31 Ağustos 2008, Pazar 08:07:14

THY'ciler havada yoruldu

Türk Hava Yolları (THY) personelinin kurduğu Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Büyükçekmece Mimarsinan'daki arazi üzerinde yap-işlet-devret modeliyle bir turizm tesisi kurulması amacıyla ihaleye çıktı.

11 Eylül tarihine kadar teklif almaya hazırlanan Vakıf, kurulacak tesisin KDV hariç yıllık işletme gelirinin 2 milyan 686 bin Euro'yu bulmasını bekliyor. Edinilen bilgiye göre kurum 25 yıl boyunca Büyükçekmece Mimar Sinan'daki arazisini projeyi yapan şirketin işletmesine bırakacak.

İnşaatın yaklaşık 2.5 yıl içerisinde tamamlanması öngörülüyor. Güzelsu Mevkii'ndeki arsa üzerinde en az bin 629 metrekare kapalı alan üzerinde yapılacak olan tesiste; otel, havuz, restoran, çok amaçlı salonlar, güzellik ve fitness center, otopark üniteleri bulunacak.

İşletme 25 yılın sonunda ise bakımlı ve kullanılabilir durumda bedelsiz olarak Vakıf'a devredilecek. 11 binin üzerinde çalışanı bulunan THY personelinin kurduğu Vakıf daha önce de Havak adında bir şirket kurarak, orta vadede havacılık sektöründe oyuncu olmak üzere adım atmıştı. 2007 sonunda kurulan Havak, yurtiçi ve yurtdışında bir yerden bir yere yolcu, yük ve eşyayı tarifeli ve tarifesiz olarak taşımayı, bu amaçla da uçak kiralama ve satın almayı planlıyor.

THY'ciler havada yoruldu

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000