05 Ekim 2010, Salı 11:06:01

THY’DEN RAPORLU HOSTES AÇIKLAMASI

Airporthaber Genel Yayın Yönetmeni Ali Kıdık’ın ‘Türk Hava Yolları’nın, raporlu kabin memurlarının aldığı raporların gerçek olup olmadığını evlere doktor göndererek tespit ettirdiği” şeklindeki iddiasına THY’den cevap geldi.
  • Bu uygulama hizmet degil,tamamen personele olan guvensizliktir.Kimse aptal degil. Cozum olacagini sananlar cok yaniliyorlar,aksine insanlarda,aidiyet hissini yokederek' gittikce artan nefret olusturmaktadir.
  • hava iş görevini yapmış,sözleşmeyi ihlal edeni shgm ye şikayet etmiştir işgüzarlar hesap vermeye
  • sendika sizi canı gönülden kutluyoruz zamanlamanız harika oldu.şimdi hesap verme zamanı..
  • Bazı arkadaşlar, sahte sağlık raporu veren doktorları(varsa eğer) nasıl meslek odası bilimum yerlere şikayet etmeyi öneriyorsa -ellerini vicdanlarına koyup- uzman olmadıkları konularda beyanat verip insanları işinden attıran ya da ücretsiz izne çıkaran şirket doktorları için de önermeliler... evet evet o şirket doktorları da ceza alsınlar öyleyse. Ne olduu sizin adil düzen anllayışınıza ters mi düştü?
İşte THY’den gönderilen o açıklama:

İstirahat raporu verilen arkadaşlarımız hastalıkları ile ilgili kendilerine tıbbi danışmanlık hizmeti verilmek üzere evlerinde ziyaret edilmektedir. Sağlık Müdürlüğümüzde görev yapan 1 hekim ve 1 hemşireden oluşan sağlık ekibi, arkadaşlarımızın evlerine gittiklerinde öncelikle kendilerini tanıtmakta ve ID kartlarını da göstererek ziyarete geldiklerini belirtmekte ve eve girmek için izin istemektedirler.

Sonrasında ise sağlık ekibimiz hastalıklarıyla ilgili bilgi alıp, tıbbi anlamda bizden istedikleri bir şey olup olmadığını sormakta ve geçmiş olsun dileklerimizi sunarak evden ayrılmaktadırlar.

Yapılan ziyaretler tamamiyle hasta- hekim ilişkisi çerçevesinde gizlilik ilkelerine riayet edilerek gerçekleştirilmektedir. Takdir edersiniz ki hekimler hastası ile ilgili bilgileri ifşa etmeyecek kadar kültürlü ve meslek ilkelerine bağlı kişilerdir.

Ev ziyareti yaptığımız arkadaşlarımızın bir çoğu uygulama karşısında şaşırmakla birlikte, memnuniyetlerini de belirtmişlerdir.

Çalışma Bakanlığı mevzuatları ile Kasım ayında İstanbul ilinde başlayacak olan Aile Hekimliği uygulaması da gözönüne alındığında arkadaşlarımızın sağlık durumlarını yakından takip etme yükümlülüğümüz bulunmaktadır.

Bu uygulamanın tek amacı THY ailesinin tüm fertlerinin sağlıklı olmalarına katkı sağlamak, onlara tıbbi danışmanlık hizmeti vermek ve sağlıkla ilgili problemlerine çare olmaktır.

THY'nin açıklama getirdiği AirportHaber Genel Yayın Koordinatörü Ali Kıdık'ın  köşe yazısı için TIKLAYINIZ
THY’DEN RAPORLU HOSTES AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (72)

Misafir ~ 8 yıl önce
Bu uygulama hizmet degil,tamamen personele olan guvensizliktir.Kimse aptal degil. Cozum olacagini sananlar cok yaniliyorlar,aksine insanlarda,aidiyet hissini yokederek' gittikce artan nefret olusturmaktadir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
hava iş görevini yapmış,sözleşmeyi ihlal edeni shgm ye şikayet etmiştir işgüzarlar hesap vermeye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
sendika sizi canı gönülden kutluyoruz zamanlamanız harika oldu.şimdi hesap verme zamanı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bazı arkadaşlar, sahte sağlık raporu veren doktorları(varsa eğer) nasıl meslek odası bilimum yerlere şikayet etmeyi öneriyorsa -ellerini vicdanlarına koyup- uzman olmadıkları konularda beyanat verip insanları işinden attıran ya da ücretsiz izne çıkaran şirket doktorları için de önermeliler... evet evet o şirket doktorları da ceza alsınlar öyleyse. Ne olduu sizin adil düzen anllayışınıza ters mi düştü?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000