08 Nisan 2013, Pazartesi 12:00:45

THY'DE BİR DÖNEMİN SONU!

Türk Hava Yolları, 2010 yılında başlattığı Comfort Class uygulamasını kaldırma kararı aldı. Peki bu kararın sebebi neydi?
  • Kaldıramassan kaldırırlar gülüm
  • comfort class in getirisi ne olmustur goturusu ne olmustur bunu bile hesaplayamamislardir. Ellerindeki sistemlerle ve insan gucuyle bunun hesabini yapamamaktadirlar, aynen Star Alliance in kendilerine ne getirip ne goturduklerinin hesabini yapamadiklari gibi. Bir uygulamanin maddi getiri yada goturusunun nelerle olculeceginin bir kriteri yok . Su kadar para kazandim ya da kaybettim deme becerisi yok yani.
  • daha cok ekonomi koltuk olsun....26 inch yeter....para para para cok onemli...
  • yalan yalnis bilgi veriliyor. ucak alinirken hat analizinde THYye gazi verdiler. ama evdeki hesap farkli arkadaslar.

 Türk Hava Yolları’nın business class ve ekonomi sınıfları arasında oluşturduğu comfort class uygulamasını kaldırma kararı aldı. 2010 yılında Boeing 777 tipi uçaklarda uygulanmaya başlanan comfort class, yolculardan talep görse de bir konuda gelen yoğun şikayetler üzerine kaldırılmasına karar verildi. Yurtdışındaki bazı noktalardan comfort class Türkiye’ye uçan ancak comfort class sınıfı olmayan uçaklarla transit devam edecek yolcuların ya ekonomi ya da business class sınıflarına kaydırılması, uygulamanın en çok şikayet getiren sebeplerinden biriydi. THY bu konuda yoğun şikayetler alınca uygulamaktan vazgeçme kararı aldı.

Boeing  777 tipi uçaklarda 28 business, 63 comfort, 246 economy olmak üzere toplam 337 koltuk yer alırken comfort class; ekonomi sınıfında uçan fakat daha geniş koltuk aralıkları, daha zengin ikram ve kabin içi eğlence sistemleri isteyen, ancak  business class ücreti yerine daha az ödeyen yolculara hitap ediyordu.

COMFORT CLASS’IN FARKLARI NELER?

Ekonomy class 32 inch koltuk aralığına sahipken, comfort class 46 inch koltuk aralığına sahip. Boeing 777 tipi uçaklarda business class koltuk aralığı ise 76 inch. Ayrıca comfort classta, diz mesafesi 46 inch (116 cm), koltuk içi genişlik 19,5 inch (49 cm), maksimumkoltuk yatış 8,5 inch (21 cm) / 111,3 derece iken, her koltukta koldan açılır ekran yer alıyor.

Yolcular bu ekranlarda müzik, film, belgesel arşivi ve oyunlara ulaşabiliyor, kişisel usb ve i-pod için bağlantı noktası da yer alıyor.

FIRST CLASS DA KALKMIŞTI

Türk Hava Yolları, 2008 yılında Hintli Jet Airways’ten kiraladığı Boeing 777 tipi uçaklarla birlikte first class uygulamasına da başlamıştı. Uçakların kira  süreleri dolana kadar first class uygulamasını sürdüren THY, bu uçakların filodan çıkmasından sonra first class uygulamasına devam etmeme kararı almıştı.

©AirportHaber

THY'DE BİR DÖNEMİN SONU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Kaldıramassan kaldırırlar gülüm

Yanıtla

Kalan karakter 1000
jack ~ 5 yıl önce
comfort class in getirisi ne olmustur goturusu ne olmustur bunu bile hesaplayamamislardir. Ellerindeki sistemlerle ve insan gucuyle bunun hesabini yapamamaktadirlar, aynen Star Alliance in kendilerine ne getirip ne goturduklerinin hesabini yapamadiklari gibi. Bir uygulamanin maddi getiri yada goturusunun nelerle olculeceginin bir kriteri yok . Su kadar para kazandim ya da kaybettim deme becerisi yok yani.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
t ~ 5 yıl önce
sayin yorumcuya katiliyorum. cunku ucak anlasmasinda bunlari doldurusa getirdiler.koltuk tedarikcisi ile ilskiler filan neyse bu konulara girmeyelim. mormalde 3 sinifa ship olmak cok prestijdir.emirates, etihad, lufthansa, united hepsi bir sekilde yapmaya bunu yonetmeye calisiyor. ama THYde beyin ekibi yok. uretici gaz veriyor, tedarikci gaz veriyor, 'baska' iliskiler devreye giriyor. sonra memleketin dovizine yazik oluyor.
daha cok koltuk ~ 5 yıl önce
daha cok ekonomi koltuk olsun....26 inch yeter....para para para cok onemli...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ginney ~ 5 yıl önce
yalan yalnis bilgi veriliyor. ucak alinirken hat analizinde THYye gazi verdiler. ama evdeki hesap farkli arkadaslar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000