen cikarilip 5kurus tazminat alamayiz. 91 de bunun ornekkeri goruldu grevkiricilar isten cikarildi. psrt timelara yer nasil acikcak saniyorsunuz. herkes plan.program icinde herkes cebindekini dusunuyor ava gderken avlanmayin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne için Grev? ~ 5 yıl önce
Bu grevin amacı nedir? Hakları korumak mı? Yoksa insanları gaza getirip işten attıran sendika başkanının kendini temizleme operasyonu mu? Yönetime siz 305 kişiyi geri alın her şeyi kabul ediyorum derken bizlerin hakkını mı koruyor. 305 onun suçu olduğu halde bu zamana kadar neden onlara maaş bağlanmadı ? Bunlar hep mide bulandırıcı konular. Sendika iyi bir şey. Grev önemli bir hak. Ama bu sendika yönetimi ne için çalışıyor benim kafam karışık. İşçi için mi? Kendi için mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MAŞA OLMAYACAĞIM! ~ 5 yıl önce
Ben kabin memuru,ben gecesini gündüzüne katan,ben bu şirkete umudunu bağlayan! İşte o benim! Neredeydi kokpit ekibi, neredeydi yer hizmetleri, neredeydi teknisyenler.... Sendikanın gaza getirmelerine kanıp ben öne atlarken siz neredeydiniz? Maşası olmayacağım ben bu sendikanın artık. gel dediği yere gidip dön dediği yere dönmeyeceğim. Kararımı özgür irademle vereceğim. Grev kırıcı falan da değilim ben! Aşağılayıcı sıfatlarınızı şiddetle itiyorum size. yaşadığım gerilim yeter. Sendikaysan git sorununu masada çöz! Gerçekten arkamda duracağına bile inancım yok sendika! Yok!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
maşacık ~ 5 yıl önce
sen zaten biyerlere olacağın kadar olmuşsun maşa
hgs ~ 5 yıl önce
lan ne çok seviyorsunuz atilay amcanızı:D

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000