05 Kasım 2012, Pazartesi 09:03:39

THY'DE GÜNDEM MADDESİ: "LUFTHANSA"

Başbakan’ın THY ile Lufthansa’nın ortak işletmeciliğe hazırlandığını açıklamasıyla gözler THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’ya çevrildi. Topçu, “Lufthansa ile var olan işbirliğini ileri taşıyacağız. İki şirket de işe kazan - kazan ilkesi doğrultusunda bakıyor” dedi.
  • işimiz KAZI -KAZAN a mı döndüüÜÜÜ
  • Bu tür haberlerin amacı bazı zamanlarda THY hisselerini yükseltmek mi?? Birileri hisse mi alıp satıyor ? Belirli dönemlerde THY şu veya bu ülkenin havayolunu satınalacak, THY yetkililieri şirketi inceliyor diye haberler çıkıyordu. Tabi bu arada satılacak kötü durumdaki yabancı havayolu, borsasında veya satınalacak diğer firmalar nezdinde prim yapıyor sanırım. Bundan çıkar sağlayanlar var mı? Varsa bu çıkar dolaylı mı direkt mi?? Arada kimler var?? Aslında insanın aklına çook sorular geliyor..
  • Kartlar yanlis artik...ee yeni sahibi kim??
  • sen önce 305 in hakkını öde sonra bu işlere gir.305 kişinin hakkını ödeyemezsen öbür dünyada yakandalar..unutma HER CANLI ÖLÜMÜ TADACAK. bu dünya-THY-şan şöhret hepsi bir gün bitecek..

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Türk Hava Yolları (THY) ve Alman Lufthansa’nın ortak işletmeciliğe başlayacağını duyurması, gözleri THY yönetimine çevirdi. THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Milliyet’e, “Lufthansa ile 1989’dan beri yarı yarıya ortak olduğumuz SunExpress Havayolu nedeniyle yakın işbirliği içindeyiz. Aynı zamanda 2008’den beri en büyük uluslararası havayolu ittifakı olan Star Alliance’da bir aradayız. Şimdi bu işbirliğini biraz daha ileri taşımamız söz konusu. Ancak en önemlisi, işbirliğinin iki şirket açısından da kazan - kazan ilkesi doğrultusunda olmasına bakıyoruz” dedi.

BUGÜN MASAYA YATIRILACAK

 

Başbakan Erdoğan, önceki gün Kızılcahamam’da düzenlenen 19. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in kendisine önemli bir ortaklık teklifinde bulunduğunu açıklayarak, “Almanya seyahatimizde Merkel bana şunu teklif etti: ‘Lufthansa ile Türk Hava Yolları’nı ortak işletmeciliğe sokalım’. ‘Tamam’ dedim. Zaten bizim de şu anda projelerimizin içinde var ve THY ile Lufthansa böyle bir müşterek adım inşallah atabiliriz, atacağız” demişti. Hamdi Topçu da dün işbirliği hikâyesini şöyle anlattı:

“Lufthansa tarafıyla bir iletişim içinde bu konuyu konuştuk. Lufthansa yönetimi bu iletişimi Almanya Başbakanı Angela Merkel’e anlattı. Konuya olumlu yaklaşan Merkel de teklifi Başbakanımız Tayyip Erdoğan’a iletti. Sayın Erdoğan da olumlu baktığını açıkladı. Pazartesi (bugün) THY yönetimi olarak konuyu masaya yatıracağız. Ancak henüz işbirliğinin boyutu belli olmadı.”

REKOR THY'DE...

İngiliz British Airways’in İspanyol Iberia ile Fransız Air France’ın da Hollandalı KLM ile yaptığı benzeri işbirliği hamlelerinin bu havayollarına büyük avantaj sağladığı biliniyor. Lufthansa’nın piyasa değerinin 7.2 milyar dolar, THY’nin değerinin de 2.8 milyar dolar olduğu düşünüldüğünde, ortaklık 10 milyar dolarlık bir büyüklük yaratacak.
Bu arada THY’nin 87 ülkeyle dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu unvanını alması ortaklığı Lufthansa açısından daha çekici kılıyor. (Milliyet)

THY'DE GÜNDEM MADDESİ: "LUFTHANSA"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

nası yaniiiiiiieee ~ 6 yıl önce
işimiz KAZI -KAZAN a mı döndüüÜÜÜ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayrıca ~ 6 yıl önce
Bu tür haberlerin amacı bazı zamanlarda THY hisselerini yükseltmek mi?? Birileri hisse mi alıp satıyor ? Belirli dönemlerde THY şu veya bu ülkenin havayolunu satınalacak, THY yetkililieri şirketi inceliyor diye haberler çıkıyordu. Tabi bu arada satılacak kötü durumdaki yabancı havayolu, borsasında veya satınalacak diğer firmalar nezdinde prim yapıyor sanırım. Bundan çıkar sağlayanlar var mı? Varsa bu çıkar dolaylı mı direkt mi?? Arada kimler var?? Aslında insanın aklına çook sorular geliyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hatay satilmis ~ 6 yıl önce
Kartlar yanlis artik...ee yeni sahibi kim??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hamdi topçu ~ 6 yıl önce
sen önce 305 in hakkını öde sonra bu işlere gir.305 kişinin hakkını ödeyemezsen öbür dünyada yakandalar..unutma HER CANLI ÖLÜMÜ TADACAK. bu dünya-THY-şan şöhret hepsi bir gün bitecek..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000