27 Haziran 2012, Çarşamba 10:32:09

THY’DE ŞOK AYRILIK!

Türk Hava Yolları Uçuş Eğtim Başkanı Menderes Çakıcı görevinden alındı.
  • Kaptanların havabasıncından dolayı, bayağı zarar gördükleri bilinir, çok fazla G şoku beyinde aktiviteyi azaltır, birde kaptanlıktan yöneticiliğe adım atmışsanız, vereceğiniz kararlar tartışılır. Bunu bizzat gördük yaşadık. Bunun içine kibir'de eklenince sonuç hüsran oluyor . BU LAFLARIM GİDENE DEĞİL, GELENEDİR ŞİMDİDEN PERSONELİNİN CANINI SIKMIŞ.
  • Yeni gelen kesin Rizeli veya en kötü ihtimalle Karadenizli..
  • Arkadaşlar giden gitmiştir. Yeter artık. Adamzağızı alışverişte gördüm oldukça üzgün. Dokunsanız ağlayacak. Daha fazla yıpratıcı olmayın. Beklediğiniz ve istediğiniz şeyleri yapamamış olabilir. Hayal kırıklığına uğramış olabilirsiniz. Ama karşınızda bir eş- bir baba bir insan var. Kndinize gelin. Zaten bir hatası varsa kendi vicdanı onu rahat bırakmayacaktır. Burada daha fazla çirkinlik yapmayın. Hatasız kul olmaz.
  • Niceleri geldi, neler istediler,

Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Başkanı Menderes Çakıcı, ani bir kararla görevinden alındı. Daha önce istifa ettiği bildirilen Çakıcı'nın THY yönetimi tarafından görevinden alındığı kaydedildi.  Çakıcı’nın ayrılışı sürpriz olarak değerlendirilirken bu kararın sebebine ilişkin bilgi edinilemedi.

Boeing 777 tipinde görev yapan Çakıcı, 2010 yılında Halil Üstün’den boşalan Eğitim Başkanlığı görevine getirilmişti.

Menderes Çakıcı, ODTÜ Havacılık Mühendisliği’nden 1988’de mezun oldu. Aynı yıl THY’ye giren Çakıcı uçuş eğitimini THY adına Yugoslavya’da JAT Uçuş Akademisi’nde aldı. 2000 yılında kaptan pilot olan Menderes Çakıcı halen Boeing 777’de uçuyor. 45 yaşındaki Çakıcı İngilizce, Almanca ve Sırpça biliyor.

ÇAKICI'NIN YERİNE ŞEKERCİ

Bu arada Uçuş Eğitim Başkanı Menderes Çakıcı'nın yerine Airbus 320 filosunda kaptan olarak görev yapan Sedat Şekerci getirildi. Şekerci'nin Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu mezunu olduğu ve pilotluktan önce kabin memuru olarak havacılık sektörüne adım attığı kaydedildi.

THY’DE ŞOK AYRILIK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (90)

KORKUSUZ ~ 6 yıl önce
Kaptanların havabasıncından dolayı, bayağı zarar gördükleri bilinir, çok fazla G şoku beyinde aktiviteyi azaltır, birde kaptanlıktan yöneticiliğe adım atmışsanız, vereceğiniz kararlar tartışılır. Bunu bizzat gördük yaşadık. Bunun içine kibir'de eklenince sonuç hüsran oluyor . BU LAFLARIM GİDENE DEĞİL, GELENEDİR ŞİMDİDEN PERSONELİNİN CANINI SIKMIŞ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hemşeriye yer açma ~ 6 yıl önce
Yeni gelen kesin Rizeli veya en kötü ihtimalle Karadenizli..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Arkadaşlar giden gitmiştir. Yeter artık. Adamzağızı alışverişte gördüm oldukça üzgün. Dokunsanız ağlayacak. Daha fazla yıpratıcı olmayın. Beklediğiniz ve istediğiniz şeyleri yapamamış olabilir. Hayal kırıklığına uğramış olabilirsiniz. Ama karşınızda bir eş- bir baba bir insan var. Kndinize gelin. Zaten bir hatası varsa kendi vicdanı onu rahat bırakmayacaktır. Burada daha fazla çirkinlik yapmayın. Hatasız kul olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 6 yıl önce
Niceleri geldi, neler istediler,

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000