09 Eylül 2015, Çarşamba 11:23:52

THY'de yıl başından bu yana 59 yabancı pilot istifa etti

Kadrosunda 700’den çok yabancı pilot bulunan Türk Havayolları’ndan, yıl başından bu yana 59 yabancı pilot istifa etti.
  • http://www.turkishairlines.com/en-int/corporate/career/job-opportunities/1
  • kotu olmus abi
  • herkes cok laf ve atip tutuyor. yok turk yok yabanci diye. gercekte burda herkes ego tatmini ve firsat yakalama pesinde..yok canavar pilotlar falan... Turkiyede ego kulturu bitmeden gercek havaciliktan bahsedemezsiniz.
  • Kendi insanımızı almayı neden düşünmüyorsunuz? THY akademi de yetiştirilip, canavar gibi pilot olacak beyinler var Türkiye'de. Günümüze kadar bir çok uçak kazası oldu, yazıda değinildiği gibi eğer yabancı pilot muhabbeti Amsterdam kazasından sonra ortaya çıktığı doğru ise yanlış politika izlenmiş. İnsanımıza değer verin biraz isteklilere de şans verin.

Yabancı pilotların, çoğunluğunun maaşlarını TL olarak aldıkları ve doların son bir yılda yüzde 25 dolayında yükselmesi nedeniyle, gelir kayıpları yaşadıkları için çoğunun ayrılarak, maaşların dolar bazında ödendiği Katar Havayolları’na gittiği bildirildi.

Filosunda 700’den çok yabancı pilot çalıştıran THY, Amsterdam kazasından sonra bu yolu seçmiş ve filosundaki yabancı pilot sayısını hızla çoğaltmıştı. Dünyanın her yanından yabancı pilot alan THY son olarak Rusya’daki Moskova ofisinde pilot seçimi yapmıştı.

THY’nin, kısa sürede doğan boşluğu doldurmak üzere, başka birçok ülkeden pilot alımı için yeni seçimler yapması bekleniyor. (Hürriyet)

THY'de yıl başından bu yana 59 yabancı pilot istifa etti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (81)

KARTAL63 ~ 3 yıl önce
http://www.turkishairlines.com/en-int/corporate/career/job-opportunities/1

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a ~ 3 yıl önce
kotu olmus abi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
question ~ 3 yıl önce
herkes cok laf ve atip tutuyor. yok turk yok yabanci diye. gercekte burda herkes ego tatmini ve firsat yakalama pesinde..yok canavar pilotlar falan... Turkiyede ego kulturu bitmeden gercek havaciliktan bahsedemezsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Katlıyorum. ~ 3 yıl önce
Tamamen haklısınız. Ego tatmini olduğu sürece, hiç birşey değişmez. Çok az sayıda insanlar burada kendini aşmış olup ufkusunu geliştiren. Zira, şirketin zarar görüp, Uçaklar yerde kalmaya başladığında o egolu arkadaşlarımız zarar göreceklerini tahmin edemeyip, hesaba katmıyorlar.
vatandaş ~ 3 yıl önce
Kendi insanımızı almayı neden düşünmüyorsunuz? THY akademi de yetiştirilip, canavar gibi pilot olacak beyinler var Türkiye'de. Günümüze kadar bir çok uçak kazası oldu, yazıda değinildiği gibi eğer yabancı pilot muhabbeti Amsterdam kazasından sonra ortaya çıktığı doğru ise yanlış politika izlenmiş. İnsanımıza değer verin biraz isteklilere de şans verin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000