24 Ekim 2008, Cuma 12:59:24

THY’de ilginç gelişme

Türk Hava Yolları ilginç bir atama ile çalkalanıyor. Yaklaşık 3 ay önce Uçuş İşletme ve Kalite Güvence Başkanlığı’na getirilen Cemal Öksüz görevden alınarak yerine bir başka isim atandı. Peki neden?
  • Cemal Öksüz Bey Hava Kuvvetlerinin Ana Jet Üs'lerinde uzun yıllar Uçak Bakımla ilgili değişik kademelerde, Hava Harp Okulu'nda Kalite ile ilgili görevlerinin yanısıra Uçak Mühendisliği Bölüm Başkanlığında yine uzun süredir Öğretim Üyeliği ve Bölüm Başkanlığı yaptığı ve kuvvetle muhtemele bu tecrübelerine binaen bu göreve layık görüldüğünü yakın çevresinde kendisi ile yıllarca çalışmış, çalıştığı yerlerde sözkonusu alanlarda hep takdir görmüş bir Asker olduğunu biliyormusunuz? Değerli kardeş Mesleğinle ilgili olarak Doğru Zamanda ve Doğru Yerdesin, Başarılısın ve Sevenlerinin çok olduğunu bil. Gönlümüz seninle, bahtın Açık Olsun.....
  • COK İYİ EĞİTİM ALMIŞ,ÜLKESİNİ SEVEN,DÜRÜST,ÇALIŞKAN,ADELETLİ,SORUMLULUK SAHİBİ,KURUMUNUN İHTİYACLARINI BİLEN, ÜLKEMİZE HİZMET İÇİN YÜZLERCE MÜHENDİS YETİŞTİRMİŞ BÖYLE ŞAHSİYETLERE NEDEN HAKSIZ YERE SALDIRI YAPILIR ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL.
  • yılların tecrubesini edinmiş uçak mühendisliğinin a dan z ye bütün inceliklerini bilen tecrubeli uçuş güvenliğini sağlayabilecek teknik ve tecrubesinison derece güvenli bilen kaliteli elemanların yok edilmesinin ne kadar tehlikeli olduğunu uçağın hata kabül etmeyeceğini bir türlü öğrenmek istemiyosunuz sadece kendi düşüncenize sahip olan yandaşlarınıza yer açmak için yaptığınız bu hataların yüzlerce insanın canına mal olacağını biraz olsun ülke için düşünün
  • Türk milletinin bir tarafı eskiler gibi yiyici, içici, kompleksli, boş kafalı, tembel, dine, inanca, topluma, yolcuya saygısız, kaymak tabaka, sosyete; bir tarafıda bu yeniler gibi kindar, saygısız, kasıntı, tepeden bakan, dindar ama kendine, adamı dinlemeyen, kadrolaşmacı. Öğrenmeye kapalı. Öğretmeye açık. Ben bilirim Allahın izniyle edasında. Şüpheci kafayla yönettiğini zannederek yaşayan. Siyasetin her istediğini doğru kabul edip sonuna kadar şirketi peşkeş çekmekle bir değeriniz mi oluyor sanıyorsunuz? İnsan başarı için kaliteyi, performansı, liyakati ön planda tutmaz mı? Herkesin övüneceği bir işletme böyle davranarak sağlanmaz mı? Peşkeş çekersen iki senede bu hale getirisin, o zaman ne övünecek, ne de yiyecek birşey kalmaz. Öyle değil mi arkadaşlar?

Türk Hava Yolları’nın AOC’sinin süresi bu gece sona eriyor. AOC’nin sona ermesine saatler kala Uçuş İşletme ve Kalite Güvence Başkanlığı görevinde bulunan Cemal Öksüz aniden görevden alınarak yerine iki ay önce THY’de işe başlayan Selman  Nas getirildi. Sessiz sedasız gerçekleştirilen bu atama THY’de tepkilere neden olurken Selman Nas’ın tecrübesi tartışılmaya başlandı.

