29 Ekim 2008, Çarşamba 08:16:51

"THY'DE BAŞKA HESAPLAR MI DÖNÜYOR?"

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Yalçın Bayer, THY'nin kriz ortamında uçak siparişi vermiş olmasını manidar bulurken, aynı zamanda 'bu işin içinde başka hesaplar mı var' diyerek ilginç ve sıradışı konulara değinmiş...
  • Ne rahat degilmi oturdugunuz yerden bilmeden atip tutmak,alninin teriyle gece demeden gunduz demeden hizmet etmeye calisan binlerce personeli bir kalemde heba etmek,THY yi 10 yil onceki halinden bugun bir marka haline getiren yonetimi bir kalemde karalayivermek.Yapilan her guzel hareket her gelisme ilerleme maalesef baskalari tarafindan degil yine bizim kendi insanimiz tarafindan bir kalemde silinip atiliyor,yazik cok yazik.
  • Ne kadar yazıktır ki başarılı bir işe adım atan,iyi giden üstelik bayrak taşıyıcı bir Türk şirketine bu kadar acımasız eleştirler yapan yine nasıl bir Türk olabiliyor?Çekemeyen,kendine konu bulmakta zorlanan,bulduğu konununda içinde kendine göre varsayımlarını geçtim,havacılıkla alakası bile olmadığına bahse gireceğim bu kişi personele haksız yere suçlayıp,işini bilmediğini iddia ederek hakarette bulunuyor!Herkes işini yapsın,yok illa yorum yapacağım diyorsa bir kişi THY'nin eğitimlerinden, verilen seminerlerden,konferanslardan gerek teknik gerek pratik bilgilerin nasıl uçuculara verildiğinden bir haberdar etsin kendini.THy kendi içinde ir ailedir, ve bu aileyi bozmaya ne kötü yöneticinin ne de böyle insafsızca yorum yapanarın gücü yetecek!!Saygılarımla..
  • Sanirim Rtuk un bazi kanallarin lisanslarini iptal etmesi ile sayin kalemsor yazarin yorumlari arasinda dogrudan ilinti var. Bir cocuk bile bilir ki, 35 Havayolunun iflas ettigi bir ortamda yeni ucak siparisi veriliyorsa ve bir kurus devlet parasi kullanilmiyorsa, kagitlari boyayip para yapmiyorsak, THY iyi durumdadir. Bence, IQ su dusuk adamlarin yazarlik yapmamasi gerek
  • O sizin dediginiz sabah gel aksam git diger havayollarinda gecerli bir kuraldir sayin arkadasim. THY personeli her zaman icin azimle, canini disine takarak calismisdir. Ha, arada cikmaz mi cikar ama bunu genelleme yaparak herkese mâl etmek ayiptir. Yeri gelir mesai almadan mesai yapar, ucak rötara girer, personelin eve gidisi de rötara girer. Sadece yurtici olarak düsünmeyin, yurtdisinda da bu böyledir. Bilemeden, arastirmadan konusmak kolay.

Türkiye, dünyayla birlikte son yüz yılın en ağır ekonomik krizine giriyor. Tüm sektörler gibi havayolları da zorda. Sadece Amerika’da, Avrupa’da batan şirket sayısı 35’i buldu. Havacılık sektörünün zararı bu yıl 5.6 milyar dolara ulaşacak. Türk Hava Yolları ise uçak peşinde. Bağdat gibi en tehlikeli noktalara tek uçan THY...

Riskler en yüksekteyken, ülke ekonomik krizle boğuşurken tam 12 milyar dolar değerinde 105 uçak alacak. Zaten iki kat büyüyen, sağdan-soldan pilot toplayan, kadrosu iş bilmeyen personelle dolan THY bu kadar uçağı nasıl işletecek? Yolcularını nasıl emniyetle uçuracak? Yoksa, bu alımın amacı son 30 yıldır yapıldığı gibi tam seçim öncesinde başka bir hesap mı?

Ama şunu öğrenmek isteriz; AKP dolar ne kadar iken bu alımları bağladı; dolar kazığı yiyecek miyiz?

Yalçın BAYER
HÜRRİYET

"THY'DE BAŞKA HESAPLAR MI DÖNÜYOR?"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

PPL ~ 10 yıl önce
Ne rahat degilmi oturdugunuz yerden bilmeden atip tutmak,alninin teriyle gece demeden gunduz demeden hizmet etmeye calisan binlerce personeli bir kalemde heba etmek,THY yi 10 yil onceki halinden bugun bir marka haline getiren yonetimi bir kalemde karalayivermek.Yapilan her guzel hareket her gelisme ilerleme maalesef baskalari tarafindan degil yine bizim kendi insanimiz tarafindan bir kalemde silinip atiliyor,yazik cok yazik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Detroit ~ 10 yıl önce
Ne kadar yazıktır ki başarılı bir işe adım atan,iyi giden üstelik bayrak taşıyıcı bir Türk şirketine bu kadar acımasız eleştirler yapan yine nasıl bir Türk olabiliyor?Çekemeyen,kendine konu bulmakta zorlanan,bulduğu konununda içinde kendine göre varsayımlarını geçtim,havacılıkla alakası bile olmadığına bahse gireceğim bu kişi personele haksız yere suçlayıp,işini bilmediğini iddia ederek hakarette bulunuyor!Herkes işini yapsın,yok illa yorum yapacağım diyorsa bir kişi THY'nin eğitimlerinden, verilen seminerlerden,konferanslardan gerek teknik gerek pratik bilgilerin nasıl uçuculara verildiğinden bir haberdar etsin kendini.THy kendi içinde ir ailedir, ve bu aileyi bozmaya ne kötü yöneticinin ne de böyle insafsızca yorum yapanarın gücü yetecek!!Saygılarımla..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saki ~ 10 yıl önce
Sanirim Rtuk un bazi kanallarin lisanslarini iptal etmesi ile sayin kalemsor yazarin yorumlari arasinda dogrudan ilinti var. Bir cocuk bile bilir ki, 35 Havayolunun iflas ettigi bir ortamda yeni ucak siparisi veriliyorsa ve bir kurus devlet parasi kullanilmiyorsa, kagitlari boyayip para yapmiyorsak, THY iyi durumdadir. Bence, IQ su dusuk adamlarin yazarlik yapmamasi gerek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tonBALIK ~ 10 yıl önce
O sizin dediginiz sabah gel aksam git diger havayollarinda gecerli bir kuraldir sayin arkadasim. THY personeli her zaman icin azimle, canini disine takarak calismisdir. Ha, arada cikmaz mi cikar ama bunu genelleme yaparak herkese mâl etmek ayiptir. Yeri gelir mesai almadan mesai yapar, ucak rötara girer, personelin eve gidisi de rötara girer. Sadece yurtici olarak düsünmeyin, yurtdisinda da bu böyledir. Bilemeden, arastirmadan konusmak kolay.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000