08 Eylül 2008, Pazartesi 15:28:17

THY’NİN A340’I GELDİ

Türk Hava Yolları (THY), ILFC'den kiraladığı A340 tipi yolcu uçağını İstanbul’a getirdi.
  • THY yine vizyon eksikliginin sonucunu yani zamaninda gerekli tipdeki ucaklari ozellikle wide body siparis etmemekle cekiyor. Bircok havayolu artan yakit fiyatlarindan dolayi 4 motorlu 340 veya 747 tipi ucaklari filodan cikartirken biz kiralik olarak bu ucaklarin pesinde kosuyoruz. Bu gidisle birkac sene sonra alacak ve kiralayacak ucak bulamayacagiz
  • Okuyorum, neden kiralandı bu uçak soruluyor ve eleştiriliyor. Paranız olsa bile, kiralama yolu genelde daha akıllı iştir. Sebebine gelince, elinizdeki sermayeyi sadece uçağa bağlamıyorsunuz. Ayrıca 6 yıllık kira bedeli uçağın satınalma bedelinden çok daha düşük. Tabiki kira bedelini vergiden düşürme olayı da var. Kendi uçağım olsun ister insan, fakat davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş :)
  • THY bu kiralamayla sadece ILFC zengin ediyor, THY büyüklügünde bir sirket ILFC den ucak kiralamaz, satin alir, piyasada yeteri kadar ucak var ama THY isi bilenlerden almaz.
  • iç bakımdan bahsediliyor - işin makyaj kısımları bunlar iyice okumak lazım

Türk Hava Yolları, son olarak Jamaika Havayolları’nın kullandığı ILFC'den 6 yıllığına kiralanan ve uzun süredir filoya katılması beklenen A340 tipi yolcu uçağını nihayet İstanbul’a getirdi.

THY’den yapılan açıklamada, filosundaki 8’inci Airbus 340 tipi yolcu uçağına Antalya’nın güzide tatil yörelerinden KAŞ ismini verileceği belirtilerek kuyruk tescilinin TC-JIK olarak belirlendiği açıklandı.

THY Teknik hangarında iç bakım işlemleri yapılan uçağın tescil işlemlerinin de tamamlanmasıyla, yeni açılacak hatlarda kullanılacağı bildirildi.

THY A340

THY A340

©AirportHaber.com

THY’NİN A340’I GELDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

frequent flyer ~ 10 yıl önce
THY yine vizyon eksikliginin sonucunu yani zamaninda gerekli tipdeki ucaklari ozellikle wide body siparis etmemekle cekiyor. Bircok havayolu artan yakit fiyatlarindan dolayi 4 motorlu 340 veya 747 tipi ucaklari filodan cikartirken biz kiralik olarak bu ucaklarin pesinde kosuyoruz. Bu gidisle birkac sene sonra alacak ve kiralayacak ucak bulamayacagiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cenap ~ 10 yıl önce
Okuyorum, neden kiralandı bu uçak soruluyor ve eleştiriliyor. Paranız olsa bile, kiralama yolu genelde daha akıllı iştir. Sebebine gelince, elinizdeki sermayeyi sadece uçağa bağlamıyorsunuz. Ayrıca 6 yıllık kira bedeli uçağın satınalma bedelinden çok daha düşük. Tabiki kira bedelini vergiden düşürme olayı da var. Kendi uçağım olsun ister insan, fakat davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A340 ~ 10 yıl önce
THY bu kiralamayla sadece ILFC zengin ediyor, THY büyüklügünde bir sirket ILFC den ucak kiralamaz, satin alir, piyasada yeteri kadar ucak var ama THY isi bilenlerden almaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yoda ~ 10 yıl önce
iç bakımdan bahsediliyor - işin makyaj kısımları bunlar iyice okumak lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000