28 Şubat 2013, Perşembe 17:38:32

THY'DE ÜST DÜZEY İSTİFA!

Türk Hava Yolları İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kazım Çalışkan THY'deki görevinden sürpriz bir şekilde istifa etti. Peki neden?
  • Tebrik ederim değerli dostum.Yeni görevinde başarılar dilerim.
  • Yorumları okuduktan sonra şu geldi aklıma felsefesini bir hırka ve bi lokma olarak belirleyenlerin ayrıldıkları şirketin iletişim sitesinden bir başka şirketin CEO su olduğunu adeta burdan ayrıldım ama ben çok daha önemli bi adamım dercesine anlatmaya çalışması bana çok manidar geldi.Süreç içerisinde ise özellikle toplu iş sözleşmeleri sürecinde ortaya koyduğu söylem samimiyetininde bi göstergesi olsa gerek.
  • yanına kalmıcak bu yaptıkları......dünya küçük......
  • Benimde işe alınmamı engelleyen birilerindendir bu adamdan da gün gelince yaptığını yanına bırakmıycam kendisi bu haberi okuyorsa şaşırmasın!

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdür Yardımcısı Kazım Çalışkan, THY ve bağlı kuruluşlarındaki tüm görevlerinden istifa etti.

Kazım Çalışkan'ın Doğanlar Yatırım Holding bünyesindeki şirketlerin CEO'luğuna getirileceği öğrenildi. 

2009 yılının Ocak ayından itibaren THY'de insan kaynaklarından sorumlu genel müdür yardımcılığı yapan Kazım çalışkan, THY'de işten çıkarılan 305 kişi konusunda çok eleştirilmişti. 

Kazım Çalışkan Kimdir?

Çalışkan, Türk Hava Yolları'na atanmadan önce Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkiler Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) Başkanı olarak görev yapıyordu.

Kazım Çalışkan, daha önce Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Başkan Yardımcılığı, Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, TEDAŞ Yönetim Kurulu Üyeliği, TEKEL A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve SEKA Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştu.

Kazım Çalışkan, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünde 1990 yılında tamamladı. 2003 yılında ABD-Boston Üniversitesi’nde Finans dalında lisans üstü eğitimini bitirdi.

©Airporthaber

THY'DE ÜST DÜZEY İSTİFA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (85)

Cafer USLU ~ 5 yıl önce
Tebrik ederim değerli dostum.Yeni görevinde başarılar dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fani adam ~ 5 yıl önce
Yorumları okuduktan sonra şu geldi aklıma felsefesini bir hırka ve bi lokma olarak belirleyenlerin ayrıldıkları şirketin iletişim sitesinden bir başka şirketin CEO su olduğunu adeta burdan ayrıldım ama ben çok daha önemli bi adamım dercesine anlatmaya çalışması bana çok manidar geldi.Süreç içerisinde ise özellikle toplu iş sözleşmeleri sürecinde ortaya koyduğu söylem samimiyetininde bi göstergesi olsa gerek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
işsiz ~ 5 yıl önce
yanına kalmıcak bu yaptıkları......dünya küçük......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hamdi Topçusavar ~ 5 yıl önce
Benimde işe alınmamı engelleyen birilerindendir bu adamdan da gün gelince yaptığını yanına bırakmıycam kendisi bu haberi okuyorsa şaşırmasın!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000