21 Kasım 2009, Cumartesi 09:00:58

THY'DE KÜRTÇE DÖNEMİ BAŞLADI...

Türk Hava Yolları'nın Ankara-Diyarbakır seferini yapan uçağında Kürtçe müzik yayını yapıldığı öğrenildi...
  • Müzikler ve fimler alınırken çok dikkatli olunması gerekir. Yarın öbürgün Türkiye alyehtarı bir film oynatırlarsa şaşmamak lazım. Neden mi ? Bunların denetimini yapacak belrili bir kültüre erişmiş uzman kişilere ihtiyaç var. Ama ne yazık ki hepsi ayrıldı şirketten. Şu anda da bunlara bakabilecek düzeyde ne yazık ki kimse yok. Şirketin nerelere geldiğini buyrun görün.
  • öyle bir dil mi var yahu
  • Arkadaslar Turkiye nin dogusunu bilmeyenler kalkip burada yazi yazip komik duruma dusuyorlar. Birisi demis ki havacilik dili ingilizce, evet ingilizce ama ucakda ingilizce yaninda yerel dildede bilgi veriliyor. Hem kurtce yayin yapilmamis. Sadec kutce muzik oda sadce calgi var soz yok. Buna karsi cikmak icin insanin art niyetli olmasi lazim.
  • ''asıl sizlere yazıklar olsun'' başlığı ile yazan;kafanın az çalıştığı belli ,kim kürtleri adam yerine koymuyor?uydurma .Bu topraklarda huzurlu yaşamanın reçetesini Atatürk yıllar önce vermiş''ne mutlu Türküm diyene'' bunu ''Türküm diyebilene'' diye anlatalım yoksa anlamıyor insanlar.Alt kimliğine takılma,kimsenin de umursadığı yok senin ne olduğunu ''Ne mutlu Türküm'' diyebiliyorsan gerisi teferruat,mutlu ol!düşmanların çatlasın.

İnternethaber'in haberine göre, Türk Hava Yolları'nın dün sabah Ankara Diyarbakır seferini yapan TK 0942 sefer sayılı uçağında yolculara Kürtçe müzik dinletildi.

Söz konusu uçakta Aynur Doğan'dan bir kürtçe şarkının yolculara sunulduğu ifade edildi.

ŞİMDİLİK SÖZLER YOK AMA...

Sadece müzik olarak çalan ve sözleri olmayan şarkı, yolcular tarafından ilgiyle dinlendi. Aynı uçakta yolculuk yapan Ak Parti Diyarbakır milletvekili İhsan Arslan “yasaklarla bir yere varılamayacağını uygulamanın doğru olduğunu' söyledi

Uçak görevlileri çalınan şarkının Kürtçe olduğunu bilmediklerini ancak kendilerinin de büyük bir beğeniyle dinlediklerini söyledi.

DTP KÜRTÇE ANONS İSTEMİŞTİ

Dün TBMM plan ve bütçe komisyonunda söz alan DTP milletvekili Osman Özçelik, bölgeye uçan uçaklarda Kürtçe anons yapılmasını istemişti.


İnternethaber

THY'DE KÜRTÇE DÖNEMİ BAŞLADI...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (68)

Misafir ~ 9 yıl önce
Müzikler ve fimler alınırken çok dikkatli olunması gerekir. Yarın öbürgün Türkiye alyehtarı bir film oynatırlarsa şaşmamak lazım. Neden mi ? Bunların denetimini yapacak belrili bir kültüre erişmiş uzman kişilere ihtiyaç var. Ama ne yazık ki hepsi ayrıldı şirketten. Şu anda da bunlara bakabilecek düzeyde ne yazık ki kimse yok. Şirketin nerelere geldiğini buyrun görün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
öyle bir dil mi var yahu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Arkadaslar Turkiye nin dogusunu bilmeyenler kalkip burada yazi yazip komik duruma dusuyorlar. Birisi demis ki havacilik dili ingilizce, evet ingilizce ama ucakda ingilizce yaninda yerel dildede bilgi veriliyor. Hem kurtce yayin yapilmamis. Sadec kutce muzik oda sadce calgi var soz yok. Buna karsi cikmak icin insanin art niyetli olmasi lazim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
''asıl sizlere yazıklar olsun'' başlığı ile yazan;kafanın az çalıştığı belli ,kim kürtleri adam yerine koymuyor?uydurma .Bu topraklarda huzurlu yaşamanın reçetesini Atatürk yıllar önce vermiş''ne mutlu Türküm diyene'' bunu ''Türküm diyebilene'' diye anlatalım yoksa anlamıyor insanlar.Alt kimliğine takılma,kimsenin de umursadığı yok senin ne olduğunu ''Ne mutlu Türküm'' diyebiliyorsan gerisi teferruat,mutlu ol!düşmanların çatlasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000