10 Haziran 2008, Salı 08:50:25

THY'de kırık koltuk, İsviçre'de süit oda!

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Erman Toroğlu, Avrupa Şampiyonası'na giderken THY uçağında yaşadığı olayla Cenevre'ye vardıktan sonra otelde başına gelenleri köşesinde kısaylamış... İşte Toroğlu'nun o yazısı...
  • KABİN EKİBİ ERMAN HOCAYA AYIP ETMİŞ DOĞRUSU,ELİNDE SARI KARTI DA VARMIŞ.ONU BUSINESS CLASS A DEĞİL KOKPİTTE YER GÖSTERSELERMİŞ.HOCAM YAA, BURADA YATIP KALKMAYACAKSIN OTELDEKİ GİBİ,ALT TARAFI 3 SAAT UÇACAKSIN.BÜYÜTME BU KADAR..
  • sn toroglu, bır gun oncesınden thy.com dan e check-ın yaptırırsanız ıstedıgınız koltuga oturursunuz. bunu sarı renk kartı olmayanlar da yapar. kırık koltuga gelınce, o thy nın degıl bır oncekı ucusta kullanan yolcunun ayıbıdır.
  • Açlıktan ölse kim verecekti bunun hesabını : ) Kofi Annan'ı göreve çağırıyorum!
  • hakem maçlardaki hatasını penaltı vererek telafi ediyordu anlaşılan

5 Haziran Perşembe sabahı saat 10.15 İstanbul-Cenevre uçağına bindim... Elimde sarı renkli "Miles" kartı var. Türk Hava Yolları'nın özel yolculara verdiği... Bakın bu "özel" lafı karıştırılmasın; haftada beş defa uçağa binersen, yani çok uçarsan verdikleri kart. Bu kartla CIP salonlarına girebiliyorsun ve uçtuğun mesafe ölçüsünde mil puanı kazanıyorsun. Onun haricinde hiçbir halta yaramıyor... Uçak geldiğinde en kötü koltuk neredeyse onu veriyorlar. Bu seferki yerim, Business Class koltukların bittiği yerin hemen arkasında, hem de ortadaydı. Yani, önümdeki sıra Business Class'ın son sırası. Yemek servisi başladı; önümdeki koltuğun arkasındaki tabla, yani yemek yiyeceğim kısım iki parçadan ibaret. Ancak ikisini de açarsanız yiyeceğiniz yemeği oraya koyabiliyorsunuz. Ama ben ikisini de açtığımda birinin kırık olduğunu gördüm. Yemek tepsisini koysan, daha birinci çatalda önümdeki tepsi, solumdaki Şansal'ın (Büyüka) kucağına inecek. Hostesi çağırdım; gitti geldi, "Kırıkmış " dedi. "Görüyorum" dedim. "Sizi arkalardaki bir koltuğa vereceğiz" dedi. Niye gideyim oraya, önde Business Class'ta tonla yer boş. Madem Türk Hava Yolları olarak bu senin hatan; alırsın yolcuyu öne. Tabii kim yapar bunu, düzgün bir hava yolu. "Peki sonunda ne oldu?" diyeceksiniz... Üç saatlik yolculukta ben yemek yiyemedim.

'O katı özel ayırdık sizi odadan çıkaralım'

Geldim Cenevre'ye, otele yerleştim. Fakat ertesi gün otele ne zaman gitsem benim oda kartı iptal. "O katı özel ayırdık, biz sizi çıkaralım başka odaya verelim" diyorlar. Ben de "Hayır" diyorum. İki gün sonra iyice sıkıştırdılar... Otel müdürü gelerek dedi kî; "Sekiz ay önce bu katı Çek Cumhuriyeti Milli Takımı'na verdik. Ne olursunuz sizi daha iyi bir odaya alalım. "Aldılar götürdüler, beni süit bir odaya verdiler. Black Label viski şişesini de, bîr şişe şampanyayı da, bîr kutu çikolatayı da ve koca bir sepet meyveyi de yanında göndermeyi ihmal etmediler. Bir özür mektubuyla beraber... İşte benim daha yeni başlayan Avrupa Şampiyonası maceramdan maç harici iki olay. İki tane büyük şirket ve ikisinde ayrı uygulama. Biri benim güzel ülkemin Türk Hava Yolları, diğeri İsviçre'nin bir oteli.

Erman TOROĞLU
HÜRRİYET

THY'de kırık koltuk, İsviçre'de süit oda!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

SHARPWİNGS ~ 10 yıl önce
KABİN EKİBİ ERMAN HOCAYA AYIP ETMİŞ DOĞRUSU,ELİNDE SARI KARTI DA VARMIŞ.ONU BUSINESS CLASS A DEĞİL KOKPİTTE YER GÖSTERSELERMİŞ.HOCAM YAA, BURADA YATIP KALKMAYACAKSIN OTELDEKİ GİBİ,ALT TARAFI 3 SAAT UÇACAKSIN.BÜYÜTME BU KADAR..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
medjai ~ 10 yıl önce
sn toroglu, bır gun oncesınden thy.com dan e check-ın yaptırırsanız ıstedıgınız koltuga oturursunuz. bunu sarı renk kartı olmayanlar da yapar. kırık koltuga gelınce, o thy nın degıl bır oncekı ucusta kullanan yolcunun ayıbıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mscsi ~ 10 yıl önce
Açlıktan ölse kim verecekti bunun hesabını : ) Kofi Annan'ı göreve çağırıyorum!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 10 yıl önce
hakem maçlardaki hatasını penaltı vererek telafi ediyordu anlaşılan

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000