26 Mayıs 2014, Pazartesi 11:09:15

THY’DE KRİTİK GÖRÜŞME

Türk Hava Yolları’nın geçtiğimiz yıl greve giden personellere “verimsizsiniz” diyerek savunmalarını istediği kabin memurlarıyla ilgili bugün önemli bir görüşme gerçekleşecek. Hava-İş Sendikası, THY Genel Müdürü Temel Kotil ile buluşacak.
  • su sendika muhabbei cok sıktı. ben uye degilim. niye uye olayim. istedigim sartlari vermezlerse binanin onunde aglayacagima basar giderim. kendine guvenen insanin sendika ile isi olmaz. soma olayinda gorduk sendikanin islevini.
  • Thy ne zaman ozellesecek ? Ozelessinde kapansin bu muhabbetler
  • Zenginin malı züğürdün çenesini yorar derler aynı biz gibi. Bizim maaşlar sizlerin çenesini yorar.
  • İstediğiniz kadar zıplayın görüşün sendikaya gidin heryere bağırın çağırın! Hamdi Topçu Bey, eylem yapan (305 kişi) ve verimsiz olan kabin memurlarını önceden dediğim gibi hepsini işten çıkaracak! Savunma verenlere geçmiş olsun. Başka iş baksınlar!

Geçtiğimiz yıl Hava-İş Sendikası’nın aldığı kararla greve giden ve sendika yönetiminin değişmesiyle grevi sonlandırıp görevlerine dönen kabin memurları ile birlikte farklı gerekçelerle  THY tarafından “verimsizsiniz, savunmalarınızı hazırlayın” yazısı gönderilmişti. Bu gelişmenin üzerine 50-60 kadar kabin memuru geçen hafta THY Uçuş İşletme Başkanlığı’nda savunmalarını vermişti.

Yaşanan olay sonrası Hava-İş Sendikası da harekete geçerek zehir zemberek bir açıklama yayınlayarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nü göreve çağırmıştı.

Hava-İş Sendikası, THY yönetiminin 'verimsizsiniz' dediği kabin memurlarının geleceğini masaya yatırmak üzere şu sıralarda THY Genel Müdürü Temel Kotil ile bir görüşme yapıyor.

“Verimsiz” oldukları gerekçe gösterilerek işten çıkarılacağı iddia edilen kabin memurlarının şirketteki geleceğinin bu toplantı sonrası şekilleneceği belirtildi.

©AirportHaber.com

THY’DE KRİTİK GÖRÜŞME

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
su sendika muhabbei cok sıktı. ben uye degilim. niye uye olayim. istedigim sartlari vermezlerse binanin onunde aglayacagima basar giderim. kendine guvenen insanin sendika ile isi olmaz. soma olayinda gorduk sendikanin islevini.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Thy ne zaman ozellesecek ? Ozelessinde kapansin bu muhabbetler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
günaydın ~ 4 yıl önce
özelleşmeyen neresi kaldı?...önce sağa_sonra sola bak ne görüyorsun?...
Yasas ~ 4 yıl önce
Zenginin malı züğürdün çenesini yorar derler aynı biz gibi. Bizim maaşlar sizlerin çenesini yorar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
züğürt ~ 4 yıl önce
şimdi biz züğürtüz ya malum avrupa görmedik taşra uçuyoruz falan filan o taşra uçuşlarda o beğenmediğiniz biz fakirler varya sana çay koy falan diye emir verirken daha çok çene yoruyoruz ;)anladın dimi anlatmak istediğimi burda ahkam kesmeye benzemez unutma züğürtlere hizmet ediyosun 78 tl uçak biletiyle uçağı satan alan fakirlerden bahsediyoruz ve sen ona çay dağıtıyosun !!!!...
THY Uzman ~ 4 yıl önce
İstediğiniz kadar zıplayın görüşün sendikaya gidin heryere bağırın çağırın! Hamdi Topçu Bey, eylem yapan (305 kişi) ve verimsiz olan kabin memurlarını önceden dediğim gibi hepsini işten çıkaracak! Savunma verenlere geçmiş olsun. Başka iş baksınlar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
305 ~ 4 yıl önce
kınanıda yakarsın artık

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000