13 Ağustos 2008, Çarşamba 08:23:35

THY'de 'Hamidiye' tekeli

İstanbul’daki su pazarının önemli bir bölümünü elinde tutan Büyükşehir Belediyesine bağlı Hamidiye kaynak suyu THY’de de rakipsiz oldu.
  • Uçakkuşu rumuzlu beyefendi lütfen samimi ol. Uçaklarda, terminallerde, daha pekçok şey hatta herşey insanlar için değil mi, İnsanların rahatı ve hzimeti sağlanmadıkça değil uçak tüm teknolojininde hiçbir değer ifade etmeyeceği açıktır. Bu bakımdan gerekiyorsa elbetteki uçaklarda mescit olacak, başka gereksinimlerde. Ben asıl merak ediyorum, insanların diniyle, ibadetiyle niçin aranız bozuk. Onların dininden ibadetinden size ne. Mescit olsa size ne? Siz gitmezsiniz olur biter, başkalarının dininden size ne? Siz la dini veya İslam dışıysanız bu sizin bileceğiniz şey. Ben Budist veya Yahudi veya Hristiyan değilim, ama hiçbir zaman aklıma bu dinlerle ilgili sembollerden rahatsız olmak veya dalga geçmek gelmez, hele bunu ifade etmeye kalksam çok büyük bir insanlık suçu işlediğimi düşünür, rshstsız olurum. Size de bu yolu tavsiye ediyorum. Daha gerçekçi ve faydalı şeylerle uğraşsanız iyi olur. Vede rahat olun, hoşgörülü olun, insancıl olun.
  • Kaptan rumuzlu arkadas çok enteresan bir laf etmis "musluman havayolunda, arap havayolunda" diye. Musluman havayolu diye bir sey olabilir mi?? Kaldi ki uçak yolculugu yapanlar (yolculuk yapanlar) "seferi" sayilir. O yuzden mescide gerek yoktur. Su mantikla ayni o zaman: Kutsal su da koyalim; hiristiyanlar da uçaga binerken alnina surer istavroz için kilisede yaptiklari gibi olur mu?!!!!!
  • geçenlerde taksimde bir büfeden su alıyorum elim hamidiye suyuna gitti büfe sahibi uyardı lütfen o suyu almayın ben size ....markanın suyunu vereyim ben açıkcası şoke oldum ve dedimki THY bile uçaklarında hamidiye veriyor siz neden satmıyorsunuz,çünkü bize zorla sattırıyorlar ve hamidiye suyunun hiçde sağlıklı olduğunu düşünmüyorum dedikten sonra beni yönleNdirdiği suyu aldım,, 1-THY uzun zamandır hamidiye suyunu tüm içhat uçuşlarında ZATEN veriyor 2-ülker de keza öyle ancak buradan bir büfe sahibinin açık yüreklilikle söyledikleri hala kafamı kurCalıyor,,
  • Bırcok müslüman havayolunda arap havayollarında arkada mescıt var. bunda yadırgayacak nevarkı?

İstanbul’daki su pazarının önemli bir bölümünü elinde tutan Büyükşehir Belediyesine bağlı Hamidiye kaynak suyu THY’de de rakipsiz oldu. THY’de artık sadece Hamidiye suyu ikram ediliyor. CHP’li Ersin ‘’Hamidiye tekeli neden?’’ diye sordu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesince işletilen Hamidiye kaynak suyu THY’yi de kapsamına aldı. THY’de bir süredir sadece Hamidiye suyu ikram ediliyor. Sultan ll. Abdülhamid tarafından 1902 yılında kurulan ve halen İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağı olan Hamidiye Suları A.Ş’nin, Suudi Arabistan Bahrayn gibi ülkelere, 2008 Haziran ayı itibarıyla 1 milyon 200 bin dolarlık ihracatı bulunuyor.

Hamidiye Suları’nın ihracatının büyük kısmı pet ve bardak su ürünlerinden oluşuyor. Şirket, THY ile Hollanda Havayolları’na da (KLM) su satıyor. THY’nin bir süre önce Anadolu’ya Ankara üzerinden yapılan uçuşları ucuz hale getirmek amacıyla uygulamaya koyduğu “Anadolu Jet” uygulamasını Meclis’e taşıyan CHP İzmir milletvekili Ahmet Ersin, Anadolu jet uçaklarının eski ve bakımsız olduğundan yakındı. Uçuşlarda yapılan ikrama da dikkati çeken Ersin, yolculara sadece su ve kek ikramı yapıldığını belirterek, “Neden yalnızca İBB’ye ait Hamidiye suyu ve Ülker markalı kek ikram ediliyor? Bunun için ihale yapıldı mı?” diye sordu.

