02 Nisan 2012, Pazartesi 12:26:33

THY ZAM YAPTI!

Türk Hava Yolları, 1 Nisan’dan geçerli olmak üzere bilet fiyatlarına zam yaptı. Zam, uçak bileti fiyatlarına nasıl yansıdı?
  • Zaten kazıktı iyice kazık oldu binmiyorum binmem de thy anca diğer ülkelere çalışsın zaten batması yakındır.inşallah zorda kalırlarda bilet fiyatlarını 30-40 tl ye çekerler.
  • Uçmayın kardeşim siz de TK ile, ben uçmuyorum mesela. Siz asıl kabin ekibinin maaşları yarı yarıya düştüğü zaman görün çıkacak tantanayı.
  • sizde kullanmayın bu globall fosss u...bunlar ancak bu dilden anlarlar
  • Bu zamdan sonra ayrilacak kisi nin ekibi simdiden arpacik kumrusu gibi dusunur oldu.
1 Nisan’da elekrik ve doğalgaza yapılan zamlardan sonra uçak biletlerine de zam geldi. Türk Hava Yolları, dünden itibaren uçak biletlerini zamlı tarifeyle satmaya başladı.

Yeni dönem fiyatları 1 Nisan’dan itibaren tarifeye eklendi, iç hatlardaki zamlı tarife, bilet fiyatlarına 5 ile 10 TL arasında yansıdı.

Dış hatlarda ise zamların uçuş süresi ve havaalanı vergisi gibi ülkelere göre değişiklik gösteren sebeplerden dolayı ne oranda yapıldığı bilinmiyor. Ancak bilet fiyatlarına yansıyan zamların ortalama 7 ile 10 eurodan başladığı kaydediliyor.

Artan petrol fiyatlarının THY’nin zam kararında etkili olduğu belirtilirken kısa süre önce THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ile Genel Müdür Temel Kotil arasında zam yüzünden tartışma yaşandığı öne sürülmüştü.
THY ZAM YAPTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Misafir ~ 6 yıl önce
Zaten kazıktı iyice kazık oldu binmiyorum binmem de thy anca diğer ülkelere çalışsın zaten batması yakındır.inşallah zorda kalırlarda bilet fiyatlarını 30-40 tl ye çekerler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Uçmayın kardeşim siz de TK ile, ben uçmuyorum mesela. Siz asıl kabin ekibinin maaşları yarı yarıya düştüğü zaman görün çıkacak tantanayı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
sizde kullanmayın bu globall fosss u...bunlar ancak bu dilden anlarlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bu zamdan sonra ayrilacak kisi nin ekibi simdiden arpacik kumrusu gibi dusunur oldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000