05 Ekim 2017, Perşembe 08:51:24

THY'de yükseliş tahmini

TEB Yatırım’dan Erdem Kaylı’nın Türk Hava Yolları değerlendirmesinde, 12 aylık hedef fiyat önerisi yüzde 33 artırılarak 12,23 TL’ye yükseltilirken, havacılık sektöründeki pozitif seyir üzerine tavsiye “tut”tan "al”a yükseltildi.
  • ŞişikHYAO
  • 80 den fazla ekstra narrow body girecek, oeki aktarma yolcu orani yuksek olan bir sirketin wide body sinifinda doluluk oranlari yuzde 83 devaminda, aktarma dersen Amerika ici aktarmalar cok cok zayif, yeni hat desen planlama aciklama yok, Amerika ucuslarini besleyen Avrupa aktarmali fena degil eskiye nazaran ancak Asya dan gelen ucaklar cok erken indigi icin, Amerika ya transfer veremiyor, Asya dan gelen Avrupaya gidecek yolcu icin transferler kotu degil, kisaca ben karlilik stratejisi goremiyorum, Amerika da B787 ilerle agresif buyume devaminda cok fazla codesharing olmadan bu biletleri Kayak Orbitz Expedia da gostermeden sirketin narrow body ler basina bela olacak
  • Thy de el bagajları nerdeyse bavul büyük lüğünde. Birde yolcunun kendi elbagajının bırakacağı yere. Diğer yolcu bırakıyor. Böyle bir düzen sade lufthansada. Var
  • Bunun diğer anlamı sat'dır, bundan sonra fazla yükseliş olmaz gibime geliyor, fazla yükseliş olur mu onu bilemem ama riskli.

TEB Yatırım’dan Erdem Kaylı’nın Türk Hava Yolları değerlendirmesinde, 12 aylık hedef fiyat önerisi yüzde 33 artırılarak 12,23 TL’ye yükseltilirken, havacılık sektöründeki pozitif seyir üzerine tavsiye “tut”tan “al”a yükseltildi.

Önümüzdeki çeyreklerde THY’nin finansallarında maliyet kısıcı önlemlerin olumlu katkısı ve artan kapasite optimizasyonun etkisiyle kuvvetlenme bekleniyor. Bu bağlamda TEB Yatırım, 2017 yılında VAFÖK’ün iki kat artarak 1,7 milyar dolara ve 2018 yılında da %8 artış göstermesini bekliyor. Bu beklentilerle, THY 2018 tahminlerine göre 5.4x VAFÖK çarpanıyla işlem görürken gelişmekte olan piyasa benzerleri çarpanı 7,3x’e göre ucuz gözüküyor.

BİRİM GELİRLERDEKİ TOPARLANMA DAHA İYİ BİR 2018’E İŞARET EDİYOR

Hem düşük baz hem daha iyi kapasite yönetimi ile 3.çeyrekten itibaren birim gelirlerdeki artışın hız kazanması bekleniyor. Ücretli yolcu getirisinin 2017 yılında yatay ve 2018 yılında %1,5 artması, doluluk oranının ise 2017’de %78,1 ve 2018 yılında %78,7 olması tahmin ediliyor. Kuvvetli transit yolcu büyümesi de THY’nin karlılığına destek olacaktır.

3.HAVALİMANINA GEÇİŞ THY’DE DEĞER EROZYONU YARATMAYACAK

THY, yeni havalimanı devreye girer girmez taşınma hedefinde olacaktır. Planlanan açılış 2018 Ekim ayındadır. İlk fazda şirketin 500 milyon dolar harcaması beklenirken toplam bütçe maksimum $1,5 milyar olacaktır. Finansman metodu henüz netlik kazanmamıştır. TEB Yatırım 2018 yılında taşınma için yıllık 100 milyon dolar harcama varsayıyor. Uzun vadede, yeni havalimanı şirket için servis kalitesi ve penetrasyonu artırarak daha iyi pazar konumuna neden olması bekleniyor.

YENİ HAVALİMANI AÇILANA KADAR KARLILIK ODAKLI OLMAYA DEVAM EDİLECEK

Önümüzdeki yıl kapasite arttırımı olmayacağı düşünüldüğünde yönetimin önceliliğinin karlılık olacağı düşünülüyor. 2018 yılı arz edilen koltuk kilometre büyümesinin filo sayısında yatay seyir beklendiğinden sadece %4 (son 5 yıllık ortalama %16) artması bekleniyor. Fakat, 2019 yılında yeni havalimanı açılmasıyla bu rakamların artacağı değerlendiriliyor. Bundan sonraki süreçte büyüme odaklı stratejik değişimle Hindistan ve Çin pazarlarındaki cazip fırsatları değerlendirme yoluna gidilebilir. (paraanaliz)

THY'de yükseliş tahmini

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

COOR. ~ 10 ay önce
ŞişikHYAO

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Narrow body ~ 10 ay önce
80 den fazla ekstra narrow body girecek, oeki aktarma yolcu orani yuksek olan bir sirketin wide body sinifinda doluluk oranlari yuzde 83 devaminda, aktarma dersen Amerika ici aktarmalar cok cok zayif, yeni hat desen planlama aciklama yok, Amerika ucuslarini besleyen Avrupa aktarmali fena degil eskiye nazaran ancak Asya dan gelen ucaklar cok erken indigi icin, Amerika ya transfer veremiyor, Asya dan gelen Avrupaya gidecek yolcu icin transferler kotu degil, kisaca ben karlilik stratejisi goremiyorum, Amerika da B787 ilerle agresif buyume devaminda cok fazla codesharing olmadan bu biletleri Kayak Orbitz Expedia da gostermeden sirketin narrow body ler basina bela olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehmet ~ 10 ay önce
Thy de el bagajları nerdeyse bavul büyük lüğünde. Birde yolcunun kendi elbagajının bırakacağı yere. Diğer yolcu bırakıyor. Böyle bir düzen sade lufthansada. Var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tu-154 ~ 10 ay önce
Bunun diğer anlamı sat'dır, bundan sonra fazla yükseliş olmaz gibime geliyor, fazla yükseliş olur mu onu bilemem ama riskli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000