24 Haziran 2015, Çarşamba 16:48:12

THY'de üçüncü sıtma vakası

Afrika ülkesi Tanzanya’da sinek sokması sonucu sıtma virüsü kapan ve hayatını kaybeden Selda Durmaz’ın beraberindeki kabin memuru E.E.A’nın da aynı uçuş sonrası sıtma virüsü kaptığı ortaya çıktı.
  • Malarya aşısı henüz icad edilmedi. THY mutlaka personelini bilğilendirmeli. afrika dönüşü ateş olursa malarya ihtimali var. Bu durumda Türkiye de olmayan coartem, Malacur, Artequin türü tabletleri personeline vermeli. Ateş halinde kullandırmalı. Ayrıca malarya sağlık birimi kurmalı burada damardan malarya ilaç ları olmalı ve uygulamalı. Aksi halde malarya yı bilmeyen doktorlar işi öğrenene kadar THY de kabin amiri kalmayacak.
  • Arkadaşlar malesef SITMA-MALARYA AŞISI YOK.
  • khb acaba risklerin yüksek olduğu Bölgelere bizle birlikte bir git-gel de olsa gelir mi acaba? Bırakın hastalanmayı, bu riski uçarak bile olsa bizle paylaşırmısınız neler yaşadıklarımızı bilmeniz açısından, hissedebilmeniz açısından? Madem ki uçan içimizden Bşk olarak geldiniz büyük Hevesle bekliyoruz sayın N. Çolak. Artık Görevli uzamazsınız malum kadronuz artık uçucu değil, acaba 1 pass ımızı bile yolcu olarak o hatta kullansanız mesela?
  • Kaptan rumuzlu sahis ekipler seni cagirmiyor disari cikinca heralde ekiplere fena takmissin

Tanzanya’nın Darusselam kentinde sinek ısırması sonucu sıtma virüsü kapan THY Kabin Amiri Selda Durmaz ile aynı uçuşta görevli genç kabin memuru E.E.A’nın da sıtma olduğu ortaya çıktı. 

Afrika uçuşu sonrası yüksek ateş şikâyetiyle, Selda Durmaz’a grip teşhisi koyan Halkalı’daki aynı özel hastaneye giden E.E.A, derhal tedaviye alındı.

Selda Durmaz’daki hatayı yapmayan hastane, E.E.A’nın tedavisiyle özel olarak ilgilendi. THY yöneticileri de bu süreçte genç kabin memurunu yalnız bırakmadı.

E.E.A adındaki kabin memurunun tedavisinin tamamlanarak taburcu edildiği öğrenildi. Bu arada hayatını kaybeden Selda Durmaz’ın, E.E.A’nın eğitmen kabin amiri olduğu ve bütün uçuşlara birlikte gittikleri belirtildi.

THY’de dün de Murat Düzer isimli bir kabin memuru sıtma şüphesiyle memleketi Afyonkarahisar’da tedavi altına alınmıştı. Yetkililer, özellikle Afrika uçuşundan gelen ve yüksek ateş şikayeti gösteren ekiplerin acilen en yakın sağlık kuruluşuna başvurması konusunda çalışanları sık sık uyarıyor.

©AirportHaber
 

THY'de üçüncü sıtma vakası

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (79)

efraim karabozan ~ 14 gün önce
Malarya aşısı henüz icad edilmedi. THY mutlaka personelini bilğilendirmeli. afrika dönüşü ateş olursa malarya ihtimali var. Bu durumda Türkiye de olmayan coartem, Malacur, Artequin türü tabletleri personeline vermeli. Ateş halinde kullandırmalı. Ayrıca malarya sağlık birimi kurmalı burada damardan malarya ilaç ları olmalı ve uygulamalı. Aksi halde malarya yı bilmeyen doktorlar işi öğrenene kadar THY de kabin amiri kalmayacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Efraim Karabozan ~ 14 gün önce
Arkadaşlar malesef SITMA-MALARYA AŞISI YOK.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçan Bşk. ~ 3 yıl önce
khb acaba risklerin yüksek olduğu Bölgelere bizle birlikte bir git-gel de olsa gelir mi acaba? Bırakın hastalanmayı, bu riski uçarak bile olsa bizle paylaşırmısınız neler yaşadıklarımızı bilmeniz açısından, hissedebilmeniz açısından? Madem ki uçan içimizden Bşk olarak geldiniz büyük Hevesle bekliyoruz sayın N. Çolak. Artık Görevli uzamazsınız malum kadronuz artık uçucu değil, acaba 1 pass ımızı bile yolcu olarak o hatta kullansanız mesela?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
k/m ~ 3 yıl önce
Kaptan rumuzlu sahis ekipler seni cagirmiyor disari cikinca heralde ekiplere fena takmissin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000