27 Kasım 2008, Perşembe 08:14:59

"THY'de kalite düştü, yolculara saygı yok!"

Vatan Gazetesi yazarlarından Can Ataklı neden böyle düşünüyor? İşte cevabı...
  • Can Bey'in yorumlarına katılıyorum. Neredeyse haftada 3 ülkeye gidiyorum ve çok farklı havayolları ile uçuyorum. Burada Can beyin söylediği, THY'nin kalitesinin gözle görülür şekilde düşmesi. Can Bey'in yaşadıklarının beterini her THY uçuşunda yaşamaya başladım. Yurtdışı uçuşlarda, çok utandığım olmuştur milli havayolumuzun bu hale gelmesinden.. 2 yıl önce, birinci sınıf havayolu olmuş olabilir ancak bu kafayla yönetilmeye devam ederse, 2 yıl sonra 3. sınıf Afrika havayollarından beter olacak. Karlılık herşey değil.Burada hem karlı, hem müşteriye saygılı birkaç havayolu sıralardım ama, sonra yorumum yayınlanmaz.
  • sayın can bey sanırım siz hiç yabancı sirketlerde ucmadınız ben bu sektorde calısan biri olarak once baska sirketlere bakın sonra thy yi elestirmenizi oneririm.. dunya da sayılı sirketlerden biridir thy de gerek ikram gerekse personel acısından!!!
  • Ya bu can bey her ucusundan sonra kendisini birilerini kusurlu görüp bunu mutlaka yazma ihtiyacimi hissediyor? Can bey sanirim bu güne kadar hep hizmet alan konumunda uctunuz ama hic düsündünüzmü hizmet verme isinin ne kadar zor oldugunu? Hele böyle sizin gibi tipler ucmaya devam ettigi sürece..
  • THY nin hizmeti Five star ve birinci sınıf bunu ancak yabancı hava yolları ile uçanlar bilir.saygılarımla

Ankara dün sabah sise teslimdi. Tabii sisten uçaklarda çok etkilendi. Öğle saatlerine kadar olan tüm uçuşlar yapılamadı. Ondan sonrakiler ise en az birer saatlik gecikmelerle yapılabildi.

Ben de önceki gün gittiğim Ankara’dan dün döndüm. Sabah saatlerinde uçağa yetişme telaşı olmasın diye biletimi 13.00’e almıştım. Bir saat öncesinden alana geldim.

Bilgi ekranlarından “sis nedeniyle” oluşan gecikmeleri gördüm. Yapılacak bir şey yok doğal olarak. Allah’ın işine de karışacak değiliz ya.

Sonunda 13.00 uçağının yolcularını 12.30’da uçağa almaya başladılar. Kalkış saati de 12.50 gözüküyor. Yerimize oturduk, beklemeye başladık. Bekle bekle, uçak bir türlü kalkmıyor. Bunun da ötesinde iç havalandırma çalışmadığı için bunalmaya başladık.

Derken birkaç yolcu geldi. Anadolu kentlerinden zamanında gelemeyen yolcularmış. Beklemeye devam ediyoruz. Saat 13.30 oldu, hâlâ “tık” yok. Hosteslere soruyoruz “Yolcu bekliyoruz” diyorlar. İyi de zaten bu kadar gecikmesi olan uçakta hangi yolcu beklenir ki?

Tabii giderek sinirler gerildi. Herkes homurdanıyor. Önümdeki bebebekli kadın “Çocuğum fenalık geçirecek” diye hayıflanıyordu ki uçağa birden adeta yolcu baskını oldu. Belli ki başka bir kentten geciken uçağın yolcularını alıyoruz. Ama bu kez de aynı koltuğa bilet verilmişler çıktı ortaya. Müşteri hizmetleri sorunu çözemiyor. Bu kargaşada da 15 dakika kaybettik ve sonunda uçabildik. 30 yıldır THY ile uçuyorum. Ama son birkaç yıldaki kalite düşmesine hiç tanık olmamıştım. Üstelik şimdi bir de rekabet ortamı var. THY gözlediğim kadarıyla biraz adam sendeci yöntemle yönetiliyor.

Yolculara hiç saygı yok, bir sis THY organizasyonunu dağıtmaya yetiyor, insanlardan özür dilenmiyor.

Hoşunuza gitmiyor tabii ki bu durum.

Can Ataklı / Vatan

"THY'de kalite düştü, yolculara saygı yok!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

HadiSende ~ 10 yıl önce
Can Bey'in yorumlarına katılıyorum. Neredeyse haftada 3 ülkeye gidiyorum ve çok farklı havayolları ile uçuyorum. Burada Can beyin söylediği, THY'nin kalitesinin gözle görülür şekilde düşmesi. Can Bey'in yaşadıklarının beterini her THY uçuşunda yaşamaya başladım. Yurtdışı uçuşlarda, çok utandığım olmuştur milli havayolumuzun bu hale gelmesinden.. 2 yıl önce, birinci sınıf havayolu olmuş olabilir ancak bu kafayla yönetilmeye devam ederse, 2 yıl sonra 3. sınıf Afrika havayollarından beter olacak. Karlılık herşey değil.Burada hem karlı, hem müşteriye saygılı birkaç havayolu sıralardım ama, sonra yorumum yayınlanmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
woywoda ~ 10 yıl önce
sayın can bey sanırım siz hiç yabancı sirketlerde ucmadınız ben bu sektorde calısan biri olarak once baska sirketlere bakın sonra thy yi elestirmenizi oneririm.. dunya da sayılı sirketlerden biridir thy de gerek ikram gerekse personel acısından!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gezgin01 ~ 10 yıl önce
Ya bu can bey her ucusundan sonra kendisini birilerini kusurlu görüp bunu mutlaka yazma ihtiyacimi hissediyor? Can bey sanirim bu güne kadar hep hizmet alan konumunda uctunuz ama hic düsündünüzmü hizmet verme isinin ne kadar zor oldugunu? Hele böyle sizin gibi tipler ucmaya devam ettigi sürece..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şafak Bakkalbaşı ~ 10 yıl önce
THY nin hizmeti Five star ve birinci sınıf bunu ancak yabancı hava yolları ile uçanlar bilir.saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000