Eski bakanlardan Hasan Celal Güzel de Anadolu Jet uygulamasını eleştirirken ikramdan yakındı. Güzel, “İkram sıfır. Bir parça kek ve bir bardak Hamidiye suyu, işte hepsi bu kadar. Aldığı reklamlarla maliyetini kat kat çıkaran Skylife Dergisi’ni bile bu uçuşlarda bulamazsınız” diyerek Anadolu Jet’i uygulamasını eleştirdi.

ABDÜLHAMİD’DEN BUGÜNE
II. Abdülhamid, Hamidiye Kaynak Suları’nı İstanbul’a kaliteli içme suyu sağlamak amacıyla 1902 yılında kurdu. Kurulduğu günden itibaren, 86 bölgede bulunan çeşmelerden başka, Yıldız Sarayı’nda 30, Beşiktaş Sarayı’nda 10 olmak üzere toplam 126 çeşmeden halka su ulaştıran Hamidiye Suları, 1979 yılından itibaren şişelenerek halka ulaştırılmaya başlandı. Hamidiye Suları'nın içildiği ülkeler arasında Almanya, Belçika, Danimarka, Macaristan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İsveç, İspanya, Lüksemburg, Suudi Arabistan, Bahreyn, Fas, Güney Afrika, Kuveyt, Katar, Umman, Singapur, Avustralya, Gana, Birleşik Arap Emirlikleri ve İsrail yer alıyor.

THY'de 'Hamidiye' tekeli

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

A/C ~ 10 yıl önce
Uçakkuşu rumuzlu beyefendi lütfen samimi ol. Uçaklarda, terminallerde, daha pekçok şey hatta herşey insanlar için değil mi, İnsanların rahatı ve hzimeti sağlanmadıkça değil uçak tüm teknolojininde hiçbir değer ifade etmeyeceği açıktır. Bu bakımdan gerekiyorsa elbetteki uçaklarda mescit olacak, başka gereksinimlerde. Ben asıl merak ediyorum, insanların diniyle, ibadetiyle niçin aranız bozuk. Onların dininden ibadetinden size ne. Mescit olsa size ne? Siz gitmezsiniz olur biter, başkalarının dininden size ne? Siz la dini veya İslam dışıysanız bu sizin bileceğiniz şey. Ben Budist veya Yahudi veya Hristiyan değilim, ama hiçbir zaman aklıma bu dinlerle ilgili sembollerden rahatsız olmak veya dalga geçmek gelmez, hele bunu ifade etmeye kalksam çok büyük bir insanlık suçu işlediğimi düşünür, rshstsız olurum. Size de bu yolu tavsiye ediyorum. Daha gerçekçi ve faydalı şeylerle uğraşsanız iyi olur. Vede rahat olun, hoşgörülü olun, insancıl olun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Check ~ 10 yıl önce
Kaptan rumuzlu arkadas çok enteresan bir laf etmis "musluman havayolunda, arap havayolunda" diye. Musluman havayolu diye bir sey olabilir mi?? Kaldi ki uçak yolculugu yapanlar (yolculuk yapanlar) "seferi" sayilir. O yuzden mescide gerek yoktur. Su mantikla ayni o zaman: Kutsal su da koyalim; hiristiyanlar da uçaga binerken alnina surer istavroz için kilisede yaptiklari gibi olur mu?!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuzrumuz ~ 10 yıl önce
geçenlerde taksimde bir büfeden su alıyorum elim hamidiye suyuna gitti büfe sahibi uyardı lütfen o suyu almayın ben size ....markanın suyunu vereyim ben açıkcası şoke oldum ve dedimki THY bile uçaklarında hamidiye veriyor siz neden satmıyorsunuz,çünkü bize zorla sattırıyorlar ve hamidiye suyunun hiçde sağlıklı olduğunu düşünmüyorum dedikten sonra beni yönleNdirdiği suyu aldım,, 1-THY uzun zamandır hamidiye suyunu tüm içhat uçuşlarında ZATEN veriyor 2-ülker de keza öyle ancak buradan bir büfe sahibinin açık yüreklilikle söyledikleri hala kafamı kurCalıyor,,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan ~ 10 yıl önce
Bırcok müslüman havayolunda arap havayollarında arkada mescıt var. bunda yadırgayacak nevarkı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000