25 Haziran 2012, Pazartesi 15:37:08

THY’DE SAĞ KOLTUĞA ŞOK YASAK!

Türk Hava Yolları, Eylül ayına dek ikinci pilotların yıllık izin kullanmaları yasaklandı. İşte ayrıntılar...
  • Bugün bana olunca sesini çıkarmaz isen yarın sana olur. Daha da kötüye gider çalışma koşulları sayın kaptanlar.. daha da.
  • bu daha iyi gunleriniz sükredin halinize :)))
  • yani burada herkes parmağıyla şahısları suçlayacağına sistemdeki hatalardan söz etse, herhalde herkes görüş birliğine varacak bence. operasyon, eğitim ve insan kaynakları birbiriyle çapraz bir bağ içinde olması gerekirken insan kaynakları bağımsız bir organ gibi otonom çalışıyor. sonra böyle stopgap measure alınıyor. kısa vadeli çözümler ok ama thy gibi kurumsla büyük bir şirketin bu hatalar düşmesi çalışmayan bazı organlar olduğunu gösteriyor. sistemsel düzeltmeye gittiğinizde çürük elmalar otomatiktmen dökülecek- bu elmalar tabiiki şahıslar olacak. tersten gitmeye gerek yok, direk delillerden yolar çıkarsak dedikodu karalamaya gerek kalmaz
  • Bende öncelikle şunu belirtmeliyim ki abiniz dayınız olduktan sonra işler tıkırında oluyor . Alınterini döken çalışan çabalayan adamlar kendi emekleriyle bir yerlere gelemiyorlar. Gelenler ise %10 civarındaki bir kesimden şanslı olanlardır . Saygılarımla...

Türk Hava Yolları’nda yoğun uçuş temposunun ilk kurbanları ikinci pilotlar oldu. Uçucu ekip yetersizliğinden dolayı sıkıntı yaşayan THY, ikinci pilotların yaz ayları boyunca yıllık izin kullanmalarına yasak getirdi.

THY’nin bu kararı ikinci pilotlar arasında şok etkisi yarattı. THY Uçuş İşletme Başkanlığı’ndan pilotlara iletilen duyuruda, Eylül ayına dek ikinci pilotların  yıllık izin kullanmamaları istendi.

Yaz aylarında artan yolcu ve buna bağlı olarak uçuş talebini karşılamak için yoğun çaba gösteren THY’nin bazı pilotları izinli gününde dahi göreve çağırdığı bildirildi.

Bu arada THY yıllardır uyguladığı purser sisteminden de vazgeçiyor. ER (Extended Range) adı verilen uzun uçuşlarda kabin amirinin yanı sıra bir de deneyimli purser bulunduran THY, bu uygulamayı da bırakıyor. THY’nin bu kararında purser’lere ödenen yüksek maaşların etkili olduğu belirtiliyor. Purserlerin yerini ise sorumlu kabin amirlerinin alacağı öğrenildi.

THY’DE SAĞ KOLTUĞA ŞOK YASAK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (85)

sırayla. ~ 6 yıl önce
Bugün bana olunca sesini çıkarmaz isen yarın sana olur. Daha da kötüye gider çalışma koşulları sayın kaptanlar.. daha da.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kabinden ~ 6 yıl önce
bu daha iyi gunleriniz sükredin halinize :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
öyle mi ~ 3 yıl önce
şuan çok daha iyi şartlardayız aradan 3 sene geçmiş. ağzı olan konuşuyr.
gerçek sorun ~ 6 yıl önce
yani burada herkes parmağıyla şahısları suçlayacağına sistemdeki hatalardan söz etse, herhalde herkes görüş birliğine varacak bence. operasyon, eğitim ve insan kaynakları birbiriyle çapraz bir bağ içinde olması gerekirken insan kaynakları bağımsız bir organ gibi otonom çalışıyor. sonra böyle stopgap measure alınıyor. kısa vadeli çözümler ok ama thy gibi kurumsla büyük bir şirketin bu hatalar düşmesi çalışmayan bazı organlar olduğunu gösteriyor. sistemsel düzeltmeye gittiğinizde çürük elmalar otomatiktmen dökülecek- bu elmalar tabiiki şahıslar olacak. tersten gitmeye gerek yok, direk delillerden yolar çıkarsak dedikodu karalamaya gerek kalmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
6300 Saatlik F/O'ya yazana ~ 6 yıl önce
Bende öncelikle şunu belirtmeliyim ki abiniz dayınız olduktan sonra işler tıkırında oluyor . Alınterini döken çalışan çabalayan adamlar kendi emekleriyle bir yerlere gelemiyorlar. Gelenler ise %10 civarındaki bir kesimden şanslı olanlardır . Saygılarımla...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000