26 Aralık 2013, Perşembe 11:53:30

THY’DE SÜRPRİZ İSTİFA

Türk Hava Yolları’nda Kurumsal Gelişim ve Bilgi Teknolojileri Başkanı Adnan Metin görevinden istifa etti.
  • Yorumlara yüzde yüz katılıyorum. Adnan Bey (yandaş değilse) istisnasız çalıştığı herkesin uzak durmaya gayret ettiği pek sevilen (!) bir kişidir. Eski cemaatin şimdi nedemat getirerek en sıkı yandaş olduğu bugünlerde ne olduğunu kendi de unutmuş olabilir. THY sonrasında büyük operatörlere kapaklanma girişimi sonuçsuz kalınca, en son Medyasoft'un Yönetim Kurulu'nda görev aldığı güncel haberlerden. Ortağı olduğu firmalar, halen yönetim ittirmesiyle THY'ye fahiş fiyatlarla iş yapmaya devam etmektedir. Türkiye'de ne yazık ki Adnan gibi aktörlerle eski filmlerin yeni çekimlerini izlemeye devam ediyoruz.
  • Tse
  • İlk atandığı günleri hatırlıyorumda tüm kurumu dolaşmış herkesin elini sıkmıştı,tanışma faslı diye,çokta sıcak kanlı güler yüzlü idi...Gerçek yüzünü 2 ay sonra herkese gösterdi: Despot,egoları üst seviyede,megoloman.Kendisi gibi işten anlamayan bir ton adam doldurdu birime,yetmedi abuk-sabuk müdürlükler ve yüksek ücretli kadrolar.Bir sürü eski personelide işten attı,kurumu yavaş yavaş yandaşlarına peşkeş çekti.Onca insanın ahı var başkan! Bu şirket,senin ortaklığın olan kaç şirket ile iş yaptı ve hala yapıyor bir anlat hele,gider ayak.Sıra İsmail ve Cengiz de,bekliyoruz.
  • T.c devleti başbakan tarafından kabile devleti haline getirilmiş hasızlık, hukuksuzluk almış başını gitmektedir. Dyp nin açıkladığı şanlıurfa adayı göstermiştir ki akp güneydoğuyu oslo da satmıştır. Ama unutmayın gemi battığı zaman ilk önce fareler kaçar ve bu işin başındaki kişi enkazın altında kalır ve vatan bölünürse giyotin ilk önce kaptanın başını keser. Rize den çay toplayıp gelen hamdi koskoca kuruma genel müdür yapılırken odtü boğaziçi okuyan nice insanlar hiçe sayılmaktadır. Kabilecilik böyle bir şey işte.

Türk Hava Yolları’nda Kurumsal Gelişim ve Bilgi Teknolojileri Başkanı Adnan Metin görevinden istifa etti.

Türk Hava Yolları’nda 2009 yılından bu yana Kurumsal Gelişim ve Bilgi Teknolojileri Başkanlığı görevini yürüten ve öncesinde  2001 - 2005 yılları arasında Ülker Grubu’nda Bilgi Teknolojileri ve Operasyon Müdürü olarak görev yapan Adnan Metin, beklenmedik bir kararla görevinden ayrıldı.

Adnan Metin’in ayrılığına ilişkin olarak başkanlık departmanının müdürlüğe bağlanmasının gerekçe olduğu iddia edilirken bir başka iddiaya göre ise hükümet-cemaat çatışmasının bu kararda etkili olduğu öne sürüldü.

1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Metin Adnan Metin’den boşalan koltuğa başkan yardımcısı Kerem Kızıltunç’un vekalet etmesine karar verildi. Atama kararını THY Genel Müdürü Temel Kotil duyurdu.

