03 Aralık 2008, Çarşamba 20:11:01

THY’DEN ÇILGINCA BİR YATIRIM

Türk Hava Yolları DO&CO, İstanbul İl Özel İdaresine ait olan Hatice Sultan ve Fehime Sultan yalıları için yapılan ihaleyi kazandı. İhale, aylık 450 bin YTL teklif veren Türk Hava Yolları (THY) Do&Co’nun oldu.
  • Bazi arkadaslar bu siteyi herkesin okudugunu unutup rastgele bolkepce den atiyorlar. THY hukuki statu olarak ozel bir anonim ortakligidir. Devlet en buyuk paya sahip oldugunan patron da olsa, THY devlet kurulusu degildir. Bir de, yatirim yapilmasinda bile elestiri yapacak bi seyler bulanlar kesin rakip Havayollarindandir diye dusunuyorum. Yoksa, THY den ekmek yiyip, THY nin basarilarini hazmedemeyen birileri yoktur herhalde!
  • Merhabalar,Bahsi geçen ihaleyi THY değil THY'nin %50 ortak olduğu THY DO&CO İkram Hİz.A.Ş. kazanmıştır. DO&CO Avusturya da birçok lüks otel işletmektedir.Ayrıca F1 ve Şampiyonlar Ligi VIP İkram Hizmetlerini vermektedir. Otel işletmeciliğini Türkiye'de yapmak istemiş ve Boğaz da bulunan yeri değerlendirmek istemiştir.THY Do&Co burada birçok kişiye de iş imkanı tanıyacaktır. Ne yaptıklarını çok iyi biliyorlardır. THY Do&Co küresel krizin yaşandığı bu dönemde personel çıkarmak yerine personeline zam yapmıştır. Saygılarımla
  • Çalışanları ile yükselen bir kurum olan THY Toplu Sözleşme görüşmelerinde ne diyecek? Paramı otel'e, yönetici personele yaptığım süper zam'a, aldığım uçaklara yatırdım. Çalışanlara ve beni buraya taşıyanlara "kriz var, personel çıkartmıyorum" mu? diyecek... Haydi Atilay görelim sendikanı... Bütün kozlar senin, görelim gücünü... Yoksa bayram aralarında tatil yok, maaş'ta yok diyen zihniyet mi kazanacak?
  • arkadaşım senin gelişmelerden haberin yok galiba. 2009 da toplu sözleşmeyi biraz zor göreceğiz gibi geliyor. atilay ayçinden çıt yok.adamın karnını yirmi yıldır doyurduk. iş kolunda sendikacılığı bitirdi.şimdi bırakıp kaçma zamanı. sayğılarımla...

Mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne ait olan Hatice Sultan ve Fehime Sultan yalıları için yapılan ihaleyi İstanbul Valisi Muammer Güler yönetti.

Aylık 250 bin YTL olmak üzere yıllık 3 milyon YTL bedel üzerinden ihaleye çıkarılan yalılar için 6 şirket şartname aldı. İhaleye sadece THY Do&Co ve Okay Ayran isimli kişi başvurdu.

Ancak Vali Güler, Okay Ayran'ın başvurusunda eksiklikler tespit edildiğini ve başvurunun kabul edilemeyeceğini açıkladı.

Şartları uygun görülerek iç zarfı açılan THY Do&Co, aylık 425 bin YTL artı KDV teklifte bulundu.

Teklif sonrası verilen arada Vali Güler, İl Encümeninin verilen tek teklifi yeterli gördüğünü ve pazarlık aşamasına geçilmesinin kararlaştırıldığını belirterek, ihalede tek şirketin kalması dolayısıyla THY Do&Co'dan bir teklifte daha bulunmasını talep etti.

Bunun üzerine THY ve THY Do&Co'nun Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, tekliflerini aylık 450 bin YTL artı KDV olarak revize etti.

THY Do&Co'nun verdiği aylık 450 bin YTL artı KDV kiralama bedeli oy birliğiyle kabul edildi.

Güler, ihaleden sağlanacak gelirin İstanbul'un eğitim hizmetlerine ayrılacağını söyledi.  THY Do&Co Yönetim Kurulu Başkanı Karlıtekin ise, buraya yapacakları yapıları 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinliklerine yetiştireceklerini belirterek, “ Buralara İstanbul'a yakışır, çok prestijli butik oteller ve mekanlar yapacağız. Bunun için 15-20 milyon dolar civarında bir yatırım gerçekleştireceğiz. Projeden kar etmeye çalışacağız tabii ki, ancak kar, birinci amacımız değil. Önemli olan buraların İstanbul'a yakışır bir şekilde muhafazasıdır. Tahminimce bu projeyi Avrupa kültür başkenti etkinliklerinin zirveye ulaşacağı 2010'un Nisan-Mayıs aylarında bitiririz" dedi.

 

THY’DEN ÇILGINCA BİR YATIRIM

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

SAKI ~ 9 yıl önce
Bazi arkadaslar bu siteyi herkesin okudugunu unutup rastgele bolkepce den atiyorlar. THY hukuki statu olarak ozel bir anonim ortakligidir. Devlet en buyuk paya sahip oldugunan patron da olsa, THY devlet kurulusu degildir. Bir de, yatirim yapilmasinda bile elestiri yapacak bi seyler bulanlar kesin rakip Havayollarindandir diye dusunuyorum. Yoksa, THY den ekmek yiyip, THY nin basarilarini hazmedemeyen birileri yoktur herhalde!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dispatch ~ 9 yıl önce
Merhabalar,Bahsi geçen ihaleyi THY değil THY'nin %50 ortak olduğu THY DO&CO İkram Hİz.A.Ş. kazanmıştır. DO&CO Avusturya da birçok lüks otel işletmektedir.Ayrıca F1 ve Şampiyonlar Ligi VIP İkram Hizmetlerini vermektedir. Otel işletmeciliğini Türkiye'de yapmak istemiş ve Boğaz da bulunan yeri değerlendirmek istemiştir.THY Do&Co burada birçok kişiye de iş imkanı tanıyacaktır. Ne yaptıklarını çok iyi biliyorlardır. THY Do&Co küresel krizin yaşandığı bu dönemde personel çıkarmak yerine personeline zam yapmıştır. Saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Metal İş :) ~ 9 yıl önce
Çalışanları ile yükselen bir kurum olan THY Toplu Sözleşme görüşmelerinde ne diyecek? Paramı otel'e, yönetici personele yaptığım süper zam'a, aldığım uçaklara yatırdım. Çalışanlara ve beni buraya taşıyanlara "kriz var, personel çıkartmıyorum" mu? diyecek... Haydi Atilay görelim sendikanı... Bütün kozlar senin, görelim gücünü... Yoksa bayram aralarında tatil yok, maaş'ta yok diyen zihniyet mi kazanacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tulin ~ 9 yıl önce
arkadaşım senin gelişmelerden haberin yok galiba. 2009 da toplu sözleşmeyi biraz zor göreceğiz gibi geliyor. atilay ayçinden çıt yok.adamın karnını yirmi yıldır doyurduk. iş kolunda sendikacılığı bitirdi.şimdi bırakıp kaçma zamanı. sayğılarımla...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000