10 Aralık 2014, Çarşamba 10:24:18

THY'DE KADROLAŞMA İDDİASI!

Türk Hava Yolları'nda siyasilere yakın eş, dost, akraba ve yakın çevrelerindeki kişilerin istihdam edilerek kadrolaşma olduğu iddia edildi. Peki, THY'de kim, kimin yakını?
  • Hayırlısı olsun
  • selam arkadaşlar ya sevgili hükümetimizden ALLAH razı olsun ne güzel işletme kurmuş ve yandaş şahızlarıda işletmenin başına müdür koymuş dıdısının dıdısı tgs de thy de 7 göbek akrabalar dışarda birbirlerini tanımazken burada tanışanlar akraba olduğunu hatırlayanlar var birde şirketin içinde neler var neler müdürler giderken tahtınada yandaşını yada yaverlerinden birini bırakıyor neyse bu kadar gıybet yeter
  • Topçu Hava Yolları
  • Balık baştan kokar derler,THY TEKNİK AŞ'nin eski genel md. İsmail DEMİR Öz oğluna ve oğlu ile birlikde çalışan M.Gökhan Doğan'a açık olarak çıkar sağlamiş olup, kedi ayrıldıkdan sonra kuruma getirdiği kişide ayrılmak zorunda kalmıştır.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, geçtiğimiz günlerde hükümetin devlette nasıl kadrolaştığını 85 kişilik isim listesi ile ve çarpıcı örneklerle gözler önüne sermişti. Zaman Gazetesi'nde yer alan iddiaya göre, Koç’un yaptığı bu açıklamalar Türkiye’de büyük yankı bulurken, Türk Hava Yolları’nda (THY) ve iştiraklerinde de kadrolaşmaya gidildiği tespit edildi.

Akraba-eş dost kayırmacılığına tepki veren Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun sözlerinin aksine AKP’lilerin ve partiye yakın bürokratların THY ve iştiraklerinde (TGS, THY Teknik, Habom, MNG Teknik, SunExpress) kendi akrabaları, yakınları ve iş yaptığı kişilerin yakınlarının istihdam edildiği iddia ediliyor. 17 Aralık 2013 tarihinde oğlu rüşvet operasyonu kapsamında tutuklanan ve geçtiğimiz günlerde yolsuzluk soruşturmasında ifade veren eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in kızı Burcu Güler, 2009 yılından itibaren THY Hukuk Müşavirliği’nde avukat olarak çalışıyor. Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli’nin gelini Canan Canikli de THY’de müfettiş olarak görev yapıyor. THY’de Uçuş Eğitim Başkanı Sedat Şekerci’nin de eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yeğeni olduğu iddia ediliyor.

En dikkat çekici tespitlerden biri de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın lise mezunu yeğeni Umut Sercan’ın THY 2. Bölge Londra Pazarlama ve Satış Başkanlığı’nda satış trafik memuru olması. Yine Erdoğan’a yakın isimlerden Üsküdar’daki villalarını yapan MM Proje’nin sahibi Mehmet Gür’ün yeğeni Murat Gür de THY Düsseldorf’ta müdürlük koltuğunda bulunuyor.

Bilal Erdoğan’ın arkadaşlarına iltimas

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yakın arkadaşları ile özellikle mezun olduğu Kartal İmam Hatip Lisesi’ndeki arkadaşlarına da ayrıcalık tanındığı iddia ediliyor.

TÜRK HAVA YOLLARI’NDA KİM KİMİNLE AKRABA?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın lise mezunu yeğeni Umut Sercan’ın THY  2. Bölge Londra Pazarlama ve Satış Başkanlığı’nda satış trafik memuru olarak görev yaptığı öne sürülüyor.

Erdoğan’ın Üsküdar’daki villalarını yapan MM Proje’nin sahibi Mehmet Gür’ün yeğeni Murat Gür, THY Düsseldorf Müdürü.

Cumhurbaşkanı’nın arkadaşı İmar Danışmanı Mehmet Göze’nin oğlu Emir Ali Göze THY Gelir Yönetimi Başkanı olarak görev yapıyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeğeni Selim Demiray, THY Teftiş Kurulu’nda müfettiş olarak çalışıyor. Davutoğlu’nun bir diğer yeğeni Merve Demiray da THY’de uzman kadrosunda bulunuyor.

Eski İstanbul İl Emniyet Müdürü, eski Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah’ın kızı Zeynep Gözde Cerrah da 2008 yılından beri THY Teftiş Kurulu’nda müfettiş olarak görev yapıyor.

Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in kızı Burcu Güler de 2009 yılında itibaren THY Hukuk Müşavirliği’nde avukat olarak çalışıyor.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli’nin gelini Canan Canikli de THY’de müfettiş olarak görev yapıyor.    

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’nun yeğeni Eyüp Sultan Topçu ise 2. Bölge Pazarlama ve Satış Başkanlığı, THY Londra bünyesinde ticaret şefi olarak çalışıyor. Hamdi Topçu’nun arkadaşı Faruk Çizmecioğlu’nun ise Sunexpres Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptığı öne sürüldü. Hamdi Topçu’nun arkadaşı Faruk Çizmecioğlu’nun yeğeninin de Buenos Aires Müdürü olduğu iddia ediliyor.

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan’ın kızı Tuba Toptan Yavuz da THY Yurtiçi Pazarlama ve Satış Başkanlığı’nda Müşteri İlişkileri Müdürü olarak görev yapıyor.

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yeğeni olduğunu iddia edilen Sedat Şekerci, THY’de Uçuş Eğitim Başkanlığı görevinde bulunuyor.

TBMM Genel Kurulu’nda kamu başdenetçiliğine seçilen Mehmet Nihat Ömeroğlu’nun oğlu Burak Ömeroğlu da THY’de  bölge müdürü olarak görev yapıyor.

Bilal Erdoğan’ın Kartal İmam Hatip Lisesi’nden arkadaşı Ahmet Olmuştur, THY Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor, diğer bir arkadaşı Rafet Alper Özen’in, Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı iddia ediliyor. (Zaman)

THY'DE KADROLAŞMA İDDİASI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (134)

DENİZ ~ 2 yıl önce
Hayırlısı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
muhsin ~ 3 yıl önce
selam arkadaşlar ya sevgili hükümetimizden ALLAH razı olsun ne güzel işletme kurmuş ve yandaş şahızlarıda işletmenin başına müdür koymuş dıdısının dıdısı tgs de thy de 7 göbek akrabalar dışarda birbirlerini tanımazken burada tanışanlar akraba olduğunu hatırlayanlar var birde şirketin içinde neler var neler müdürler giderken tahtınada yandaşını yada yaverlerinden birini bırakıyor neyse bu kadar gıybet yeter

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY Uzman ~ 4 yıl önce
Topçu Hava Yolları

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÖS ~ 4 yıl önce
Balık baştan kokar derler,THY TEKNİK AŞ'nin eski genel md. İsmail DEMİR Öz oğluna ve oğlu ile birlikde çalışan M.Gökhan Doğan'a açık olarak çıkar sağlamiş olup, kedi ayrıldıkdan sonra kuruma getirdiği kişide ayrılmak zorunda kalmıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000