YENİ ATAMALAR

THY’de ayrıca, Seyahat Yönetimi Müdürlüğü’nün Seyahat ve Zaman Yönetimi Müdürlüğü olarak değiştirilmesine ve Eğitim Başkanlığı’nda Ticari ve Yer Hizmetleri Eğitim Müdürü olarak görev yapan Muhittin Hasan Uncular’ın Seyahat ve Zaman Yönetimi Müdürü olarak atanmasına, Yurtdışı Çalışma İlişkileri Müdürlüğü’nün Yurtdışı Çalışma İlişkileri Şefliği’ne tadil edilerek Yurtdışı Personel Yönetimi Müdürlüğü’ne bağlanmasına, Uçuş Personeli Yönetimi Müdürlüğü’nün kurulmasına ve İstihdam, Organizasyon ve Projeler Başkanlığı bünyesinde görev yapan Hadice Meryem Okumuş’un Uçuş Personeli Yönetimi Müdürü olarak atanmasına karar verildi.

Ayrıca, Yurtdışı Çalışma İlişkileri Müdürü olarak görev yapan  Serdar Uygur İstihdam, Organizasyon ve Projeler Başkanı olarak, Ali Uysal ise kurum dışından Hukuk Müşaviri olarak atandı.

©AirportHaber

THY’DE SÜRPRİZ İSTİFA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

Ahmet ~ 3 yıl önce
Yorumlara yüzde yüz katılıyorum. Adnan Bey (yandaş değilse) istisnasız çalıştığı herkesin uzak durmaya gayret ettiği pek sevilen (!) bir kişidir. Eski cemaatin şimdi nedemat getirerek en sıkı yandaş olduğu bugünlerde ne olduğunu kendi de unutmuş olabilir. THY sonrasında büyük operatörlere kapaklanma girişimi sonuçsuz kalınca, en son Medyasoft'un Yönetim Kurulu'nda görev aldığı güncel haberlerden. Ortağı olduğu firmalar, halen yönetim ittirmesiyle THY'ye fahiş fiyatlarla iş yapmaya devam etmektedir. Türkiye'de ne yazık ki Adnan gibi aktörlerle eski filmlerin yeni çekimlerini izlemeye devam ediyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Tse

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SelmaN ~ 4 yıl önce
İlk atandığı günleri hatırlıyorumda tüm kurumu dolaşmış herkesin elini sıkmıştı,tanışma faslı diye,çokta sıcak kanlı güler yüzlü idi...Gerçek yüzünü 2 ay sonra herkese gösterdi: Despot,egoları üst seviyede,megoloman.Kendisi gibi işten anlamayan bir ton adam doldurdu birime,yetmedi abuk-sabuk müdürlükler ve yüksek ücretli kadrolar.Bir sürü eski personelide işten attı,kurumu yavaş yavaş yandaşlarına peşkeş çekti.Onca insanın ahı var başkan! Bu şirket,senin ortaklığın olan kaç şirket ile iş yaptı ve hala yapıyor bir anlat hele,gider ayak.Sıra İsmail ve Cengiz de,bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KGBT ~ 4 yıl önce
nede güzel anlatmışsın tamamen gözleme dayalı ve gercek durumlar...
KGBT ~ 4 yıl önce
Ayıp be. Başkan bu kurumda değişiklik/dönüşüm için kelle koltukta 5 sene çırpındı durdu. Ne Temel'e yarandı anlaşılan ne de Hamdi'ye yaranmış. Yiğidi öldü hakkını teslim et.
katılıyorum ~ 4 yıl önce
enaniyet kibir üst seviyedeydi yorum yapan arkadaşım doğru yazmış.
Milliyetçi ~ 4 yıl önce
T.c devleti başbakan tarafından kabile devleti haline getirilmiş hasızlık, hukuksuzluk almış başını gitmektedir. Dyp nin açıkladığı şanlıurfa adayı göstermiştir ki akp güneydoğuyu oslo da satmıştır. Ama unutmayın gemi battığı zaman ilk önce fareler kaçar ve bu işin başındaki kişi enkazın altında kalır ve vatan bölünürse giyotin ilk önce kaptanın başını keser. Rize den çay toplayıp gelen hamdi koskoca kuruma genel müdür yapılırken odtü boğaziçi okuyan nice insanlar hiçe sayılmaktadır. Kabilecilik böyle bir şey işte.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000