12 Eylül 2017, Salı 09:20:58

THY’de stajyer kabin memuru dönemi

Türk Hava Yolları, Kapadokya Üniversitesi Kabin Hizmetleri bölümünden mezun olan 20 kabin memuru adayı stajyer olarak uçaklarda görevlendirmeye başladı.
  • ARKADAŞLAR ÇOĞU KİŞİ İNGİLİZCE BİLE BİLMİYOR SORSANIZ BİLEN YOKTUR
  • Şu şirkette lise mezunlarına atılmayan b.k kalmadı. Ne oldu cici prensesler ? Sizden çok çalışıp teşekkürleri sıraladıkları için mi huzursuz oldunuz ? Ağzınızı kıvıra kıvıra "yeaaa lise mezunlarıda alınmasın yeaa" diyeceğinize, çok çalışın, sizde tecrübe edinin. Diploma felan artık hikaye, aldığınız paranın hakkını verebiliyorsanız bir şirkette yolunuz açık olsun.
  • Boşta kalan zamanlarda da İngilizce eğitime ve kişisel gelişim kurslarına gönderir . Tebrikler thy :)))))
  • Yazık THY artık neler yapmaya başladı ücret ödememek için. Umarım Kabin memurları işten atılır ve ne birazcık olsa da ne olduğunu fark ederler.

Türk Hava Yolları, Kapadokya Üniversitesi Kabin Hizmetleri bölümünden mezun olan kabin memuru adaylarını stajyer olarak uçaklarda görevlendirmeye başladı. 

Türk Hava Yolları’nda bir süre önce stajyer kabin memurluğu uygulaması başladı. Pilot okul olarak seçilen Kapadokya Üniversitesi ile yapılan anlaşma sonrası bu okuldan mezun olan 20 kabin memuru adayı, THY uçaklarında stajyer olarak uçmaya başladı.

Bu ay başından itibaren uçaklarda görevlendirilmeye başlanan kabin memuru adayları, THY’de ilk kez stajyer kabin memuru ünvanını da elde etmiş oldu. Uçakta yetkisiz olarak görev yapacak stajyer kabin memurlarının, sadece uçaktaki işleyişi gözlemleyeceği ve kabin memurlarına küçük yardımlar dışında uçuş emniyetine etki edebilecek herhangi bir sorumluluk üstlenmeyecekleri öğrenildi.
Yeni uygulama öncesine kadar, kabin memurluğu eğitimi veren okullardan mezun olan adaylar havayolu şirketlerinin yer hizmetlerinde staj görebiliyorlardı. Mesleki açıdan kendilerine yönelik olmayan staj süreci yaşayan adaylar, havayolu şirketlerinde kabin memuru adayı olarak eğitim aldıkları süreçte ise zorluk çekiyorlardı.  Bu uygulama ile aday kabin memurlarının mesleki deneyimlerinin artması ve daha verimli çalışmalarının amaçlandığı kaydedildi.

Uygulamanın önümüzdeki süreçte diğer uçuş okullarında eğitim alan kabin memurları için de yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu oldu.

©AirportHaber

THY’de stajyer kabin memuru dönemi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (67)

HEPSİ YALAN ~ 8 ay önce
ARKADAŞLAR ÇOĞU KİŞİ İNGİLİZCE BİLE BİLMİYOR SORSANIZ BİLEN YOKTUR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yıllardır ~ 10 ay önce
Şu şirkette lise mezunlarına atılmayan b.k kalmadı. Ne oldu cici prensesler ? Sizden çok çalışıp teşekkürleri sıraladıkları için mi huzursuz oldunuz ? Ağzınızı kıvıra kıvıra "yeaaa lise mezunlarıda alınmasın yeaa" diyeceğinize, çok çalışın, sizde tecrübe edinin. Diploma felan artık hikaye, aldığınız paranın hakkını verebiliyorsanız bir şirkette yolunuz açık olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cici prenses ~ 10 ay önce
Ne güldüm okuyunca Allah aşkına 3 dil bilen neden lise mezunu söylermisin?
CCC ~ 10 ay önce
Cehalete övgü..
Bence güzel ~ 10 ay önce
Boşta kalan zamanlarda da İngilizce eğitime ve kişisel gelişim kurslarına gönderir . Tebrikler thy :)))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cem B. ~ 10 ay önce
Yazık THY artık neler yapmaya başladı ücret ödememek için. Umarım Kabin memurları işten atılır ve ne birazcık olsa da ne olduğunu fark ederler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000