18 Temmuz 2013, Perşembe 13:08:39

THY’DE SENDİKA SAVAŞLARI

Türk Hava Yolları ve bağlı kuruluşlarında sendika savaşları başladı. Bir yandan grev ile uğraşan Hava-İş Sendikası, diğer yandan da THY Teknik ve TEC ile TİS görüşmelerini sürdürüyor. Çok sayıda muhalefet bayrağı da açılan sendika yönetimi THY çalışanlarına göz diken diğer sendikalarla da mücadeleye çalışıyor.
  • Çelik işin daha hakkaniyetli çalışmasını temenni ederim.
  • Çelik işin daha hakkaniyetli çalışmasını temenni ederim.
  • "öfke ile kalkan zarar ile oturur" muş. çelik işe üye olma nedeninizi hava işe ve teknik çalışanlarına duyduğunuz kin ile açıklıyorsanız istediğiniz şey daha insanca ücretlerle çalışmak değil diğer insanların kötü duruma düşmesini istemekdir. bu insanlığa sığmaz. bizler koyun değiliz eğitimli insanlarız diyip de hadi hep beraber çelik işe üye olalım demek zaten başlı başına sürü psikolojisini desteklemek içindir. madem metal iş koluna hevesli arkadaşlar var bırakın üye olsunlar. başka başka bölümlerdeki üye olmayan arkadaşlara üye olmadıkları için kendi arkadaşları baskı yapmaya başladılar ki benim başıma da geldi bu bir kaç kez. bu onursuzluktur. metal iş kolunda olmaya hevesli iseniz bundan sonra uçuş güvenliğinden, havacılık sektöründen felan bahsetmeyin o zaman. sektör ile ilgili en ufak bir bilgi birikimi olmayan bir sendikaya üye oluyorsunuz birlik olalım diye. birlikten kuvvet doğar evet ama bu kuvveti yönetenler bundan karlı çıkacak sadece.
  • BAKIYORUMDA TUZU KURU DOSTLAR ÜSTLERİNE VAZİFE OLMADIĞI HALDE BİZİM ÖZGÜR İRADEMİZE ZIMMİ İPOTEK KOYMAYA ÇALIŞIYORLAR. BEKLEYİN, ACELE ETMEYİN, VS. VS. GEÇİN BU İŞLERİ BEYLER!!!!!!!! SİZ İŞİNİZE BAKIN BİZDE İŞİMİZE HERKES KENDİ YOLUNU ÇİZER KİMSE KİMSEYE AKIL ÖĞRETMEYE KALKMASIN HEP BİRLİKTE ÇELİK İŞ'İ YETKİLİ KILACAĞIZ BOŞUNA ÇIRPINMAYIN.

Türk Hava Yolları çalışanları sendikası Hava İş ile THY Teknik A.Ş arasındaki TİS görüşmeleri devam ederken THY çalışanlarına göz diken Çelik İş Sendikası’nın da boş durmadığı iddia ediliyor. Çelik İş Sendikası’nın THY çalışanlarını kendi sendikasına üye yapmak için yoğun çaba sarf ettiği belirtilirken Hava İş Sendikası’ndan çok ciddi iddialar gelmeye başladı.

Hava-İş Sendikası’na göre; özellikle HABOM çalışanlarının Çelik İş Sendikası’na üye olmaları için yönetim tarafından her türlü destek yapılıyor. Çalışanlara mesai saatleri içerisinde izin verilerek belirli miktarda personel Çelik İş Sendikası’nın tahsis ettiği taşıtlarla önce notere sonra da sendikaya gönderilerek üyelik işlemleri yapılıyor.

Hava-İş Sendikası bir yandan grev diğer yandan THY Teknik ile TEC’de TİS görüşmeleri ile meşgul olurken sendika yönetimine karşı muhalefet bayrağı açanlarla da mücadele etmeye çalışıyor. THY Teknik ve Habom gibi THY firmalarının Hava İş harici bir sendikaya üye yapılmak istenmesine Hava-İş Sendikası yönetimine aday olan muhalefetin nasıl tepki vereceği ise merak konusu haline geldi.©AirportHaber.com
 

THY’DE SENDİKA SAVAŞLARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (105)

sadık ~ 4 yıl önce
Çelik işin daha hakkaniyetli çalışmasını temenni ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sadık ~ 4 yıl önce
Çelik işin daha hakkaniyetli çalışmasını temenni ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hbm ve çelik iş ~ 5 yıl önce
"öfke ile kalkan zarar ile oturur" muş. çelik işe üye olma nedeninizi hava işe ve teknik çalışanlarına duyduğunuz kin ile açıklıyorsanız istediğiniz şey daha insanca ücretlerle çalışmak değil diğer insanların kötü duruma düşmesini istemekdir. bu insanlığa sığmaz. bizler koyun değiliz eğitimli insanlarız diyip de hadi hep beraber çelik işe üye olalım demek zaten başlı başına sürü psikolojisini desteklemek içindir. madem metal iş koluna hevesli arkadaşlar var bırakın üye olsunlar. başka başka bölümlerdeki üye olmayan arkadaşlara üye olmadıkları için kendi arkadaşları baskı yapmaya başladılar ki benim başıma da geldi bu bir kaç kez. bu onursuzluktur. metal iş kolunda olmaya hevesli iseniz bundan sonra uçuş güvenliğinden, havacılık sektöründen felan bahsetmeyin o zaman. sektör ile ilgili en ufak bir bilgi birikimi olmayan bir sendikaya üye oluyorsunuz birlik olalım diye. birlikten kuvvet doğar evet ama bu kuvveti yönetenler bundan karlı çıkacak sadece.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ANGARALI ~ 5 yıl önce
BAKIYORUMDA TUZU KURU DOSTLAR ÜSTLERİNE VAZİFE OLMADIĞI HALDE BİZİM ÖZGÜR İRADEMİZE ZIMMİ İPOTEK KOYMAYA ÇALIŞIYORLAR. BEKLEYİN, ACELE ETMEYİN, VS. VS. GEÇİN BU İŞLERİ BEYLER!!!!!!!! SİZ İŞİNİZE BAKIN BİZDE İŞİMİZE HERKES KENDİ YOLUNU ÇİZER KİMSE KİMSEYE AKIL ÖĞRETMEYE KALKMASIN HEP BİRLİKTE ÇELİK İŞ'İ YETKİLİ KILACAĞIZ BOŞUNA ÇIRPINMAYIN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000