15 Mayıs 2013, Çarşamba 08:18:56

THY’DEKİ GREV UÇUŞLARI ETKİLEDİ Mİ?

Türk Hava Yolları’nda saat 03.00’te başlayan grevde son durum ne? İptal ya da rötarlar yaşandı mı?
  • ne oldu grevciler ben demedim mi? bak şıkır şıkır devam ediyor yakacaktınız herkesi ama artık herkes akıllandı ekmek aslanın ağzında ...
  • Sayet thy yonetim binasinda hastaligin disinda bir kisi ise gelmesin sef ve mudurler o personelin isine on gun sonra yani ayin sonunda kapinin onunde bulur kendini.yer mi insan kaynaklari.Bu arada Temel bey izinde mi acaba?
  • evet tabiki simdi de umdugun olmadi, siyasi alan cekelim, belki orda destekci bulursunuz.... bu zihniyeti birakin artik. biz kesinlikle sendika hakkimiza sahip cikariz, grev de öz hakkimizi dir. Ama artik gözümüz kör degil, kimler basda oldugunu görüyoruz... nasil baska alanlarda elestiri yaparsak bunun la da sendika yüzlesmesi gerek. siz herzamn avrupa , demokrati kiyaslamasi yaparsiniz. o zaman bu sendikanin tutumunu ve yasal disi "is yavaslatma" hareketlerini bi demokratik sekilde izah et bakalim bana? kardesim, bügün sendikanin cagrisina karsi ise gitmemizin ilk bakisda kendi ayagimiza kursun SIKMis gibi de görünse, ilerde bunlar basimizdan gittiginde yeniden toparlanip aya kalkacagimizi iyi biliyorum. Yavas yavas bu cag da da artik komunist ve anti demokratik düsüncelerinizi bi yana birakin, gercekleri görmeye baslayin....Bügün atilay aycin ve sendika yöneticilerine karsi isi evet, greve hayir.....
  • Haksizlik maksizlik yok ortada. Tek sebep politik görüs ayriligi. Ben ne sagci nede solcuyum. Diger sirketlerde calisan arkadaslarimdanda fazla kazaniyorum. O yüzden grev bana cok sacma geliyor.

Türk Hava Yolları’nda bu gece saat 03.00’ten itibaren başlayan grevde şu ana kadar herhangi bir aksama yaşanmadı. THY’den yapılan açıklamada, grevin başladığı andan itibaren şu ana kadar 114 sefer gerçekleştirildiği ve bu seferlerde hiçbir rötar ya da iptal yaşanmadığı kaydedildi.

THY Basın Müşaviri Ali Genç, gerçekleştirilen seferlerde zamanında kalkış oranının ise yüzde 100 olduğunu vurguladı.

Bu arada Hava İş cephesinde grev tam gaz sürüyor. Şu ana kadar grev başarıya ulaşmamış olsa da sendika kanadı, uçuşların yoğunlaştığı öğlen saatlerinde THY’nin uçucu ekip ihtiyacını karşılamakta zorlanacağını ve o andan itibaren grev aksamaları yaşanacağı düşünüyor.

Gece yağmur sebebiyle Genel Müdürlük önündeki eylemcileri evlerine gönderen Hava İş Sendikas ı’nın saat 10.00’da yeniden THY Genel Müdürlük binası önünde toplanarak basın açıklaması yapması bekleniyor.
 

 

 

THY’DEKİ GREV UÇUŞLARI ETKİLEDİ Mİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (76)

tk1505 ~ 5 yıl önce
ne oldu grevciler ben demedim mi? bak şıkır şıkır devam ediyor yakacaktınız herkesi ama artık herkes akıllandı ekmek aslanın ağzında ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Amitos ~ 5 yıl önce
Sayet thy yonetim binasinda hastaligin disinda bir kisi ise gelmesin sef ve mudurler o personelin isine on gun sonra yani ayin sonunda kapinin onunde bulur kendini.yer mi insan kaynaklari.Bu arada Temel bey izinde mi acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
görünen o ki ye.. ~ 5 yıl önce
evet tabiki simdi de umdugun olmadi, siyasi alan cekelim, belki orda destekci bulursunuz.... bu zihniyeti birakin artik. biz kesinlikle sendika hakkimiza sahip cikariz, grev de öz hakkimizi dir. Ama artik gözümüz kör degil, kimler basda oldugunu görüyoruz... nasil baska alanlarda elestiri yaparsak bunun la da sendika yüzlesmesi gerek. siz herzamn avrupa , demokrati kiyaslamasi yaparsiniz. o zaman bu sendikanin tutumunu ve yasal disi "is yavaslatma" hareketlerini bi demokratik sekilde izah et bakalim bana? kardesim, bügün sendikanin cagrisina karsi ise gitmemizin ilk bakisda kendi ayagimiza kursun SIKMis gibi de görünse, ilerde bunlar basimizdan gittiginde yeniden toparlanip aya kalkacagimizi iyi biliyorum. Yavas yavas bu cag da da artik komunist ve anti demokratik düsüncelerinizi bi yana birakin, gercekleri görmeye baslayin....Bügün atilay aycin ve sendika yöneticilerine karsi isi evet, greve hayir.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
politik ~ 5 yıl önce
Haksizlik maksizlik yok ortada. Tek sebep politik görüs ayriligi. Ben ne sagci nede solcuyum. Diger sirketlerde calisan arkadaslarimdanda fazla kazaniyorum. O yüzden grev bana cok sacma geliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:S ~ 5 yıl önce
diğer şirketlerde 100 dolara çalıştırsalar ve sana 150 verseler çalışırsın. sonunuz hayrolsun.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000