02 Ağustos 2013, Cuma 10:41:08

THY’DEKİ GREV BUGÜN BİTEBİLİR

Türk Hava Yolları’nda devam eden grevde çok önemli bir gelişme yaşandı. Hava İş yönetimi grevdeki çalışanları bir araya toplanmaya çağırdı. Bugünkü toplantıdan devam ya da tamam kararı çıkacak...
  • Grev basarisiz diye sevinenler nasil bir beyniniz var sizin acabaaa?
  • bu sendika ile adım bile atılmaz greve cıkan sizsiniz şimdide grevden dönelim mi diyorsunuz bu ne perhiz bu ne lahana turşusu sn ayçin kendini kurtarma yollarına bakıyor anlasılan.
  • Kasa boşaldıysa artık ayçin ağa grevi bitirebilir. Birde üstüne cehape den milletvekili olursa al sana birde dokunulmazlık. 315 kişide beklesin ayçin bizi kurtaracak diye.
  • Grev devam ederse THY'yi cok zor gunler bekliyor:)) Darvinci aycin basaridan basariya kosuyor :))

Türk Hava Yolları grevinde hukuk savaşları devam ederken Hava İş yönetimi grevdeki çalışanlara çağrıda bulundu. Bugün saat 14.00’te Genel Müdürlük önünde bir araya gelmeleri istenen grevci çalışanlara bilgilendirme toplantısı yapacak olan Hava İş yönetimi, grevin geleceğine de karar verecek.

Grevdeki çalışanların bu konudaki fikirlerine başvurması beklenen sendikanın, “Greve devam edilsin mi edilmesin mi?” şeklinde nabız yoklayacağı ve genel yaklaşıma göre grevi sonlandırabileceği iddia edildi.

Hava İş Sendikası, dün THY’nin 11. İcra Dairesi’nden grev süresinde dışardan işçi alınması ve çalıştırılmasına ilişkin tedbir kararını THY lehine kaldırmasından sonra bir açıklama yaparak bu kararın hukuk dışı olduğunu vurgulamış, açıklamanın sonunda ise bir kez daha THY yönetimine masaya oturma teklifinde bulunmuştu.

Hava İş Sendikası’nın bu teklifinin THY cephesinde nasıl cevap bulacağı merak edilirken tarafların anlaşabilmesinin önündeki en büyük engel olarak bir yıl önce işten çıkarılan 305 çalışan olarak görünüyor. Hava İş Sendikası, 305 kişinin işe iadesi kararlarının uygulanmasını isterken THY’nin bu konuda geri adım atmadığı biliniyor.

©AirportHaber Özel

THY’DEKİ GREV BUGÜN BİTEBİLİR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (50)

Dıs ses ~ 5 yıl önce
Grev basarisiz diye sevinenler nasil bir beyniniz var sizin acabaaa?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
xxxyyy ~ 5 yıl önce
bu sendika ile adım bile atılmaz greve cıkan sizsiniz şimdide grevden dönelim mi diyorsunuz bu ne perhiz bu ne lahana turşusu sn ayçin kendini kurtarma yollarına bakıyor anlasılan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ahmet ten ~ 5 yıl önce
tuzun kuru hariçten konuşmak ne güzel değilmi.
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Kasa boşaldıysa artık ayçin ağa grevi bitirebilir. Birde üstüne cehape den milletvekili olursa al sana birde dokunulmazlık. 315 kişide beklesin ayçin bizi kurtaracak diye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Grev ~ 5 yıl önce
Grev devam ederse THY'yi cok zor gunler bekliyor:)) Darvinci aycin basaridan basariya kosuyor :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000