17 Nisan 2009, Cuma 13:41:19

THY'DE KANADA HEYECANI

Türk Hava Yolları, Haziran ayında sefer başlatmayı düşündüğü Kanada için ilk atamalarını yaptı.
  • seçen seçmiş. gelir yönetiminden torontoya şef vay beee balakım daha neler göreceğiz.
  • Böyle bir rezalet görülmedi. Kim seçti bu kişileri anlamadım. Ne işleri var orada kendileri bile gitmekten emin değillerdir bence. Gelir yönetiminde kalk git istasyonu yok böyle bir şey !
  • Havacılıkta operasyon ile ticareti karıştırmayın.Yapılan atama ticaridir.Satış,hangling,teknik vs. outsource edersin başına da bu işlerin kontrolünü yapacak ve pazardaki rakip havayollarına göre rekabeti yönetecek birini atarsın.Bu işleri yapmak için çok fazla satış,boarding, vs'den anlamaya gerek yok.Bu pozisyona yapılan atama ticaridir ,görev yapacak arkadaş şirketin ticari hedeflerini gerçekleştirmek için oradadır.Operasyon için gerekirse yurtiçi,yurtdışı istasyondan başka bir arkadaş daha atanır,belki de siz olursunuz.siz işinizi yeterki iyi yapın.Son yıllarda açıklanan kar rakamları incelendiğinde Gelir Yönetimi'nin başarısı ortadadır.
  • Gelir yönetimini açıklayan beyefendiye sorular ? 1) Orada çalışanlar havacılıkla ilgili hangi eğitimleri alırlar ? 2) Daha önce havalimanında hiç bulundular mı ? 3) Hangi sertifikaları vardır ? 4) Kaç lisan bilirler ? 5) Kaç yıllık havacılık (!) tecrübeleri vardır ? 6) İkram tecrübeleri var mıdır ? 7) Load controldan anlarlar mı ? bu daha uzayıp gider... Buıyrun bakalım...

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün Türkiye’den Kanada’ya doğrudan sefer yapılmasının önünü açtığı anlaşmayı imzalamasından sonra Türk Hava Yolları kolları sıvadı.

İlk etapta İstanbul’dan Toronto’ya direkt sefer düzenleyecek olan THY, Kanada’ya ilk atamalarını da yaptı.

Haziran ayında başlaması planlanan seferler öncesinde, Gelir Yönetimi Başkanlığı’nda uzman olarak görev yapan Mehmet Cüneyt Doğruer, Toronto Müdürlüğü’ne şef olarak atandı.

New York Müdürlüğü’nde trafik memuru olarak görev yapan İlker Karataş ise Toronto Satış Şefi oldu.

UYARI

©AirportHaber.com

THY'DE KANADA HEYECANI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 9 yıl önce
seçen seçmiş. gelir yönetiminden torontoya şef vay beee balakım daha neler göreceğiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Böyle bir rezalet görülmedi. Kim seçti bu kişileri anlamadım. Ne işleri var orada kendileri bile gitmekten emin değillerdir bence. Gelir yönetiminde kalk git istasyonu yok böyle bir şey !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Havacılıkta operasyon ile ticareti karıştırmayın.Yapılan atama ticaridir.Satış,hangling,teknik vs. outsource edersin başına da bu işlerin kontrolünü yapacak ve pazardaki rakip havayollarına göre rekabeti yönetecek birini atarsın.Bu işleri yapmak için çok fazla satış,boarding, vs'den anlamaya gerek yok.Bu pozisyona yapılan atama ticaridir ,görev yapacak arkadaş şirketin ticari hedeflerini gerçekleştirmek için oradadır.Operasyon için gerekirse yurtiçi,yurtdışı istasyondan başka bir arkadaş daha atanır,belki de siz olursunuz.siz işinizi yeterki iyi yapın.Son yıllarda açıklanan kar rakamları incelendiğinde Gelir Yönetimi'nin başarısı ortadadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Gelir yönetimini açıklayan beyefendiye sorular ? 1) Orada çalışanlar havacılıkla ilgili hangi eğitimleri alırlar ? 2) Daha önce havalimanında hiç bulundular mı ? 3) Hangi sertifikaları vardır ? 4) Kaç lisan bilirler ? 5) Kaç yıllık havacılık (!) tecrübeleri vardır ? 6) İkram tecrübeleri var mıdır ? 7) Load controldan anlarlar mı ? bu daha uzayıp gider... Buıyrun bakalım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000