 

Uçuş İşletme ve Kalite Güvence Başkanlığı’nın önemi göz önüne alındığında sektörel deneyimsiz bir kişinin bu göreve getirilmesinin Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından veto edilip edilmeyeceği ise merak konusu oldu.

 

Havayolu şirketlerinin en önemli koltuklarından bir olan Uçuş İşletme ve Kalite Güvence Başkanlığı makamının en önemli koltuklardan biri olduğu vurgulanırken, THY’de Ercan Bayır’ın yerine 3 ay önce atanan Cemal Öksüz’ün neden bu görevden alındığı bilinmiyor.

 

Cemal Öksüz ise Selman Nas’ın yerine Eğitim Başkanlığı’na atandı. Bu görev değişikliğinin kurum içinde duyurulmadığı da gelen haberler arasında..

THY’de ilginç gelişme

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Akra ~ 9 yıl önce
Cemal Öksüz Bey Hava Kuvvetlerinin Ana Jet Üs'lerinde uzun yıllar Uçak Bakımla ilgili değişik kademelerde, Hava Harp Okulu'nda Kalite ile ilgili görevlerinin yanısıra Uçak Mühendisliği Bölüm Başkanlığında yine uzun süredir Öğretim Üyeliği ve Bölüm Başkanlığı yaptığı ve kuvvetle muhtemele bu tecrübelerine binaen bu göreve layık görüldüğünü yakın çevresinde kendisi ile yıllarca çalışmış, çalıştığı yerlerde sözkonusu alanlarda hep takdir görmüş bir Asker olduğunu biliyormusunuz? Değerli kardeş Mesleğinle ilgili olarak Doğru Zamanda ve Doğru Yerdesin, Başarılısın ve Sevenlerinin çok olduğunu bil. Gönlümüz seninle, bahtın Açık Olsun.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
COK İYİ EĞİTİM ALMIŞ,ÜLKESİNİ SEVEN,DÜRÜST,ÇALIŞKAN,ADELETLİ,SORUMLULUK SAHİBİ,KURUMUNUN İHTİYACLARINI BİLEN, ÜLKEMİZE HİZMET İÇİN YÜZLERCE MÜHENDİS YETİŞTİRMİŞ BÖYLE ŞAHSİYETLERE NEDEN HAKSIZ YERE SALDIRI YAPILIR ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuzvatan delisi çünkü akıllıya yer yok ~ 10 yıl önce
yılların tecrubesini edinmiş uçak mühendisliğinin a dan z ye bütün inceliklerini bilen tecrubeli uçuş güvenliğini sağlayabilecek teknik ve tecrubesinison derece güvenli bilen kaliteli elemanların yok edilmesinin ne kadar tehlikeli olduğunu uçağın hata kabül etmeyeceğini bir türlü öğrenmek istemiyosunuz sadece kendi düşüncenize sahip olan yandaşlarınıza yer açmak için yaptığınız bu hataların yüzlerce insanın canına mal olacağını biraz olsun ülke için düşünün

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Soru ~ 10 yıl önce
Türk milletinin bir tarafı eskiler gibi yiyici, içici, kompleksli, boş kafalı, tembel, dine, inanca, topluma, yolcuya saygısız, kaymak tabaka, sosyete; bir tarafıda bu yeniler gibi kindar, saygısız, kasıntı, tepeden bakan, dindar ama kendine, adamı dinlemeyen, kadrolaşmacı. Öğrenmeye kapalı. Öğretmeye açık. Ben bilirim Allahın izniyle edasında. Şüpheci kafayla yönettiğini zannederek yaşayan. Siyasetin her istediğini doğru kabul edip sonuna kadar şirketi peşkeş çekmekle bir değeriniz mi oluyor sanıyorsunuz? İnsan başarı için kaliteyi, performansı, liyakati ön planda tutmaz mı? Herkesin övüneceği bir işletme böyle davranarak sağlanmaz mı? Peşkeş çekersen iki senede bu hale getirisin, o zaman ne övünecek, ne de yiyecek birşey kalmaz. Öyle değil mi arkadaşlar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000