24 Haziran 2015, Çarşamba 16:48:12

THY'de üçüncü sıtma vakası

Afrika ülkesi Tanzanya’da sinek sokması sonucu sıtma virüsü kapan ve hayatını kaybeden Selda Durmaz’ın beraberindeki kabin memuru E.E.A’nın da aynı uçuş sonrası sıtma virüsü kaptığı ortaya çıktı.
  • khb acaba risklerin yüksek olduğu Bölgelere bizle birlikte bir git-gel de olsa gelir mi acaba? Bırakın hastalanmayı, bu riski uçarak bile olsa bizle paylaşırmısınız neler yaşadıklarımızı bilmeniz açısından, hissedebilmeniz açısından? Madem ki uçan içimizden Bşk olarak geldiniz büyük Hevesle bekliyoruz sayın N. Çolak. Artık Görevli uzamazsınız malum kadronuz artık uçucu değil, acaba 1 pass ımızı bile yolcu olarak o hatta kullansanız mesela?
  • Kaptan rumuzlu sahis ekipler seni cagirmiyor disari cikinca heralde ekiplere fena takmissin
  • Ya neden ucustan sonra dikkat edeceklermis ekipler kendine yahu yollamayin suralara su insanlari yada bisi bulun.
  • Ne kadar doğru tespitiniz var. Kabin ekipleri yalnız ve kimsesiz. Kabini hiç bir yönetici sevmedi ve desteklemedi. GMY uçuş'un kabini hiç sevmediği zaten aşikar, kendisi grev zamanında uçaklar yerde kalsaydı kabin a.ş olacaktınız diye kabarıyordu Khb başkanı ise zamanında yaşadığı ezilmişiliği ego olarak kullanma peşinde. Para ve mevki uğruna artık uçucu da değil. Ayda 1 yaptığı iç hat veya avrupa seferi uçuş tecrübesiyle yaşadıklarınızı anlayabilmesi mümkün değil. İkisi de tuvalet temizliğini nasıl yaptırırıza harcadıkları enerjinin yüzde birini tedbir ve bilgilendirmeye ayırsalardı ölüm vakası yaşanmazdı. bu ölüm kokpitte olurmuydu sizce?kaptanları sinekler ayırt mı edebiliyor? Yapabileceklerimiz sadece tepkimizi göstermek, sesimizi duyurabilmek. Bu konuda sayın Aycı'ya güveniyoruz.

Tanzanya’nın Darusselam kentinde sinek ısırması sonucu sıtma virüsü kapan THY Kabin Amiri Selda Durmaz ile aynı uçuşta görevli genç kabin memuru E.E.A’nın da sıtma olduğu ortaya çıktı. 

Afrika uçuşu sonrası yüksek ateş şikâyetiyle, Selda Durmaz’a grip teşhisi koyan Halkalı’daki aynı özel hastaneye giden E.E.A, derhal tedaviye alındı.

Selda Durmaz’daki hatayı yapmayan hastane, E.E.A’nın tedavisiyle özel olarak ilgilendi. THY yöneticileri de bu süreçte genç kabin memurunu yalnız bırakmadı.

E.E.A adındaki kabin memurunun tedavisinin tamamlanarak taburcu edildiği öğrenildi. Bu arada hayatını kaybeden Selda Durmaz’ın, E.E.A’nın eğitmen kabin amiri olduğu ve bütün uçuşlara birlikte gittikleri belirtildi.

THY’de dün de Murat Düzer isimli bir kabin memuru sıtma şüphesiyle memleketi Afyonkarahisar’da tedavi altına alınmıştı. Yetkililer, özellikle Afrika uçuşundan gelen ve yüksek ateş şikayeti gösteren ekiplerin acilen en yakın sağlık kuruluşuna başvurması konusunda çalışanları sık sık uyarıyor.

©AirportHaber
 

THY'de üçüncü sıtma vakası

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (77)

Uçan Bşk. ~ 2 yıl önce
khb acaba risklerin yüksek olduğu Bölgelere bizle birlikte bir git-gel de olsa gelir mi acaba? Bırakın hastalanmayı, bu riski uçarak bile olsa bizle paylaşırmısınız neler yaşadıklarımızı bilmeniz açısından, hissedebilmeniz açısından? Madem ki uçan içimizden Bşk olarak geldiniz büyük Hevesle bekliyoruz sayın N. Çolak. Artık Görevli uzamazsınız malum kadronuz artık uçucu değil, acaba 1 pass ımızı bile yolcu olarak o hatta kullansanız mesela?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
k/m ~ 2 yıl önce
Kaptan rumuzlu sahis ekipler seni cagirmiyor disari cikinca heralde ekiplere fena takmissin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 2 yıl önce
Ya neden ucustan sonra dikkat edeceklermis ekipler kendine yahu yollamayin suralara su insanlari yada bisi bulun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yalnızsınız'a ~ 2 yıl önce
Ne kadar doğru tespitiniz var. Kabin ekipleri yalnız ve kimsesiz. Kabini hiç bir yönetici sevmedi ve desteklemedi. GMY uçuş'un kabini hiç sevmediği zaten aşikar, kendisi grev zamanında uçaklar yerde kalsaydı kabin a.ş olacaktınız diye kabarıyordu Khb başkanı ise zamanında yaşadığı ezilmişiliği ego olarak kullanma peşinde. Para ve mevki uğruna artık uçucu da değil. Ayda 1 yaptığı iç hat veya avrupa seferi uçuş tecrübesiyle yaşadıklarınızı anlayabilmesi mümkün değil. İkisi de tuvalet temizliğini nasıl yaptırırıza harcadıkları enerjinin yüzde birini tedbir ve bilgilendirmeye ayırsalardı ölüm vakası yaşanmazdı. bu ölüm kokpitte olurmuydu sizce?kaptanları sinekler ayırt mı edebiliyor? Yapabileceklerimiz sadece tepkimizi göstermek, sesimizi duyurabilmek. Bu konuda sayın Aycı'ya güveniyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000