17 Kasım 2008, Pazartesi 11:44:30

THY’DE SKANDALLAR ZİNCİRİ

Türk Havayolları’nda gün geçmiyor ki, yeni bir skandalın ayak izine rastlanmasın. Uçuş İşletme Ruhsatı’nı bir başka şirkette çalışan adına çıkartan THY şimdi de yeni bir skandalla çalkalanıyor.
  • Sonuç: BAŞARI BAŞARI BAŞARI...
  • Söyleyecek birşey kalmadı, başarı karşılığını buldu.
  • Seviyeni sevsinler senin WOLF efendi!!! Sen git AĞA BABAN gelsin...
  • abi daha onlerde form 4 aldigina dair bir haber cikti ben oraya gidiyorum. diger arkadaslarada duyururum. beni yanliz birakmayacagınıza eminim. orada daha seviyeli takılmanız dilegiyle buradan ayriliyorum. sevgiler

Her geçen gün kadrolaşma iddiaları ile eleştirilen THY’de Yer İşletme Başkanlığı’na atanan Hüseyin Keskin’in bu makama nasıl atandığı tartışılmaya başlandı.

Sivil Havacılık Yönetmelikleri gereği 5 yıl deneyim şartı aranan Yer İşletme Başkanlığı görevi için Türk Havayolları’na iki yıl önce dışarıdan atanan Hüseyin Keskin atandı. Karaköy’de tüccarlık Sultanahmet’te de nargile salonu işlettiği ifade edilen Hüseyin Keskin’in hiçbir havacılık geçmişi bulunmuyor.

 

THY’de önce Eğitim Koordinasyon Başkanlığı görevine getirilen geçtiğimiz Nisan ayında da Yer İşletme Başkanlığı’na getirilen Hüseyin Keskin’e Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Form–4 vermiyor.

 

Hüseyin Keskin’in başkanlığını yaptığı Yer İşletme’de attığı imzaların bile usulsüz olduğu iddia edilirken, bu makamda halen eski Yer İşletme Başkanı Server Aydın’ın Form-4’ü kullanıldığı da iddialar arasında.

 

Türk Havayolları Uçuş İşletme ve kalite Güvence Başkanlığı’na da Ercihan Bayır’dan sonra Cemal Öksüz’ü atamış ancak Öksüz’ün de yeterlilik deneyimi olmadığı için SHGM tarafından Form-4’ü onaylanmamıştı. Bu gelişme üzerine Cemal Öksüz bu görevden alınarak yerine Eğitim Başkanı Selman Nas atanmıştı. Bu kişilerin Form-4 alabilmeleri için yeterli deneyimleri olmadığı SHGM tarafından tespit edilmişti. THY’nin biten Uçuş İşletme Ruhsatı da Pegasus Havayolları’nda çalışan Ercihan Bayır adına çıkmıştı.


©AirportHaber Özel

THY’DE SKANDALLAR ZİNCİRİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (193)

Ground Operation ~ 9 yıl önce
Sonuç: BAŞARI BAŞARI BAŞARI...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK007 ~ 9 yıl önce
Söyleyecek birşey kalmadı, başarı karşılığını buldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK TK ~ 9 yıl önce
Seviyeni sevsinler senin WOLF efendi!!! Sen git AĞA BABAN gelsin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
wolf ~ 9 yıl önce
abi daha onlerde form 4 aldigina dair bir haber cikti ben oraya gidiyorum. diger arkadaslarada duyururum. beni yanliz birakmayacagınıza eminim. orada daha seviyeli takılmanız dilegiyle buradan ayriliyorum. sevgiler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000