27 Kasım 2012, Salı 11:02:32

THY ZARARI BOEING'E YIKACAK!

Türk Hava Yolları, dün Şanghay-İstanbul seferini gerçekleştiren uçağında yaşanan olaylardan doğan zararını Boeing'den tazmin edecek.
  • Öncelikle insanları nasıl işe aldıklarını cümle alem biliyor halen çıkıp torpil yokmuş gibi konuşanlar komik oluyordunuz. Öncelikle bir KABİN MEMURU basınç düşme olayı ile bir sürü tatbikat yapıyor ve sonrasında bu durumun iddiyetini biliyor ve ne yapması gerektiğinide bilmedi gerekiyor. Yaşanan olayda uçağın düşmeyeceğini bilmesi gereken kabin memuru olası bir duruma ilk kezduymyş gibi ağladıysa eğer kimse kusura bakmasın yok oda can o da insan vs denesin aklı başında havacılığı bilen bir K/M bu durumda ağlamaz çünkü bu durum bir kere ani tazyik boşalmadı gibi bile gelişmemiş anlatıldığına göre yapılacaklar bellidir uçak kontrollü bir şekilde 10.000 feet altına iner ve o şekilde devam eder. Ama o çok savunduğunuz THY torpilli eleman almaktan bunun bilincinde ekip yetistıremiyor. Brn calışmadığım halde bunları bılıyorsam ne dıyım?
  • Kardesim helal olsun sana yorumlarina o glabally foss diyenler bi de hele krosnodorluadam sanki posta servisi dahi adam gibi calismayan mafya ulkesinde yasiyo ona ragmen konusuyo herhalde orada caycilik yapio neyse boyle yazilari gordukce daha cok THY seveni var doyebiliyorum
  • bu tip sorunlar olabilir singapore havayollarında emirates de united olabilir acil durumlarda pilotlar gerekli önlemleri alırlar o kadar.. boeing firması uçağın garantisi süresi devam ediyorsa thy hemen başvrur gerekli olan zararını karşılar medyada ne kadar konuşuluyor bu kadar yapmayın nedir bu thy düşmanlığı anlamak mümkün değildir başka yabancı havayolu olsa bu kadar söz edilmez..

Türk Hava Yolları’nın (THY), Şanghay-İstanbul seferini gerçekleştiren uçağı, kabin basıncı düşünce oksijen maskeleri açılmış, uçak Ankara’ya acil iniş yapmıştı.

THY, filoya geçen yıl katılan ve garanti süresi devam eden uçak için üretici firma Boeing’ten tazminat talep edecek.

THY yetkilileri, uçaktaki basınçlandırma sistemini ayarlayan valfte arıza yaşandığını belirterek, valfın açık kalması nedeniyle basınç sisteminin düştüğünü söyledi.

TC-JJK kuyruk tescilli Boeing 777-300ER tipi uçağın geçen yıl şubatta filoya girdiğini ifade eden yetkililer, garanti süresinin devam etmesi nedeniyle zararın üretici firma Boeing’den tazmin edileceğini bildirdi.

THY ZARARI BOEING'E YIKACAK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Kimse düşman falan değil ~ 5 yıl önce
Öncelikle insanları nasıl işe aldıklarını cümle alem biliyor halen çıkıp torpil yokmuş gibi konuşanlar komik oluyordunuz. Öncelikle bir KABİN MEMURU basınç düşme olayı ile bir sürü tatbikat yapıyor ve sonrasında bu durumun iddiyetini biliyor ve ne yapması gerektiğinide bilmedi gerekiyor. Yaşanan olayda uçağın düşmeyeceğini bilmesi gereken kabin memuru olası bir duruma ilk kezduymyş gibi ağladıysa eğer kimse kusura bakmasın yok oda can o da insan vs denesin aklı başında havacılığı bilen bir K/M bu durumda ağlamaz çünkü bu durum bir kere ani tazyik boşalmadı gibi bile gelişmemiş anlatıldığına göre yapılacaklar bellidir uçak kontrollü bir şekilde 10.000 feet altına iner ve o şekilde devam eder. Ama o çok savunduğunuz THY torpilli eleman almaktan bunun bilincinde ekip yetistıremiyor. Brn calışmadığım halde bunları bılıyorsam ne dıyım?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Caneroth-a ~ 5 yıl önce
Kardesim helal olsun sana yorumlarina o glabally foss diyenler bi de hele krosnodorluadam sanki posta servisi dahi adam gibi calismayan mafya ulkesinde yasiyo ona ragmen konusuyo herhalde orada caycilik yapio neyse boyle yazilari gordukce daha cok THY seveni var doyebiliyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth ~ 5 yıl önce
bu tip sorunlar olabilir singapore havayollarında emirates de united olabilir acil durumlarda pilotlar gerekli önlemleri alırlar o kadar.. boeing firması uçağın garantisi süresi devam ediyorsa thy hemen başvrur gerekli olan zararını karşılar medyada ne kadar konuşuluyor bu kadar yapmayın nedir bu thy düşmanlığı anlamak mümkün değildir başka yabancı havayolu olsa bu kadar söz edilmez..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sözcü ~ 5 yıl önce
sayın yorumcu, Yazdıkların doğruda bu kadar adam kayrılıp işe alınmalar olması nedeniyle tepkiler yapılıyor. Gerçekten işin uzmanı elemanlar ağlayıp sızlamaz. Yolcuya soğukkanlı yardım edeceğine ağlayanlar varmış. Bunlarda eleman alımında torpil ihtimalini güçlendiriyor.
sözcü? ~ 5 yıl önce
torpil ihtimli mi? ben sana teknik personele 30 yaş sınırı ve 6 ay eğitim sonucunda yazılı sözlü mülakatlarda en az %75 başarı alması gereken personelin ne eğitim ne sınav ne mülakata girmeden 37-40 yaşında işe alınanların adını sicilini vereyim istersen:)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000