24 Nisan 2013, Çarşamba 09:25:46

THY’DE BEKLENMEYEN GELİŞME

THY’de “grev oldu, olacak, görüşmeler bitti” denilirken flaş bir gelişme yaşandı. Hava-İş Sendikası ile Türk Hava Yolları sürpriz bir şekilde bir araya geldi. İşte sadece AirportHaber’e özel o görüşmelerin detayları...
  • Yapmayin arkadaslar sendikanin ne oldugunu ben iyi bilirim ama mecburuz bunlarin pesinden gitmeye. . Tek bildigim sendikada satilmis ama her seyde bir hayir vardir belkide 305 kisi olmasa bu sendika herseyi kabul ederdi. 305 kisi hepimizin arkadasi kardesi sayilir. Ben dayanamazdim allah hepsine sabir versin. Ben herseye raziyim yeterki geri gelsinler. Artik gelsinler
  • Derdiniz 305 olsun sevgili thy çalışanları Allah başka dert vermesin. eee 306.kişide olabilirdiniz dimi? o zaman dert nedir anlardınız.
  • TAKILMIŞ 305 KİŞİYE SN AYÇİN DİĞER PERSONELLERİ UNUTMUŞ SANIRIM.
  • Ne kadar kotu insanlarmisiz biz 305mizde kotuyuz o gun rapor alip hala ucan alanda olanlar cennetlik anlasilsn

Türk Hava Yolları’nda 14 bin kişiyi doğrudan ilgilendiren TİS görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanmasının ardından grev kararının asılmasıyla birlikte tedirgin bir süreç başlamıştı. Her iki tarafın da taviz vermez görüşleri karşısında grevin kaçınılmaz olduğu düşünülürken sürpriz bir gelişme yaşandı.

Hava-İş Sendikası Yönetim Kurulu üyelerinden Ayhan Uygun İle Mustafa Yağcı, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ile görüşmek için randevu istedi. Hamdi Topçu’dan gelen yeşil ışık ile birlikte çok gizli bir şekilde görüşme maratonu başladı. Geçtiğimiz hafta Cuma günü gerçekleşen görüşme sonrası, taraflar 305 kişinin işe iadesi konusunda müzakereye devam kararı aldı ve Pazartesi günü hukukçular, bu konuda yapılabilecek hukuki girişimleri konuşmak için bir araya geldi. 

23 Nisan resmi tatilinin araya girmesiyle bir gün ara verilen görüşmelere bugün de  heyetler halinde devam edileceği kaydedildi.  Türk Hava Yolları kaynaklarından edinilen bilgiye göre THY kanadını Hamdi Topçu ve Cemal Şanlı ile bir danışmanın, Hava İş Sendikası adına ise Mustafa Yağcı ile Hukuk Danışmanı Abdi Pesok’un temsil ettiği belirtildi.

Görüşmelerle ilgili ilk açıklama ise Hava-İş Sendikası Başkanı Atilay Ayçin tarafından dün Türk Hava Yolları uçuş ekiplerinin brifing odasında yapıldı. Ayçin’in “305 kişi konusunda önemli gelişmeler var, umutluyum” dediği iddia edildi.
Öte yandan Hava-İş Sendikası ile THY arasından çok gizli bir şekilde sürdürülen görüşmelerin devamına karar verilmemiş olsa idi grev komitelerinin oluşturulmaya başlanacağı öğrenildi. Görüşmelerin devamına karar verilmesiyle birlikte grev hazırlıklarının da askıya alındığı ifade ediliyor.

©Airporthaber.com

THY’DE BEKLENMEYEN GELİŞME

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

Agzi olan konusuyo ~ 5 yıl önce
Yapmayin arkadaslar sendikanin ne oldugunu ben iyi bilirim ama mecburuz bunlarin pesinden gitmeye. . Tek bildigim sendikada satilmis ama her seyde bir hayir vardir belkide 305 kisi olmasa bu sendika herseyi kabul ederdi. 305 kisi hepimizin arkadasi kardesi sayilir. Ben dayanamazdim allah hepsine sabir versin. Ben herseye raziyim yeterki geri gelsinler. Artik gelsinler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
305 ~ 5 yıl önce
Derdiniz 305 olsun sevgili thy çalışanları Allah başka dert vermesin. eee 306.kişide olabilirdiniz dimi? o zaman dert nedir anlardınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rte ~ 5 yıl önce
TAKILMIŞ 305 KİŞİYE SN AYÇİN DİĞER PERSONELLERİ UNUTMUŞ SANIRIM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vay be ~ 5 yıl önce
Ne kadar kotu insanlarmisiz biz 305mizde kotuyuz o gun rapor alip hala ucan alanda olanlar cennetlik anlasilsn

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000